argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Възмущение от поредния дебилизъм!  (Прочетена 3438 пъти)

DEYAN IYI

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Здравейте, колеги! :-)

Просто искам да изкажа безкрайното си възмущение от поредната простотия на нашия мил факултет!

Не знам колцина от вас следят информацията за летните езикови школи, които се организират от Министерството, но се надявам поне някой  да се е докопал до тазгодишния к`онкурс!

Ситуацията е следната!

Министерството обявява крайната дата за подаване на документите и датите за интервюто в началото на декември. За мое учудване тази година на сайта им нямаше изкарано нищо! За мое неучудване на дуварите на деканата и секретарката също нямаше нищо! И така до края на януари!

Какво беше учудването ми, когато в началото на февруари, не помня точната дата, намерих на въпросните места драгоценната информация :wink:

Учудване 1 - ц ц ц ц  ееей разгеле, доживехме :hihi:
Учудване 2 - аааааааааааааааа :angry: защо крайната дата за документите е 16. януари :evil:
Учудване 3 - бравоооооо и интервютата са били на 24-25-26 януари :angry:
Учудване 4 - Направо се чудя що ли си се чудя на акъла!!! :-D :headbang:

Та въпросът ми е (надявам се някой от виновниците да чете наоколо): кой ДЕБИЛ обесва по стените обявления с изтекъл срок на годност??? Защо не са поставени, когато му е било времето? Това подигравка ли е или просто такъв си ни е университетът??? Апокрифно ли се разпространява информацията или на никой не му дреме дедовия, че от Пловдив никой не ходи на летни школи за сметка на СУ и ВТ...

Много се надявам някой да е отишъл подбутнат от преподаватели, които са имали идея за кво иде реч! Това също е вариант, макар и малко нечестен, но без сито не може! И все пак Министерството грее за всички!!! А и като знам от 10 души как 9 са си счупили лявото копито от бързне към летните школи в чужбина...направо ми става мъчно, абе мани, отсекъде мизерия!!!!!!!!

Начи, ако някой може и иска да ми отговори, мога да го изслушам тук, на лично и лично!!! :wink:

Още веднъж :D :D :D :D :D :D :D за администрацията на Пловдивския университет, както и на Министерството, дето компютъризира де що види селско училище, а не може да си турга актуална информация на кирливия сайт!!! (БТВ- тази информация трябва да се качва и на сайта на ПУ!!!)

Поздрав най-сърдечен! :beer:

Деян
Активен
Ела, Паисийе, да си видиш отроците!!!

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Възмущение от поредния дебилизъм!
« Отговор #1 -: 25.02.2007, 21:24:23 »

Ако всичко е така, както го описваш това определено е подигравка и грубо нарушаване на студентските права. Съветвам се да се обърнеш към представителя на Студентски съвет Васил Атанасов Ямалиев (e-mail: yamaliev@gmail.com). То е ясно, че вече стореното зло не може да се поправи, но поне да се направи нещо за в бъдеще подобни случаи да няма, защото това в 21-ви век в един европейски университет е недопустимо.
Активен

FlexFit

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 124
Re: Възмущение от поредния дебилизъм!
« Отговор #2 -: 25.02.2007, 23:35:55 »

Аз въобще си нямам представа защо го има този сайт като никой от "управниците" на ПУ не прави нищо по въпроса....Също съм крайно разочарован от това, че няма актуални неща тук. Единствено по-свежа информация може да се научи от форумите, другото е лъжа и измама...
DEYAN IYI айде и на екс  :beer: то е ясно, че нещата трудно биха се оправили, та поне да си пийнем като студенти :) и дано това се подобри и да няма повече подобни гафове..
« Последна редакция: 25.02.2007, 23:48:43 от Kelli_Mutu™ »
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Възмущение от поредния дебилизъм!
« Отговор #3 -: 25.02.2007, 23:51:50 »

...и дано това се подобри и да няма повече подобни гафове..

Ако самите студенти не направим нещо това да се промени, промяна няма да има скоро или поне няма да е по време на нашия "мандат"-това е повече от сигурно. В случая вече дадох майл за контакти с представителя на факултета. Аз лично при подобен проблем бих се свързала с него. От там се пише от Факултетния ви студентски съвет един доклад до Декана, като в него се описва възникналия проблем и пр. След като Декана се запознае с доклада следва да проведе среща с представителя и най-малкото да даде конкретен отговор защо се е получило така и естествено да се постарае втори път да няма подобни издънки във факултета. Все пак това уронва престижа нали така?!
« Последна редакция: 26.02.2007, 11:32:48 от Kelli_Mutu™ »
Активен

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re: Възмущение от поредния дебилизъм!
« Отговор #4 -: 26.02.2007, 09:18:06 »

Абе, че Уронва престижа - Уронва си го и още как. Въпроса е, че докато мине доклада до декана, пък той да го разгледа, пък да се накани да му отговори, пък два-три пъти да забрави за него (или да "забрави", не сте тъпи, знаете как се случват някои неща) и ще дойде и конкурса за следващата година... Докато виж, ако една делегацийка от 20-тина студента със сопи, вили и факли ( :wink:) се събере пред деканата... :evil:

Някои неща стават по еволюционен път. Други си искат революция. :roll:
Активен
Физически Факултет

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Възмущение от поредния дебилизъм!
« Отговор #5 -: 26.02.2007, 11:34:12 »

Напротив! Кой е казал, че докладът ще се представи само от едни човек. Съвсем спокойно може да отидат група студенти и да дадат зор за разглеждане на проблема. Все пак когато едно бебе не плаче няма да му се даде да яде ;).
Активен

No_surprise

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 94
  • Seeing things clearly...
Re: Възмущение от поредния дебилизъм!
« Отговор #6 -: 26.02.2007, 20:18:50 »

Хубаво е да се повдигне този въпрос, макар че аз самата не виждам факултетът да има някаква огромна вина за това закъснение. По принцип следя условията за конкурси за обучение в чужбина, които са обявени от МОН, дори аз самата бях но лятна школа миналата година. Проблемът идва главно от публикуването на ненавременна информация за този вид обучение от самия МОН. Тази година забелязах, че за частичен срок за обучение в чужбина условията бяха изложени  в интернет буквално може би 5 дена преди срока за подаване на документите. Аз по-скоро бих ви посъветвала да следите редовно информацията в сайта на МОН що се отнася до това. А колкото до административната работа :-X. В допълнение, сайтът на филологическия факултет според мен не е на ниво, а би трябвало да е един от основните източници на актуална информация. Какво мислите по този въпрос? :?
Активен