argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Гледайте какво правят колегите от СУ  (Прочетена 2609 пъти)

kelly

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48

 Привет, колеги!
Погледнете какво правят колегите в СУ:

http://dnes.dir.bg/2007/02/26/video1391220_0.html

Страхотни са, вервайте ми! Когато пусках постове в тоя форум за НАТУРА протестите в София и колегите ми се смееха, софиянци имаха страшно стабилна група, подготвена с постери, мегафон и готов репертоар и бяха едни от най-активните на протеста, въпреки, че зад прозорците именно техен преподавател от СУ гласува ЗА отлагане на НАТУРА зоните в Националния съвет за биологично разнообразие...  :#1:

Чудя се при нас проблемът къде е... може ли да не ни вълнуват проблеми, които в момента люлеят цяла България - НАТУРАта например и какви специалисти и експерти ще станем без да сме подготвени и да имаме поне бегла представа какво е положението, какви са условията на ЕС, докъде сме я докарали - ами това ще е част от работата ни занапред, ако това е попрището, което сме си избрали така или иначе!...

Много се радвам на колегите, защото са млади, сериозни хора и са намерили начин да изразят своята гражданска позиция, а когато след година-две станат дипломирани експерти и консултанти, те наистина ще знаят какво искат и кое е добре за природата...   :bravo:  :bravo:  :bravo:

Имате ли идеи как можем да ги подкрепим?... Искате ли?...
Активен
Ако всичко върви гладко... значи пътят е хлъзгав!

Photon

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re: Гледайте какво правят колегите от СУ
« Отговор #1 -: 28.02.2007, 18:49:33 »

Какво е това Натура 2000? Я ми разясни, че не съм запознат
Активен

kelly

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re: Гледайте какво правят колегите от СУ
« Отговор #2 -: 01.03.2007, 13:02:55 »

 Ми... да ти кажа, най-точна представа ще придобиеш от:
http://www.natura2000bg.org/

Колкото до колегите от СУ- вече имат институционална подкрепа от ръководството на Софийския университет, в лицето на Академичния съвет, който официално застава зад позицията на своите студенти!
Такива университети са гордост за своите възпитаници и за всички нас!
Поздравявам колегите - студенти и преподаватели, за техния кураж и смелост, да остояват позициите си!
Активен
Ако всичко върви гладко... значи пътят е хлъзгав!

Photon

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re: Гледайте какво правят колегите от СУ
« Отговор #3 -: 02.03.2007, 14:50:27 »

Е хубаво де, какво и е лошото на НАТУРА 2000? Доколкото разбрах е програма за опазване на околната среда. Теб какво те притеснява?
Активен

aneto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re: Гледайте какво правят колегите от СУ
« Отговор #4 -: 02.03.2007, 18:33:01 »

Ами какво пречи на студентите от ПУ да направят подобен клуб и те? Нима тук няма достатъчно ентусиазирини и истински запалени еколози? Опитайте, може и вас да ви подкрепи академичното ръководство! Бъдете по-смели в инициативите си. Само дейността на НПО не е достатъчна за студенцията ...действайте, а не приветствайте

kelly

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re: Гледайте какво правят колегите от СУ
« Отговор #5 -: 07.03.2007, 19:04:56 »

 Ами именно, че не виждам достатъчно ентусиасти, това ми е болката и мъката... не знам по другите факултети как е, ама в БФ, честно ако трябва да си говорим, имам чувството, че има много малко хора, които знаят какво правят тук и защо им е това образование...  :s:

Иначе - подали сме молба до Ректора да ни разреши презентация и изложба на информационни табла по коридора на ректората, стискайте палци, ако стане - ще проличи...  :y:

Чудно ми е като обявим презентацията (ако Ректора се съгласи) КОЛКО души ще ги заинтересува и ще дойдат...
Активен
Ако всичко върви гладко... значи пътят е хлъзгав!

aneto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re: Гледайте какво правят колегите от СУ
« Отговор #6 -: 07.03.2007, 19:20:42 »

Чудесно. Направете такава презентация и във факултета.
Какво като има малко ентусиасти, да не е задължително да са много та да тръгнат нещата. От опит глава не боли.