argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: За предаванията или как да започнем  (Прочетена 3902 пъти)

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net

Имате желание да водите свое предаване:: бих ви помолил да отговорите на въпросите по-долу (цитирайкии ги). Това ще ни помогне да изготвим програма с която можем да започнем и да я обявим Online. Скоро мисля да започваме вече, а? :) Говорих с барчето на ПУ - "Океаник", те имат желание да излъчват предаванията ни.

1. Какъв жанр предаване искате да водите? (Новини, музика, за живота, коментари, разговори с гости, интервюта на минувачи...)

2. Кога? (ден/дни от седмицата)

3. Кога? (часови интервал от съответния ден, когато сте налични)

4. Колко дълго предаване искате? (час, два...)

5. ........ (допълнителна информация, която би помогнала за изготвянето на стартовата програма)
Активен

chebaev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 216
    • Официалната интернет страница на Ивайло Чебаев
Re: За предаванията или как да започнем
« Отговор #1 -: 04.03.2007, 10:56:46 »

Относно музиката, която ще се излъчва по-това радио въпросът ще е много дискутиран. Аз си имам собствено мнение. Лично смятам, че едно радио за да бъде слушано и да преуспее в България трябва да се пускат най-масовите парчета, които се излъчват и по другите радио станции. Съответно идея да се пускат и ретро от време на време е много добра идея според мен. И ако се наблегне и на качествената българска музика също ще е добре. Относно поп-фолк-а освен в специалнизирани предаване за този стил музика според мен няма смисъл да се излъчва. Иначе ако наистина има желаещи, които да се занимават с това ще е яко. Аз от две години се занимавам с online радио и ако има място в програмната схема може да се спретне някое предаване :) Идеи има много
Активен

(>',')>LIA<(','<)

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1316
  • :))
    • a lil' something something
Re: За предаванията или как да започнем
« Отговор #2 -: 04.03.2007, 12:02:25 »

1. Какъв жанр предаване искате да водите? (Новини, музика, за живота, коментари, разговори с гости, интервюта на минувачи...)
От всичко по малко, но преобладаващо - коментари за изминалата седмица
2. Кога? (ден/дни от седмицата)
Петък
3. Кога? (часови интервал от съответния ден, когато сте налични)
10-12(преди обяд)
4. Колко дълго предаване искате? (час, два...)
До 1 час
5. ........ (допълнителна информация, която би помогнала за изготвянето на стартовата програма)
Хубаво би било гостите да не са само преподаватели, но и студенти и да има и кратки музикални паузи. Може да е с хумористична насоченост.

~LIA~
P.S. :haha: :rock:
Активен
ЛИЯ - Професионален заек и кралица.
Going to a food addiction rehab in the nearest possible future.

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: За предаванията или как да започнем
« Отговор #3 -: 04.03.2007, 12:27:44 »

chebaev, не зная дали си студент или завършил, дали имаш време или не, но ако имаш възможност ще се радвам да се видим, както и с теб Lia и с който е интусиаст тези дни да обсъдим старта на радиото. Разбира се, че ще се слуша от много хора - поне смятам сериозно да разпространя идеята, вече както казах да се пуска в барчето на ПУ - Океаник. С други думи можем да започнем да мислим по-конкретно и евентуално в първия му ден да е заето с интересни предавания (и дори пиратска музика) за да се хареса отначало... между другото няколко хора от ПУ казаха, че ще си го пускат целодневно да звучи.

... и да отговоря на въпросите си от по-горе:

1. Какъв жанр предаване искате да водите?
Може би интервюта на живо с преподаватели, студенти и ученици. Също съм готов да бъда интержюиран на различни теми. Бих ме могли да заформим предаване, в което да разказвам под някаква форма за различни неща от живота ми свързани с ПУ или изобщо.

2. Кога? (ден/дни от седмицата)
Понеделник или Сряда са най-подходящи за мен, но ако това не пасва с програмата на повечето от вас мога да ги променя.

3. Кога? (часови интервал от съответния ден, когато сте налични)
За тези дни няма ограничение.

4. Колко дълго предаване искате? (час, два...)
Зависи, ако трябва може и 2 и 3 часа да стане.
Активен

chebaev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 216
    • Официалната интернет страница на Ивайло Чебаев
Re: За предаванията или как да започнем
« Отговор #4 -: 04.03.2007, 12:36:54 »

ksx аз съм студент първа година и до завършването ми има много (ако го достигна някога) :) В момента не съм в Пловдив, но от понеделник съм там и няма проблеми да се видим и да обсъдим старта и първото предаване.
Активен

(>',')>LIA<(','<)

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1316
  • :))
    • a lil' something something
Re: За предаванията или как да започнем
« Отговор #5 -: 07.03.2007, 19:57:06 »

Зная, че заявих желание да съм водеща, но днес разбрах, че може скоро да не съм тук и няма да има смисъл да съм водеща само за няколко седмици. Ако още ме искате - кажете ми, но най-вероятно няма да стане :s:.

~LIA~
Активен
ЛИЯ - Професионален заек и кралица.
Going to a food addiction rehab in the nearest possible future.

zynth

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 41
  • impossible is nothing.
    • zynth's place
Re: За предаванията или как да започнем
« Отговор #6 -: 08.03.2007, 13:10:40 »

1. Какъв жанр предаване искате да водите? (Новини, музика, за живота, коментари, разговори с гости, интервюта на минувачи...)
Класация - най-харесваните песни за изминалата седмица; най-пусканите песни за изминалата седмица

2. Кога? (ден/дни от седмицата)
най-добрия ден за това е събота или неделя

3. Кога? (часови интервал от съответния ден, когато сте налични)
Между 16:00 и 20:00

4. Колко дълго предаване искате? (час, два...)
Зависи от формата, който би се избрал (топ 10 - 60 мин, топ 40 - 3,4 часа)

5. ........ (допълнителна информация, която би помогнала за изготвянето на стартовата програма)

Най-слушаната концепция, поне в България, е такава, че самото радио да има класация (поне 1), ако има втора, тя задължително трябва да е слушателска, предаване за поздрави (рикуест шоу) и почти задължително предавания за различна музика от тази през другото време (например, ако радиото е с насоченост към алтернативната музика, да има поне 60 минути денс музика или обратното :) )


Какво мислите?
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: За предаванията или как да започнем
« Отговор #7 -: 09.03.2007, 22:25:03 »

Днес един мой колега спомена много хубава идея, а именно да излъчваме записи първоначално: музика + говор -- тези записи могат да бъдат направени в студиото на радиото или всеки в къщи сам. Ако има желаещи - подгответе такива цели готови предавания, които да можем да въртим на запис, хем ще бъдат чути от повече хора.
Активен

Sayos

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1366
  • The Dark side
Re: За предаванията или как да започнем
« Отговор #8 -: 14.03.2007, 21:04:44 »

ksx сложете някакво предаване ако може за кандидат студентите, много са заблудени за съжаление, и според мен едно такова предаване ще е от полза, идва панаира ще направите реклама, ако не сте направили нищо въпроса де, мога да кажа на щанда на ФМИ-то да има някаква реклама!
Активен

fair

  • Гост
Re: За предаванията или как да започнем
« Отговор #9 -: 15.03.2007, 01:15:12 »

В събота и неделя ще има ли предавания?
Един новорегистриран член на форума - don_kiko, е ентусиаст да говори на тема "Водолазен спорт". Той е от водолазен клуб "Нептун". Ето и сайта на клуба http://neptun.666s.net/.
« Последна редакция: 15.03.2007, 01:20:00 от fair »
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: За предаванията или как да започнем
« Отговор #10 -: 15.03.2007, 07:45:46 »

fair, това е супер! Аз също съм фен на тоя спорт, може да стане интересна дискусия. Събота и неделя не е ясно дали ще съм в Пловдив и оттук има два варианта:
(1) в Пловдив съм - нека се запише във форума и си подаде участието, ще го направим
(2) не съм в Пловдив - (2.1) предаване не може да има или (2.2) може да го води Тодор или Виктор, съответно ако са съгласни.
Така или иначе всичко това би трябвало да ми се изясни днес, най-късно утре. При всички случаи - кажи на твоя човек да се готви и че скоро ще намерим ефирно време, дори и да не е този уикенд.
Активен