argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: примерна програма за радио "неко"  (Прочетена 3595 пъти)

olq_lq

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
  • olq_lq

здравейте колеги,нека спомогнем за разработването на работеща,ангажираща вниманието програма в интерес на всички нас.нека,който има идеи,предложения да ги даде в името на усъвършенстването на нашето радио.аз ще споделя една примерна програма/малко импровизирана,все пак винаги може да се измисли и нещо по добро ;нали?/
1.сутрин да събуждаме някой рожденик с песничка за поздрав-звъним му от ефира на радиото...
2.публичност на резюмирани новини за у-та като цяло и в частност за химическия факултет:гости,семинари,културни мероприятия и др;
3.време само за музика без водещ;
4.нещо като джубокс-поздрави м/у приятели,колеги и др в ефир или чрез др форма на комуникация-ICQ,mail,forum...
4.забавни игри-пример"довърши започнатото...","кой крив,кой прав е..." :wink:(бе може да се помисли повече по въпроса)
5.рубрика-"запознай се","намери се","допълни се"
6."анонимна изповед на влюбения"
7.интервюта на доволни и недоволни студенти
.........
бе нека оставя и на вас да помислите и да дадете идейки,все пак това радио е наше и тр да се гордеем с него :y: нали?
Активен
...всичко е само игра,всичко е само спектакъл...

sisana

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
    • Моите "шедьоври"
Re: примерна програма за радио "неко"
« Отговор #1 -: 10.03.2007, 19:51:21 »

Здравейте всички! Който е слушал днес, аз съм Ася, която не се изяви много :-D Имам предложение да направим списък с определени песни, за които да се гласува, нещо като класация. Може във форума да се направи тема с анкета. А предаване за поздрави задължително трябва да има! Ами това е от мен за сега, ако се сетя за нещо ще пиша :-)
Активен

The strong eat, the weak are meat.

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: примерна програма за радио "неко"
« Отговор #2 -: 10.03.2007, 20:00:03 »

Утре продължаваме с предавания на живо от 14:00. Очакваме всички с идеи и желание за развитие на радиото на ПУ-то - Радио Неко.
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Публичен диспут по радио НЕКО
« Отговор #3 -: 11.03.2007, 01:38:38 »

Активен

chebaev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 216
    • Официалната интернет страница на Ивайло Чебаев
Re: примерна програма за радио "неко"
« Отговор #4 -: 11.03.2007, 12:41:09 »

Аз имам няколко идеи може само, че малко повече подготовка трябва за тях.

Та първата ми идеята ми е да се вземат така наречените флаш интервюта. Екипа на предаването си поставя тема и 1 или 2 дена предваритело застава в някой от факултетите и започва да взема картки флаш интервюта от студентите по зададената тема. Това може да стане с един прост диктофон или просто с рекорден на някой GSM. Малко обработка и ги излъчваме в ефир като темата може да се постави и на обсъждане по време на предаването от слушателите

Като второ интересно което може да се направи това изисква малко техническа подготвка. На сайта на радиото, ако ще се прави официален такъв или просто някъде в интернет, но да се знае къде е да се пусне страничка с playlist-ата на радиото и хората да могат да си избират песента, която ще тръгне след съответната или нещо такова (Request)

Последната ми идея е свързана с една група. Групата се казва ФМИ (Фатални мозъчни изкривявания). До колкото видях има някъде из форума линк с тяхна музика. Защо не се свържете с тях да направят някакво свое предаване, в което да популяризират своята музика и може би изобщо като цяло авторската музика, която се прави от млади хора и не е толкова популярна все още.
Активен

shelly

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
  • Always Wanting More...
Re: примерна програма за радио "неко"
« Отговор #5 -: 15.09.2007, 10:52:23 »

програмата ми се вижда супер:) А как може да се вклщчи някой в радиото:)
Активен
Единственият начин да се оттървеш от изкушението е да му се отдадеш...

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: примерна програма за радио "неко"
« Отговор #6 -: 15.09.2007, 13:40:41 »

програмата ми се вижда супер:) А как може да се вклщчи някой в радиото:)

Ако искаш да водиш предаване - погледни тук:
http://forum.uni-plovdiv.bg/index.php?topic=3297.0
Ако изобщо ти се занимава с радиото - това е чудесно. Може би е добре да дойдеш към уни, да разгледаш и се позапознаеш с другите ентусиасти и да правиш това за радиото, което ти се прави.
С поздрави и надежда скоро да се появиш...
Активен

scientist guy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 465
  • "Science teaches us only HOW, not WHY..."
Re: примерна програма за радио "неко"
« Отговор #7 -: 15.09.2007, 14:16:54 »

То примерна програма и идеи всичко звучи много хубаво, но основния проблем е кой да организира и води всичко това. По-удачно е според мен всеки да предложи с какво той лично може да се ангажира. Всеки ако може сам да осъществи идеите, които предлага ще е супер. Разбира се, трябва да има двама-трима човека, които да координират всичко. Но тези хора вече си ги има. Така, че според мен по-добре давайте конкретни идеи за неща, с които лично можете да се ангажирате.

Иначе моето мнение е, че като за университетско радио трябва да има повече предавания на научна тематика. В различни области и аспекти на науката. Все пак се предполага, че аудиторията на радиото е по-... как да кажа... академична... Именно в такова радио могат да се правят такива предавания, които в едно обикновенно радио биха били неслушаеми или с много тесен кръг срлушатели. Именно и с такива предавания радио "Неко" ще бъде и по-различно от всяко друго радио. Именно в тази насока малка крачка се опитвам да поставя и с "Oikos". Дано да последват и други подобни предавания...
Активен
Nobody likes a smart ass...