argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Качество на излъчване на радиото  (Прочетена 3790 пъти)

chebaev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 216
    • Официалната интернет страница на Ивайло Чебаев

Имам едно питане към организаторите на това радио. Защо няма пуснато излъчване на 128 kbps за да може да се слуша добре при хората с по-хубав интернет. Хубаво е наистина да има и за по-слаб интернет, но за тях мисля, че е достатъчно 32 kbps, които сте пуснали
Активен

PlamenPenchev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 95
    • http://web.uni-plovdiv.bg/plamenpenchev/
Наско, вчера събота следобед,
« Отговор #1 -: 18.03.2007, 14:14:29 »

на 128 kbps радиото прекъсваше на моя компютър в ЦНИЛа. Опитах се да се свържа с теб, но не успях.

На 64 kbps работеше ОК.
Активен
Ако искаш да научиш нещо или просто да прочетеш нещо, отвори списание "Коснос" http://www.kosnos.com

olq_lq

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
  • olq_lq
Re: Качество на излъчване на радиото
« Отговор #2 -: 18.03.2007, 19:34:40 »

при мене на 64 работи добре,а на 128 наси4а мн здраво.може би зависи от стабилността на нета
Активен
...всичко е само игра,всичко е само спектакъл...

TeeRexX

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 739
  • изпратете ми анонимно пари в плик :)
    • www.myspace.com/teerexx
Re: Качество на излъчване на радиото
« Отговор #3 -: 18.03.2007, 20:19:39 »

аз миналата вечер го слушах без проблем на 128
Активен

(>',')>LIA<(','<)

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1316
  • :))
    • a lil' something something
Re: Качество на излъчване на радиото
« Отговор #4 -: 18.03.2007, 23:13:07 »

При мен на 128 също си работи супер. До сега не ми е правело проблеми.

~LIA~
Активен
ЛИЯ - Професионален заек и кралица.
Going to a food addiction rehab in the nearest possible future.

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Качество на излъчване на радиото
« Отговор #5 -: 25.03.2007, 01:18:50 »

Ето как мисля аз:
* 32 kbps бива да остане като най-ниско поносимо качество за слушане, примерно за DialUp потребители или такива с лоша свързаност
* 128 kbps е златната среда, можем да го оставим
* 192 kbps е почти неразличимо от 256 или поне аз не го различавам, в същото време 256 е прекалено много
Що се отнася до 64 - така или иначе до сега при възможността някой да слуша на 128 или 64 - се предпочиташе 128. С други думи аз предлагам да запазим: 32, 128, 192
Активен

fair

  • Гост
Re: Качество на излъчване на радиото
« Отговор #6 -: 25.03.2007, 01:26:44 »

Аз слушам само на 64. Пробвала съм на 32 и 128, но при мен на 64 е най-добре.
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Качество на излъчване на радиото
« Отговор #7 -: 25.03.2007, 01:31:39 »

Аз слушам само на 64. Пробвала съм на 32 и 128, но при мен на 64 е най-добре.
Ммммда, напълно възможно. Всъщност аз не съобразих, че това качество зависи и от качеството на тонколоните. Ако са евтини, тогава няма нужда да се харчи трафик и обратно - ако имаш добри колонки тогава би имало смисъл да слушаш с по-високо качество. При мен трудно дори правя разлика между 128 и 256 - може би само ако се заслушам.
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Качество на излъчване на радиото
« Отговор #8 -: 25.03.2007, 13:29:43 »

Установих, че на 256 или дори 192 чат пат запича като отварям накои страници. Явно това качество е на ръба за моята тарифа.
Активен

chebaev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 216
    • Официалната интернет страница на Ивайло Чебаев
Re: Качество на излъчване на радиото
« Отговор #9 -: 26.03.2007, 11:00:05 »

Ето и моето мнение. Според мен няма нужда от качество по-голямо от 128kb/sec. Това е едно от най-добрите качества за слушане на online радио. За справка можете да погледнете колко радия в България излъчват на качество по-голямо от 128kb/sec. Другото което е самите ви mp3-ки едва ли всички са с качество по-голямо от 128kb/sec. Относно останалите честоти най-добре си оставете и 64kb/sec и 32kb/sec. Просто тези по-слабите е хубаво да ползват някакъв декодер. Примерно 32kb/sec. да е на mp3PRO, което се подържа от Winamp след като му се добави съответния Plug-in и така качеството ви се повишава почти до 96kb/sec и не изисква високоскоростен интернет. 64kb/sec. можете да го сложите с AAC+, което е най-доброто в момента. При него се удвоява качеството и става все едно слушате 128kb/sec. Winamp си има вграден Plug-in и няма нужда да инсталирате разни неща, само за Windows Media Player се добавя Plug-in, което е пак добре защото при mp3PRO Windows Media Player не го подържа.
Активен

ghost

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re: Качество на излъчване на радиото
« Отговор #10 -: 28.03.2007, 02:46:46 »

Здравейте от 10000 км! Преди всичко, поздравявам целия екип и всички съмишленици на Радио Неко! Идеята е прекрасна   :bravo: и пожелавам занапред още по-голям успех и непрекъснато нарастваща аудитория от слушатели!  :-) Успях да направя малко реклама на радиото и Университета ни, така че моите приятели в Парк Сити, Юта, са вече ваши горещи почитатели и поне за по час всеки ден слушат музикалните емисии на радиото.  :-)
Относно качеството, предлагам да се запазят стандартните 32, 64 и 128 kbps защото повечето потребители използват тези скорости на Интернет трафик, а и допълнително Windows като операционна система, който използват почти всички потребители в Пловдив, би създавал проблеми за по-високи скорости. Тук, на iMac- а няма проблем да слушаме радиото и на 256, но не мога да очаквам всички други да използват други операционни системи.
Аз лично успях да чуя само една емисия с водещи и бих искала да предложа на целия екип да се свърже с колегите им от Учебния театър на Университета, за да бъдат подпомогнати в подготовката си за водещи и преди всичко как да контролират дишането си пред микрофона. Наистина се чува "неправилното" дишане пред микрофона, което прераства в съскане в определени моменти.
Освен това бих искала да помоля водещите да използват по-малко жаргон в ефир-създавате ми проблеми в превода  :-o, това е сериозно, не на майтап. Нашият език е твърде богат на "специални" думи и фрази с много "богати" нюанси, така че ако някой знае линк към българско-английски речник на жаргона нека го публикува.
Извинявайте за дългото съобщение, но исках да кажа всичко наведнъж  :-)
Поздрави за всички колеги и студенти! Ваша почитателка, колежка и преподавателка: гл. ас. Р. Божинова
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Качество на излъчване на радиото
« Отговор #11 -: 01.04.2007, 10:01:27 »

Качество Гласове [%]
32 kbps -10 16.9
64 kbps -13 22
128 kbps -21 35.6
192 kbps -7 11.9
256 kbps -8 13.6

Засега оставяме тогава 32, 64 и 128, а ако занапред се налага промяна - ще я правим в движение.
Приятно слушане
:#7:
Активен

Dj Tr1o

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 256
  • mY MinD Is DriFtiNG
    • Dj Tr1o Homepage
Re: Качество на излъчване на радиото
« Отговор #12 -: 02.04.2007, 12:05:12 »

Здравейте от 10000 км! Преди всичко, поздравявам целия екип и всички съмишленици на Радио Неко! Идеята е прекрасна   :bravo: и пожелавам занапред още по-голям успех и непрекъснато нарастваща аудитория от слушатели!  :-) Успях да направя малко реклама на радиото и Университета ни, така че моите приятели в Парк Сити, Юта, са вече ваши горещи почитатели и поне за по час всеки ден слушат музикалните емисии на радиото.  :-)
Относно качеството, предлагам да се запазят стандартните 32, 64 и 128 kbps защото повечето потребители използват тези скорости на Интернет трафик, а и допълнително Windows като операционна система, който използват почти всички потребители в Пловдив, би създавал проблеми за по-високи скорости. Тук, на iMac- а няма проблем да слушаме радиото и на 256, но не мога да очаквам всички други да използват други операционни системи.
Аз лично успях да чуя само една емисия с водещи и бих искала да предложа на целия екип да се свърже с колегите им от Учебния театър на Университета, за да бъдат подпомогнати в подготовката си за водещи и преди всичко как да контролират дишането си пред микрофона. Наистина се чува "неправилното" дишане пред микрофона, което прераства в съскане в определени моменти.
Освен това бих искала да помоля водещите да използват по-малко жаргон в ефир-създавате ми проблеми в превода  :-o, това е сериозно, не на майтап. Нашият език е твърде богат на "специални" думи и фрази с много "богати" нюанси, така че ако някой знае линк към българско-английски речник на жаргона нека го публикува.
Извинявайте за дългото съобщение, но исках да кажа всичко наведнъж  :-)
Поздрави за всички колеги и студенти! Ваша почитателка, колежка и преподавателка: гл. ас. Р. Божинова

  :#1: Най на края радио Неко стана СВЕТОВНО радио :) KSX ние се базикаме пък то какво било :)
Активен