argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: 3 Java vyprosa koito otgovori byrzo cherpq bira v kafeto :)  (Прочетена 1584 пъти)

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die

nachi triiat mi za proekta po komp. grafika i sam otchaqn shtoto mi triabva byrzo super gluposti sa i nemoa se opravq  
nachi
1vo :
imam Canvas v koito risuvam kak da go vkaram v JScrollPane ..  kato go vkaram neshte izliza si izobshto a ve se edno nqama ScroolPane apak v JTabPane vliza.
2ro :
kak da zadam icona na buton( ili toggleButton) .
namerih tozi nachin :
ButonaMi.setIcon(createImageIcon("pointer.gif"));
kydeto funkciata e slednata :
  protected static ImageIcon createImageIcon(String path) {
        java.net.URL imgURL = MenuItem.class.getResource(path);
        if (imgURL != null) {
            return new ImageIcon(imgURL);
        } else {
            System.err.println("Couldn't find file: " + path);
            return null;
        }
  }
to sichko hubavo ama da biaha kazali v koq direktoriq da sloja Gif-a..   inache shte se radvam i na alternativi .
vapros 3 : nai vajniq za momenta
kyv Event se vodi clicka na JMenuItem ?
polzvam JBuilder X v momenta i si pravq JMenu kato seki lamer obache kato si addna event Mouse_clicked .. nisth one stava    v smisal ne se zadeistva nikoga toq event.
Активен

Boris

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
    • BorisV5
3 Java vyprosa koito otgovori byrzo cherpq bira v kafeto :)
« Отговор #1 -: 16.11.2004, 22:43:00 »

JOKe kato se vidim 6te ti kaja kakvoto moga 4e sega 6te mi padne boiatana na kop4etata na klaviaturata, ako se razpi6a :<>
Za birata ..... niamam protiv  
Ako niakoi otgovori vednaga sled men, 6te si delim birata s nego <!>
Активен
BorisV5

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
3 Java vyprosa koito otgovori byrzo cherpq bira v kafeto :)
« Отговор #2 -: 16.11.2004, 23:06:00 »

novo razvitie kym image-a..
dobavih go kym paket-a okaza se che mojelo da se dobavi gifa v samiq packet .. lol :+) ( sun sa ludi  )) ) .. pak ne go namira napraih go v sobstven packet pak ne go namria napraih go v sobstven dir koito si se vijda ot jbuilder pak ne go namira.
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
3 Java vyprosa koito otgovori byrzo cherpq bira v kafeto :)
« Отговор #3 -: 17.11.2004, 16:26:00 »

hja Zdrasti nachi birata veche beshe spechelena ama oshte ne e vrychena se pak da si otgovorq na vaprosite moje nqakoi den nqakoi drug da ima podoben problem ..

za kartinka na buton : triiashe da se addne kym proekta v packeta koito si e klasyt i da se izvika :
toggleBUTON1.setIcon(new ImageIcon(ImeNaClasyt.class.getResource("elipse.gif")));

za vaprosa s Canvas + JScrollPane okaza se che nemoje vinagi Canvas-a e plavasht shtoto Canvas bil chisto AWT komponent i neshte da si pasne s SWing komponent reshenieto beshe polzvane na JComponent.

za posledniq vapros na JMenuItem se okaza che se addva ne event za mouse click nito za mouse down a za action perforemed.
Активен