argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Дипломна работа  (Прочетена 4097 пъти)

A_S_T_R_A

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
Дипломна работа
« -: 19.03.2007, 20:18:04 »

Привет, колеги! А бе кажете как се заявява желание за писане на дипломна работа!Кога и към кого трябва да се обърна и какви условия трябва да се спазят за успех и т.н.?
« Последна редакция: 22.03.2007, 09:35:32 от Kelli_Mutu™ »
Активен

MaryGud

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re: Diplomna rabota
« Отговор #1 -: 22.03.2007, 09:11:51 »

    Уважаеми колеги,
    Според новите учебни планове студентите в бакалавърска степен завършват своето обучение с писмен държавен изпит, т.е. без да се изисква от тях разработка на дипломна работа.
    Дипломната работа е задължителна за държавните изпити само на специалностите СЛАВЯНСКА ФИЛОЛОГИЯ и БАЛКАНИСТИКА (става дума за Филологическия факултет), както и за всички магистърски степени СЛЕД ЗАВЪРШЕНА БАКАЛАВЪРСКА степен (т.нар. платени магистърски програми), които са със срок на обучение от 2 до 4 семестъра.
    Тъй като дипломната работа е форма на научноизследователска изява, ако някой има желание да работи в избрана или предпочитана тематична област, може да се обърне към съответен преподавател. Има възможност научните резултати (статия, доклад, реферат) да бъдат включени за участие в Националната студентска конференция или други научни изяви за студенти.
    Освен това участието на студента с научна разработка му дава възможност да си освободи един от факултативните курсове, които се изискват за специалностите английска, руска, българска филология, славянска филология и балканистика.
    При допълнително възникнали въпроси се обръщайте към доц. д-р Живко Иванов, заместник-декан на Филологическия факултет, на е-mail: zhivanov@uni-plovdiv.bg.
« Последна редакция: 22.03.2007, 09:28:09 от MaryGud »
Активен

DEYAN IYI

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re: Дипломна работа
« Отговор #2 -: 01.04.2007, 11:58:52 »

Какво точно ще рече: Освен това участието на студента с научна разработка му дава възможност да си освободи един от факултативните курсове, които се изискват за специалностите английска, руска, българска филология, славянска филология и балканистика.

Да се освободиш например от педагогическите дисциплини ли :mmm:
Активен
Ела, Паисийе, да си видиш отроците!!!

Crystal

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 322
Re: Diplomna rabota
« Отговор #3 -: 10.05.2008, 17:21:29 »

Дипломната работа е задължителна за държавните изпити само на специалностите СЛАВЯНСКА ФИЛОЛОГИЯ и БАЛКАНИСТИКА (става дума за Филологическия факултет), както и за всички магистърски степени СЛЕД ЗАВЪРШЕНА БАКАЛАВЪРСКА степен (т.нар. платени магистърски програми), които са със срок на обучение от 2 до 4 семестъра.

Тъй като дипломната работа е форма на научноизследователска изява, ако някой има желание да работи в избрана или предпочитана тематична област, може да се обърне към съответен преподавател. Има възможност научните резултати (статия, доклад, реферат) да бъдат включени за участие в Националната студентска конференция или други научни изяви за студенти.

Това е наистина много полезно да се знае :y: Днес една приятелка ми разясняваше "колко лесна" е дипломната работа, която славистите трябва да подготвят(информация за което има от нейна позната, завършила миналата година славянска филология със сръбски, т.е. информация 2ра ръка) - според нея дипломната работа се състояла само в превод, а един превод не можел да се сравнява с изследователската дейност :roll: :-X Ако знаех информацията, която MaryGud е дала по-горе, щях да поспоря по-убедително :drunk:

П.П. Дори и да беше само превод, не мисля, че една дипломна работа би била по-малко професионално направена :bravo:
« Последна редакция: 30.07.2008, 22:27:30 от Καθαρός »
Активен

tonitab

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re: Дипломна работа
« Отговор #4 -: 19.05.2008, 17:40:37 »

И има ли още такава възможност за превод като дипломна работа?Защото аз се дипломирах с такава преди цееееееееееели 4 години и след това на никой не разрешиха да прави превод
Активен

Crystal

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 322
Re: Дипломна работа
« Отговор #5 -: 30.07.2008, 22:39:27 »

И има ли още такава възможност за превод като дипломна работа?Защото аз се дипломирах с такава преди цееееееееееели 4 години и след това на никой не разрешиха да прави превод
Склонна съм да мисля, че момичето, с което спорех не беше много добре информирана по въпроса, а мислеше обратното (че е добре информирана :drunk: ).

Казват, че "в спора се ражда истината", а не знам защо повечето спорове, в които попадам напоследък, са доста псевдо и вместо аргументирана обосновка на мнението, изслушване на събеседника и други елементарни неща, които се изискват при нормален разговор, обикновено са заменени с надприказване и налагане на мнението на по-инатия събеседник, което прави спора празен отвсякъде :-X :-X :-X
« Последна редакция: 31.07.2008, 11:46:34 от Καθαρός »
Активен

tonitab

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re: Дипломна работа
« Отговор #6 -: 13.08.2008, 20:41:51 »

Ами аз завърших с такава дипломна работа,както и още едно момиче от моята група-сръбската.И тъй като нейният превод беше направен доста нескопосано,след нея май забраниха такъв вид дипломни работи в катедра СФ.Но тъй като говоря за времето преди 4 години,едва ли аз съм най-добре запознатата с тази информация.
Активен