argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: По-сериозни предавания...  (Прочетена 1771 пъти)

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
По-сериозни предавания...
« -: 25.03.2007, 02:17:54 »

Сещам се, че би било добре ако започнем по-сериозни предавания, подхождащи на академичната институция в която е радиото. Аз бих могъл да уговоря предавания с колеги (преподаватели в ПУ) по научни или поне научно-популярни теми. Аз също бих могъл да говоря за неща по които си мисля, че ме бива. Също бихме могли и да разширим кръга навлизайки по-дълбоко в хобита като примерно фотография, туризъм, спорт и т.н.

За реализацията на тази идея обаче ще е полезно ако повече слушатели кажат за своя интерес тук във форума примерно, а след това почваме темите една по една в ефир. Ония ден, когато с Виктор си говорихме за IPv6 и Интернет (първото такова сериозно предаване с музика) се получи интересно и няколко хора след това ми казаха, че дори било интересно....

Та искате ли да помислим в тази посока и да почнем така, все пак едно от предимствата на университета е, че е сборище от ерудирани хора в различни области, което може да се използва точно и идеално за медия като радиото?

Редакция: еродирани --> ерудирани :hihi: (Мерси Галя)
« Последна редакция: 25.03.2007, 10:39:14 от ksx »
Активен

chebaev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 216
    • Официалната интернет страница на Ивайло Чебаев
Re: По-сериозни предавания...
« Отговор #1 -: 26.03.2007, 11:04:11 »

Тва с преподавателите не е лоша идея, да се направи едно предаване един път в седмицата примерно с различен преподавател да гостува в радиото в така малко по-разчупена обстановка. И примерно преподавателя да избира музиката, която ще се слуша по време на гостуването му.
Активен

bagriton

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re: По-сериозни предавания...
« Отговор #2 -: 27.03.2007, 10:17:51 »

Eй това са две страхотни идеи...
Само ми е интересно какво ще се предложи като тема,но ако е пак за тенденции в IT насоката с практически приложения за нас невежите ще е супер :)

Успех  :y:
Активен

Emy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re: По-сериозни предавания...
« Отговор #3 -: 28.03.2007, 10:46:29 »

Наско, здравей!
Подготвих материала, за който бяхме говорили миналата седмица, за комуникацията по интернет. Ще гледам да мина днес следобед, вероятно след предаването ти, или най-късно утре преди сбирката на Импулс, през радиото, за да ти го оставя да го прочетеш и да си кажеш тежката дума дали е добра тема Бях ти споменала, че съм се вдъхновила от спец курса, на който се записах за семестъра, при Милена Кацарска от моя факултет. Почти 100% сам сигурна, че тя би се съгласила да гостува в радиото за едно такова предаване. Обаче ще изчакам да ти чуя мнението и тогава ще й предложа.
Хайде, вярвам, че следобед ще направите страхотно предаване!!

П.С. У дома най-добре слушам Неко на 64 kbps. 
Активен