argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: трудно за определяне  (Прочетена 2291 пъти)

taina-maina

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
трудно за определяне
« -: 27.03.2007, 13:41:29 »

ЗДРАВЕЙТЕ,
Аз съм БАФ трети курс с йеланието да буда АФ, но това е друга тема.....
Искам да кайа за абсурда в образованието, ан които сум свидетел и , които много малко студенти осъзнават,а преподавателуте си затварят очите.
Имах голямото желание, следа като бях с английска паралелка в гимназията, да продължа да се занимавам сериозно с езика,както и го правих преди. Помислих, че ПУ щеми даде тази възможност.Милслех, че ще продължа да доизграждам знанията си. Тогава не проумявах, защо изпита беше с компоненти, напълно ненаблягани в  на образоованието до момента,а именно превод, диктовка и преразказ. като сеима на предвид колко граматика сме учили, би трябвало изпита да бъде такъв, за да могат да влязат хора,които има добри задълбочени знания за английскиа езикв гарматицхно лексикално отношение. Така щеше да има смисул да се продължава с MASTRE DEGREE, а не някакви хора, кадето не знаят основни времена и думи са тръгнали да учат БАФ или АФ. Няма логика, нагледах се накакви ли не образи окло мен, незнаещи защо са там.
С две думи искам да кайа,че сегасхниякандидат-студентски изпит е многопо-сполучлив начин да се отсеят добрите кандидати,които влизат със стабилни знанияпо езика.
............................................[/u][/b]
Активен

p6ebem

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 219
Re: трудно за определяне
« Отговор #1 -: 27.03.2007, 13:48:20 »

Според мен за да бъдеш удовлетворена, ще трябва да кандидатстваш наново. Не виждам друг вариант. Едва ли можеш да промениш нещо в колегите си или в другите там неща от които се оплакваш.
Активен

Sayos

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1366
  • The Dark side
Re: трудно за определяне
« Отговор #2 -: 27.03.2007, 15:57:29 »

Първо се научи да пишеш на български!
Активен

Ivan_Ivan

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 128
Re: трудно за определяне
« Отговор #3 -: 27.03.2007, 19:40:29 »

За съжаление такова ни е образованието. Не само Аф и не само ПУ. Системата е гнила, колегите ти нямат никаква вина  :wink:
Активен

perliczka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re: трудно за определяне
« Отговор #4 -: 28.03.2007, 14:10:09 »

защо изпита беше с компоненти, напълно ненаблягани в  на образоованието до момента,а именно превод, диктовка и преразказ. като сеима на предвид колко граматика сме учили

Защото ако можеш да се справиш с тези видове текст, означава, че и граматиката, и лексиката, и синтаксисът са ти наред. А ти си могъл по-рано да се информираш какъв е изпитът по английски в ПУ.

Системата може да е гнила, но много и добри специалисти са се справили и са излезли от нея.
Активен
Всичко е възможно!

Nymphlike

  • Гост
Re: трудно за определяне
« Отговор #5 -: 05.04.2007, 17:53:12 »

Системата може да е гнила, но много и добри специалисти са се справили и са излезли от нея.
да бе! :hihi: направо е забавно това последното.
С риск да засегна, смятам, че това е абсолютно невярно! Учих в езикова гимназия, където ми преподаваха И ХОРА, ЗАВЪРШИЛИ българска филология в ПУ, напр. и не само, че правеха елементарни правописни и стилистични грешки, а и си бяха направо глуповати.
Аз В МОМЕНТА (надявам се само временно, защото това лято ще кандидатствам отново) уча БЕНЕ и мога да кажа, че в часовете по граматика работим с копия на учебник,  с който в гимназията работихме в 11 клас, а на всичкото отгоре цяла година вече си пласирам домашните от 12-ти клас.. Притеснявам се, че системата не е гнила, а че направо вече е тор.
« Последна редакция: 05.04.2007, 18:57:34 от Nymphlike »
Активен

Manila

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re: трудно за определяне
« Отговор #6 -: 05.04.2007, 19:17:01 »

Много ще е жалко, ако човек разчита на университета да го научи на езикова грамотност :s:
Това е малко не във връзка с темата, но все пак :-)

Аз обаче не разбрах - изпитът е бил с компоненти преразкар, диктовка и превод - това се прави и в гимназията, защо казваш че тези неща не се упражняват...
Активен