argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Ден на Юриста  (Прочетена 9059 пъти)

Gogov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 659
Ден на Юриста
« -: 05.04.2007, 00:53:34 »

Колеги, може би знаете, че след няколко дни (на 16 април) е Денят на Юриста. По този повод, бих искал да видя какви идеи имате за празнуване на празника! Моля, пишете без да се стеснявате!
П.С.Предложенията ще са полезни и за честването на 15-тата годишнина на Юридическия факултет!
Активен
"Радвай се на този момент. Този момент е твоя живот."

stug

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 134
Re: Ден на Юриста
« Отговор #1 -: 15.04.2007, 13:03:31 »

Това е ден на завършилите право, а не на записалите право. (То един измислен ден, ама нейсе.)
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Ден на Юриста
« Отговор #2 -: 15.04.2007, 13:39:04 »

Това е ден на завършилите право, а не на записалите право. (То един измислен ден, ама нейсе.)

Дам, така е. Имах един спор с един известен колега (студент), според който студентите също били юристи. Неговият аргумент беше, че в Тълковния речник дефиницията, която се дава за "юрист"е следната:
1. Специалист по право;правист.
2. Студент по право.

В този смисъл студентите по право също са юристи. Аз незнам това доколко е правилно. Според мен е малко несериозно един студент по право да се назовава юрист, особено ако е в началните курсове на обучение. Аз лично нямам такова самочувствие, а и набор от знания мисля.
« Последна редакция: 15.04.2007, 13:42:35 от Kelli_Mutu™ »
Активен

Gogov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 659
Re: Ден на Юриста
« Отговор #3 -: 15.04.2007, 17:00:14 »

Това е ден на завършилите право, а не на записалите право. (То един измислен ден, ама нейсе.)

Дам, така е. Имах един спор с един известен колега (студент), според който студентите също били юристи. Неговият аргумент беше, че в Тълковния речник дефиницията, която се дава за "юрист"е следната:
1. Специалист по право;правист.
2. Студент по право.

В този смисъл студентите по право също са юристи. Аз незнам това доколко е правилно. Според мен е малко несериозно един студент по право да се назовава юрист, особено ако е в началните курсове на обучение. Аз лично нямам такова самочувствие, а и набор от знания мисля.

Вероятно е така! Наистина, и аз бях неуверен в първите години! Обаче, с времето нещата идват по местата! Разбира се, не искам да кажа, че знам всичко! :)
А колкото до това, дали трябва студентите по право да се назовават "юристи" или не, мисля, че спорът е по-скоро теоретичен, тъй като така или иначе се е наложило обращението "колега" от юристи към студенти по право. А и наистина, "юрист" значи и студент по право. Друг е въпросът, че фактът, че някои учи право, не означава, че ще завърши успешно обучението!
Активен
"Радвай се на този момент. Този момент е твоя живот."

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Честит празник!
« Отговор #4 -: 16.04.2007, 10:54:17 »

Честит празник на всички юристи с пожелание да намерят справедливостта и равновесието във всеки сложножитейски казус. Успех по професионалния ви път!
Активен

4_kurs

  • Гост
Re: Ден на Юриста
« Отговор #5 -: 16.04.2007, 11:16:36 »

Честит празник и от мен! :sun:
Активен

Gogov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 659
Re: Ден на Юриста
« Отговор #6 -: 16.04.2007, 15:20:21 »

Честито!
Активен
"Радвай се на този момент. Този момент е твоя живот."

vs_valio

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84
Re: Ден на Юриста
« Отговор #7 -: 16.04.2009, 10:11:03 »

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ НАСТОЯЩИ И БЪДЕЩИ ЮРИСТИ МНОГО УСПЕХИ ЖЕЛАНИЕ РЕАЛИЗАЦИЯ И ОТСТОЯВАНЕ НА ПРАВДИНАТА И ПРАВОСЪДИЕТО!!!!
Активен
VS

law_master

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 547
Re: Ден на Юриста
« Отговор #8 -: 16.04.2009, 10:29:36 »

Честит празник на всички колеги! Успешно дипломиране :-)
Активен
ЮРИДИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: Ден на Юриста
« Отговор #9 -: 16.04.2009, 10:53:28 »

Честит  празник на всички юристи!Понеже не знам как се празнува този празник ,боядисах  яйцата за Великден!Вярно е,  че всички студенти са колеги юристи ,но по мое мнение след 3-4 курс понятието колега се изпълва със съдържание, съответно и самочувствие! Първи и втори курс се използва от уважение по-скоро обръщението колега -юрист! Но това не пречи на отделни личностти да използват езика на правото още в началото на следването!По мое мнение след 4-5 курс се придобива по-голямо самочувствие и свободно боравене с юридическата терминология , а 5-7 години след това  се налага на пазара даден адвокат, респективно съдия, прокурор и така нататък.Весел празник на всичките категории!
Активен
Всичко е любов

NGL

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re: Ден на Юриста
« Отговор #10 -: 16.04.2009, 17:38:33 »

8-ме декември ни е малко, а сега и 16-ти април - ден на юриста.Не става, трябва да си пази здравето. Ама айде една бира може за празника  :beer: :-D
Активен

stug

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 134
Re: Ден на Юриста
« Отговор #11 -: 17.04.2009, 23:12:27 »

« Последна редакция: 17.04.2009, 23:49:51 от Kelli_Mutu™ »
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Ден на Юриста
« Отговор #12 -: 17.04.2009, 23:50:40 »

Аз се чудя защо досега не са направили ракията символ на България...  :drunk:
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: Ден на Юриста
« Отговор #13 -: 18.04.2009, 11:15:25 »

Ако направят ракията символ, трябва да има и шопска салата а също и кебапчета! :-)
Активен
Всичко е любов