argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Аполитичен ли е студентски съвет ?  (Прочетена 7142 пъти)

drag

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 49
    • siak.dir.bg

  Присъствах на събиране в кафе "Таксим" което ми беше презентирано като събрание на студентските съвети от града ни. Уви оказа се че е сбирка на БСМ (Българска социалистическа младеж), но основните организатори бяха "лидери и ръководни кадри" от СС и презентираха себе си като такива. Трябва ли СС да е креатура на която и да е политическа формация.
 
Активен
*********** Аз слушам радио НЕКО **************                   
                    http://radio.uni-plovdiv.bg

sondata

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 284
  • Angels cry and devils lie The world is our stage
    • Локомотив Пловдив - това сме ние!
Re: Аполитичен ли е студентски съвет ?
« Отговор #1 -: 03.05.2007, 14:02:30 »

БСМ ? ? ?

ОТВРАТ
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Аполитичен ли е студентски съвет ?
« Отговор #2 -: 03.05.2007, 15:33:15 »

Аз лично не присъствах на тази среща. За себе си гарантирам, че не съм политически привърженик на никоя партия. Даже се чудя дали въобще да гласувам на изборите за евродепутати.

Относно срещата в кафе "Таксим" доколкото знам беше свързана с някаква евродепутатка  :?.
Активен

btilov

  • Гост
Re: Аполитичен ли е студентски съвет ?
« Отговор #3 -: 03.05.2007, 21:17:38 »


  Присъствах на събиране в кафе "Таксим" което ми беше презентирано като събрание на студентските съвети от града ни. Уви оказа се че е сбирка на БСМ (Българска социалистическа младеж), но основните организатори бяха "лидери и ръководни кадри" от СС и презентираха себе си като такива. Трябва ли СС да е креатура на която и да е политическа формация.
 

И кой по точно ви съобщи, че е сбирка на Студентски съвет? И кои лидери бяха от организацията?  И кой точно лидер от Студентски съвет е презентирал себе си? Говорете с имена и точни факти. Безпочвени коментари не звучат сериозно.
Активен

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re: Аполитичен ли е студентски съвет ?
« Отговор #4 -: 04.05.2007, 10:03:10 »

Всеки пълнолетен български гражданин (доколкото знам) има право на политически пристрастия и членство в политически партии. Ако някой член на СС успее да уреди нещо в полза на всички студенти благодарение на някакви свои евентуални връзки с някоя политическа сила (която и да е тя) - ами добре, супер, браво, айде и другите така. Студентски съвет обаче като цяло не би трябвало да е политически обвързан орган. Ако се е организирала среща за говорене по въпроси и проблеми на студенцията, висшето образование и подобни, то това си е в реда на нещата. Ако са присъствали само представители на една политическа сила (които съвсем естествено ще се опитат да си правят полит-агитацията) може само да се каже "Ами другите политически сили къде блеят и защо не дойдат". Ако обаче срещата е била "общо-политическа", всяко афиширане на връзка със СС е нередно. Друг е въпроса, че някои от присъстващите могат да афишират членстовото си в СС като доказателство, че са "някои". Други могат да афишират членството си в клуба по пейнтбол, което не значи, че този клуб изведнъж е политически обвързан. Много лошо ще е, ако тези членове на СС са прокламирали срещата като организирана от СС. това е вече некоректно и откровено тъпо.

Всичко по горе е писано по принцип. Не знам никакви подробности от конкретната сбирка и не мога да кажа как е било. Както btilov доста правилно каза, необходими са конкретни факти, а не "ми някой си каза, че било организирано от СС и имаше некви хора дето твърдяха, че са от СС".

Писаното горе не е за конкретна политическа сила. Чувал съм истории за млади "социалисти", които са вършели полит-агитация в разни университети, чувал съм подобни истории и за млади "демократи", сигурен съм, че има такива истории (макар да не съм чувал) за млади "царисти", "атакисти", "депесари" и какви ли още не. Университетите винаги са били център на политически активност (обикновено срещу властта, която и да е тя). Събират се енергични млади хора с активни (все още) граждански позиции (или поне потенциал за такива) - естествено е да се развива някаква и на моменти дори сериозна политическа дейност. Тъпо и нередно е, ако с такава дейност се занимава официален (и официално неполитически) орган, какъвто е СС.

ПП Дайте да измислим друго съкращение за Студентски съвет, бе. Това Ес-Ес избива на мисли за кафеви униформи, маршируване в крак, концлагери и прочие гадости. Не може ли да го съкращаваме като СтС?
Активен
Физически Факултет

drag

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 49
    • siak.dir.bg
Re: Аполитичен ли е студентски съвет ?
« Отговор #5 -: 04.05.2007, 15:19:43 »

  Както казах на бтилов, проблемът не е кой на коя политическа сила е симпатизант и какво прави за нея. Проблемът е в това че се използва Студентски съвет като име за да се ангажира помещение за политагитация. Партиите нямат място в университетите. Това което се случи е недопустимо и Ръководството трябва да вземе мерки членовете на съвета, които са поели ангажименти към политически партии да не смесват задълженията си с работата за благото на университета и студента.  А ако не са членове да се издирят и предупредят че постъпката им е най-малко некоректна.
                                                                            Борис Драганов
Активен
*********** Аз слушам радио НЕКО **************                   
                    http://radio.uni-plovdiv.bg

krasitrif

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re: Аполитичен ли е студентски съвет ?
« Отговор #6 -: 04.05.2007, 17:18:55 »

Здравейте,
Обръщам се към всички който четата тази тема,инициирана от г-н Борис Драганов, за да се изяснят веднъж за винаги този въпрос.Първо:
Аз се обърнах към г-н Драганов като Шеф(така се обръщаше персонала към него, без да знам че той има общо с това заведение) с молба да се запази заведението за датата 02.05.2007г от 20 ч, за провеждане на среща с евродепутата Атанас Папаризов,на която бяха поканени представители на СС в град Пловдив и ученици от Младежките съвети, както и журналисти.Всички тези хора посетиха Брюксел на 27 - 29 май по покана на г-н Папаризов и останаха доволни.Понеже и аз бях сред тях поех ангажимента да намеря подходящо място за тази среща, без да знам в детайли каква е програмата за нея.
Второ:   
Срещата не се е състояла в ВУЗ, и поканените на нея са дошли доброволно.
Позволих си да поканя хора от СС на ПУ, защото разбрах че единия от гостите отговаря за развитието на гражданското общество и студентското самоуправление в Европейския парламент, с идеята да повдигнем въпроса за проблемите с легловата база в Пловдив.
А Борис Драганов ще помоля да каже от кой и кога  е чул да се говори за СС на ПУ на тази среща, защото в противен случай ще трябва да признае че заблуждава посетителите на този форум :-o.В този ред на мисли не е необходимо да бъда издирван, казвам се Красимир Трифонов завършвам магистратура Културен туризъм и културно проектиране и съм един от инициаторите на възстановяването на  СС в нашия университет още през 2002-2003, :blush: мисля че досега с нищо не съм навредил или злоупотребил с името на СС а на против старал съм се да популяризирам дейността на СС.
Ако някой има друго мнение по въпроса моля да го сподели.
Само се чудя защо от това стана политически въпрос?  :-)

Активен

drag

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 49
    • siak.dir.bg
Re: Аполитичен ли е студентски съвет ?
« Отговор #7 -: 04.05.2007, 19:09:27 »

  Защото е политически въпрос. Агитацията за определен кандидат-евродепутат не е бакалииска среща за обсъждане цената на "белите бъбречета"
  Аз съм собственик на заведението където се проведе срещата. И никой не може да ме убеди, че когато заведението беше резервирано, не се използваше името на студентски съвет.
  Апропо, ако не беше така срещата нямаше да се проведе в този обект.
   
Активен
*********** Аз слушам радио НЕКО **************                   
                    http://radio.uni-plovdiv.bg

krasitrif

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re: Аполитичен ли е студентски съвет ?
« Отговор #8 -: 05.05.2007, 14:15:08 »

Драганов,продължавам да твърдя че заблуждаваш посетителите на този форум и не ти прави чест!!!Избора на заведението беше направено не защото ти си собственик или аз съм от ПУ,така че не се коси,просто ми хареса мястото. :wink:
Активен

drag

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 49
    • siak.dir.bg
Re: Аполитичен ли е студентски съвет ?
« Отговор #9 -: 07.05.2007, 00:22:56 »

  Разбирам за недоволството ви от тази тема, нормално е, аз съм ви опоненет и това ви дразни. А партията не е свикнала някой да я хапе. Радваите се че не съм активист на някоя дясна партия, те са заспали зимен сън и това което се случва е сякаш нещо което просто му е било времето, без да се замислят, че намесата на политиката във ВУЗ-овете е пагубно за развитието на свободния дух в младото общество на България.
  Продължавам да твърдя че студентски съвет е обсебен от една политическа сила и в това е целият проблем. Мястото което трябва да е чисто от всякакви политически намеси, средата която носи винаги новото, институцията в която младите хора се чувстват като носители на промяна, на нещо ново, точно то е обсебено от тяснопартийни интереси на конкретна политическа сила (БСП-БКП).
  Аз няма да ходя по площади и митинги за да се боря за правата на студентите  (това съм го правил когато ми е било времето) , сега друго поколение трябва да защитава своите права. Но по всякакъв начин и с всички средства ще се боря, поколението което ще управлява страната ми след време, да не е израснало в среда доминирана от една единствена партия. Историята е доказала че това е пагубно за всеки един народ.
Активен
*********** Аз слушам радио НЕКО **************                   
                    http://radio.uni-plovdiv.bg

dobrika

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 134
  • Аз съм кльощавият на младини :-)))
    • Student council
Re: Аполитичен ли е студентски съвет ?
« Отговор #10 -: 07.05.2007, 10:11:22 »

Боре, знаеш кой пише, а и знаеш, че не искам да си развалям отношенията с теб, защото те уважавам достатъчно. С мъка на сърце трябва да призная, че ми падаш в очите по този повод. Като зам.-председател на този Студентски съвет се чувствам лично атакуван от мнението ти. Не съм присъствал на срещата, защото бях в София да защитавам същите онези студентски права, които ти толкова ревниво си пазил навремето, а аз не можех да допусна да загубим всичко постигнато от теб дотук. Честно да си призная сигурно щях да ида на срещата най-вече, защото ми е любимо заведението. Най-тъжното е, че градиш мнението си не на сигурни факти, а на присъствието на някои членове на СС и член на БСП на едно място, което само по себе си не значи абсолютно нищо. Ако си бил там то поне ни кажи какво е обсъждано и каква е връзката му с неопетнените студентски душички от СС. Но вече ми писна да говорим по тая тема. Не знам на кого и за какво си конкурент, но аз лично винаги съм те възприемал като приятел. Но който и от приятелите ми да обижда работата ми в Студентски съвет ще чуе същите думи. Ако някой от нас е политически активен (познавам само един, който вече се представи), то това никога не би означавало, че той задължително ще иска да си налага партийната политика тук в университета, още повече чрез организация, която и без това явно не се ползва с кой знае какъв авторитет сред студентите. Е, това поне се опитваме да си спечелим. А ти какво се опитваш НЕ ЗНАМ. Прав си, трябва да сме политически чисти. И ТОВА Е ТАКА!!! Но ти може би не знаеш, че партията, за която толкова много говориш ни помогна да спасим пред общинския съвет студентски стол номер 10 от превръщането му в магазин, тя заведе и наши студенти в Брюксел и единствена поддържа контакти с нас и прави опити да ни помогне във връзка с решаването на проблема ни с общежитията. И ако искаш да знаеш се надявахме, че на въпросната среща ще има същата тема на разговор, но уви. Ние обаче на тръбим пред когото и да било ГЛАСУВАЙТЕ, ДРУГАРИ, ГЛАСУВАЙТЕ!!! Не беше хубаво да казвам това, защото веднага ще викнеш, че е агитация: НЕ Е АГИТАЦИЯ. Аз обаче не мога да скрия тези факти. Факти, с които ти не разполагаш в подкрепа на тезата си. затова казваМ и ще го кажа и на Студентския съвет и студентите: НЕ ГЛАСУВАЙТЕ ЗА БСП, ГЛАСУВАЙТЕ ПО СЪВЕСТ, ЗАЩОТО ТЯ Е НАЙ ВАЖНОТО ПРИ ИЗБОРА. А на колегата Драганов казвам: МОЯТА СЪВЕСТ Е ЧИСТААААААААА!!!
« Последна редакция: 07.05.2007, 10:35:19 от dobrika »
Активен
"It's goog to touch the green green grass of home!!!"-Tom Jones

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Аполитичен ли е студентски съвет ?
« Отговор #11 -: 07.05.2007, 15:06:58 »

Мнението на drag по никакъв начин не ме засяга, въпреки че съм от Студентски съвет. Живеем в свободно общество и всеки има право да изповядва собствени възгледи. Ок, drag! Щом СС не ти харесва и откриваш бъгове в политическите пристрастия на членовете на същата организация (както твърдиш) ок. Аз смятам, че всеки може сам да преценява обективните факти и не е нужно да се влияе от чуждо мнение. Затова не мисля, че потребителите от форума ще обърнат чак такова внимание на мненията на drag, та да го възприемат за свое.
Успех!
Активен

drag

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 49
    • siak.dir.bg
Re: Аполитичен ли е студентски съвет ?
« Отговор #12 -: 08.05.2007, 01:21:21 »

  Явно никой не разбира за какво говоря, или всички се надяват догодина да отидат В Брюксел ( за сметка на партията естествено, навремето точно така се вербуваха кадрите, с вафли и шоколад. :)) Вие сте използвани. За политически цели. Та на чия сметка който е ходил в Брюксел е бил там. Те ви купуват :). Един по един.
  Никой не трябва да се чувства засегнат от това което споделям в форума, това е лично мнение, другото е "гузен негонен бяга". Жоро, отново повтарям че не ме интересува на кой какви са му страстите политически. Просто това са принципни неща.
 Това е Студентски съвет, които най-малко е трябвало да откаже изпращане на свой представител в чужбина по покана на партийна линия. За това си има международни студентски форуми които в Европа нямат нищо общо с политиката.
  Това на което се опитвам да обърна внимание не е следствие на ПОЛИТИЧЕСКО ПРИСТРАСТИЕ а напротив БОРБА ЗА АПОЛИТИЗАЦИЯ НА СТУДЕНТСКИТЕ СТРУКТУРИ В  ПЛОВДИВСКИ УНИВЕРСИТЕТ.
  Аз се ЗАКЛЕВАМ че Красимир каза че ще се събира Студентски съевт когато запазваше заведението за среща с "ДРУГАРЯ ПАПАРИЗОВ". А вие го тълкувайте както си искате.
   
 
« Последна редакция: 08.05.2007, 01:39:15 от drag »
Активен
*********** Аз слушам радио НЕКО **************                   
                    http://radio.uni-plovdiv.bg

dobrika

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 134
  • Аз съм кльощавият на младини :-)))
    • Student council
Re: Аполитичен ли е студентски съвет ?
« Отговор #13 -: 08.05.2007, 07:44:29 »

Няма да е логично да се впускам в обяснения и тълкувания на всичко, че пак ще излезе, че защитавам някого. Само уточнявам, че заминалите за Брюксел са и студенти и ученици, които заминават на издръжка на европарламента, а си плащат и пътните. Всеки депутат в този парламент може да заведе до 100 души докато му трае мандата. Това си е политика на Европарламента. А дали ти ще искаш да заведеш някого си е твой проблем. Естествено, че господата и дамите от БСП се опитват да постигнат някакви политически цели с това. Но ти не се кахъри. Бъди спокоен, че докато аз съм в СС няма да има никави прояви, които да подкрепят една или друга политическа сила.  Мога да ти се закълна, че в Студентски съвет не се е обсъждало, няма и да се обсъжда политическо пристрастие някакво. А що се отнася до срещи с политически дейци на членове от СС, нарочно се прави от отделни хора, за да избегнем моментът на политическа агитация. Това, че търсим помощ тук и там, не означава, че сме манипулирани. А какво ще кажеш по въпроса, че ние ги манипулираме??? Излишно е да спорим. Не знам какво е казал Краси, но то си е проблем между вас. Той и без това почти не идва на СС, камоли да прокарва тънка агитация и манипулация сред някого. Казвам ти го като на приятел, за да не ни изкарваш по-черни отколкото сме. Ако е казал СС, колко човека видя там? Защото съставът е 45 студенти.
« Последна редакция: 08.05.2007, 12:12:05 от Kelli_Mutu™ »
Активен
"It's goog to touch the green green grass of home!!!"-Tom Jones

krasitrif

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re: Аполитичен ли е студентски съвет ?
« Отговор #14 -: 08.05.2007, 09:53:18 »

Мислех повече да не пиша по тази тема, но отново прочетох лъжи.Драганов не се кълни за щяло и не щяло защотото това не те прави лъжите ти по правдоподобни :vomit:Повтарям а и на съд мога да ида,че на тази среща името на Студентския съвт към ПУ НЕ Е СПОМЕНАВАНО!!!
А относно ходеното до Брюксел -представителя на на ПУ не беше от СС,така че и тук нямаш аргументи.Виждам че започваш да си изтърваш нервите,което ме навежда на мисълта,че не не са ти много чисти намеренията с откриването на тази тема в форума. :wink:
 
Активен

The_Warlord

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 701
  • "I can't = I fear...do NOT fear!"
Re: Аполитичен ли е студентски съвет ?
« Отговор #15 -: 08.05.2007, 10:06:48 »

... и аз като Краси не желаех да пиша в тази тема но...
1) 100% съм съгласен с Жоро че в СС никога не се е обсъждало политическо пристрастие към която и да е партия ... (и едва ли ще се обсъжда ;) )
2) отначало постовете бяха горе-долу OK...но виждам че вече всички взеха поголовно да се кълнат за 1 или друго...
3) моето лично мнение е че по една или друга причина нещо не сте се доразбрали 1 друг и затова сега явно има хора с доста погрешни впечатления (които могат да бъдат изгладени чрез диалог, а не клетви по форумите !)
4) защо не зарежете тая ТЪПА тема наречена "политика " и не се занимавате/ме с далеч по-полезни неща за себе си и за студентите на ПУ?!


...Аз Казах !...
Поздрави! :rock:
Активен
When you reach the Hell tell them I'm sending you - you'll receive a group reduction!
Животът е кратък, заверките - вечни!
Пловдив на три морета !!!

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Аполитичен ли е студентски съвет ?
« Отговор #16 -: 08.05.2007, 11:29:49 »

Според мен drag се опитва да пропогандира срещу определена политическа партия и всъщност се опитва да изглежда точно обратното. Човек, грешна стратегия  :-X.
Активен

sondata

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 284
  • Angels cry and devils lie The world is our stage
    • Локомотив Пловдив - това сме ние!
Re: Аполитичен ли е студентски съвет ?
« Отговор #17 -: 08.05.2007, 13:39:24 »

Като прочетох внимателно постовете на drag, си направих няколко заключения. Човека е собственик на въпросното заведение и очевидно няма как да не разбере на кой на името е била резервацията. От друга страна някои се опитват да го обеждават в обратното. Явно, че и на него, като всеки поне средно-интелигентен човек, партия като БСП, не му се нрави(меко казано). И фактът, че представители точно на тази партия са се промъкнали "през задния вход" чрез името на СС му е дошло в повече. Напълно нормална реакция от негова страна, не знам за какво всички се нахвърляте върху него. А дали от цялата тази случка може да се направи заключение, че целия СС е обвързан с въпросната компартия е съвсем отделен въпрос. Но няма огън без дим, нали така?
Активен

Hekuba

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 110
Re: Аполитичен ли е студентски съвет ?
« Отговор #18 -: 08.05.2007, 15:40:10 »

Zdraveite na vsi4ki. Purvo se izvinqvam,4e pi6a na latinica, ama ne6to mi se precaka flextype-a. Mnogo to4no se  e izrazil sondata po postaveniq ot Boreto problem. Pi6a vi ot gledna to4ka na 4ovek, koito poznava mnogo dobre Boreto i s 4isto surce moga da zaqvq, 4e ne e ot horata, koito izbuhvat lesno i o6te po-malko bez povod. Vsi4ki vie, koito go napadate tolkova qrosno se zamislete za sekunda kato ne e prav za6to se palite tolkova mnogo? Naistina nqma dim bez ogan. Draganov e iznervq6to toleranten kum vsi4ki i vsi4ko i za da izbuhne za tazi sre6ta zna4i naitina ima pri4ina.
Jore, ti si posledniqt, spored men, koito trqbva da go napada i nedei da priema6 vsi4ko tolkova li4no. Ot 4 godini sum v tozi universitet i opredeleno moga da kaja, 4e rabotata e mnogo, ama naistina mnogo mutna. Nqma lo6o nqkoi da ima pristrastiq kum dadena politi4eska partiq, za6toto tova vse pak e znak, 4e e socialno otgovoren i se interesuva ot polojenieto v Bulgariq, no naistina ne e redno da se krie zad edna universitetska organizaciq i da propagandira 4rez neq. Sigurna sum, 4e Boreto ne e izbuhnal bez pri4ina...
A i nedeite da zabravqte, 4e jiveem v demokrati4na strana i vseki ima pravo na mnenie...
Активен
Страстите са ветровете, надуващи платното на кораба: понякога причиняват гибелта му, но без тях той не би могъл да плава.
Волтер

margoto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re: Аполитичен ли е студентски съвет ?
« Отговор #19 -: 09.05.2007, 14:03:41 »

Уважаеми колеги,
 От началото следя тази тема, но не зная защо не си позволих да пиша по нея.Знаете ли, струва ми се, че не притежавате информация за Студентски съвет и най - вече за неговите инициативи.Съгласна съм, че живеем в демократична страна, но мисля, че не ви прави чест да нападате който и да било с обвинение, че симпатизира на някаква политическа партия.И все пак искам да добавя нещо много важно - никой никого не обвинява - приемам че дискутираме по една тема, която според мен не е за форум на университет и още  повече за студентски съвет.Позволявам си да твърдя това, защото аз бях член на същия този съвет  и продължавам да работя в него не защото получавам някакви"политически облаги".И в този ред - никак не ми е приятно да ни замесвате в нещо подобно, още повече, че струва ми се не ни познавате.Сигурно си мислите, че всички ние сме безскрупулни, нападателни кариеристи, които не се спират пред нищо, за да постигнат целите си- такива, които, както се изразява Hekuba, вършат мътни неща.
Hekuba, аз съм повече от 5 години в този университет и до сега не съм била свидетел на нещо подобно. Никой от нас не се крие зад каквато и да била друга организация, защото сме студентски съвет и такива ще си останем.Знаете ли, проблемът явно е в самите вас - не разбирам какво има да се изяснява повече от това.Просто е имало някаква среща във въпросното кафе, на която, доколкото разбрах, е присъствал и Краси и какво от това?Представете си например, че президентът организира някакво подобно събитие и някой от нас отиде.Отново ли ще сипете толкова негативи?Мисля, че до този момент не сме попречили на никой.Затова не петнете името, което сме изградили с толкова много труд през изминалите две години, защото не ви прави чест!Ние в студентски съвет сме се научили първо да дискутираме проблемите и съмненията помежду си и никога да не правим безпочвени заключения.Благодаря!

Поздрави,
 Маргарита
Активен