argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Аполитичен ли е студентски съвет ?  (Прочетена 7144 пъти)

drag

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 49
    • siak.dir.bg
Re: Аполитичен ли е студентски съвет ?
« Отговор #20 -: 09.05.2007, 15:11:43 »

  Благодаря на всички които взеха становище по темата. Някои коментираха, втори разсъждаваха а трети се оправдаваха :) Острата реакция срещу темата, показва че в студентски съвет не се допуска политическа намеса, което е добре.
  Сега остава и същите тези да съблюдават никога вече да не се налага да се обсъжда тази тема.  Иначе кой крив, кой прав всеки си знае за него. Истината е винаги по-средата, сега остава моята дума срещу тази на Краси, и никой не може да докаже каквото и да е било което прави разискването по темата в тази посока излишно.
  Извинявам се на всички членове на  студентски съвет които са се почувствали  лично засегнати от тази тема( Борето Тилов и Жоро ги приеха нещата лично, а това означава, че страдат и изживяват  СС), не е било срещу някой конкретно а срещу събитие (според мен) което не е трябвало да се случва. И това че се обсъждат такива теми не трябва да ви дразни. Както казаха предхождащите коментари "Там кадето има пушек..." Всичко е в ваши ръце, успех. Отново благодаря на студентски съвет че прави всичко възможно да изгради съвременно младежко общество в рамките на доста закостенялото ПУ.   
                                                                               Борис Драганов
 
Активен
*********** Аз слушам радио НЕКО **************                   
                    http://radio.uni-plovdiv.bg

Hekuba

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 110
Re: Аполитичен ли е студентски съвет ?
« Отговор #21 -: 09.05.2007, 23:16:31 »

Uvajaema Margarita, qvno ne si me razbrala pravilno. V slu4aq ne govoreh za SS, a za nqkoi drugi strukturi na PU. Poznavam dosta hora ot SS i e malko presileno da tvurdi6, 4e ne sme na qsno s rabotata na SS bez da si sigurna. No te pozdravqvam za sdurjanoto izkazvana i 4e, pone spored men, e naistina obektivno. Lo6oto v cqlata rabota e, 4e ot edno nedorazbirane se stigna do razmqna na dosta grubi prikazki, koeto e neddopustimo za hora, koito izpalnqvat nqkakva ob6testvena (silno kazano, no ne se se6tam za po-podhodq6t termin) dlujnost v universiteta. S risk da me napadnete otnovo 6te si pozvolq tozi komentar.
Pozdravi na vsi4ki i ne se palete tolkova. Jivotut e edin i zanapred 6te vi trqbvat tezi nervi, zatova ne gi habete s obvineniq, a naistina diskutiraite. :wink:
Активен
Страстите са ветровете, надуващи платното на кораба: понякога причиняват гибелта му, но без тях той не би могъл да плава.
Волтер

Gogov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 659
Re: Аполитичен ли е студентски съвет ?
« Отговор #22 -: 17.05.2007, 09:49:28 »

Следя от доста време тази тема и реших да не се меся, за да не се впускаме в излишни спорове! Обаче, прочетох доста неща, които не мога да приема: изказвания от рода на това, че политиката е лошо нещо и други подобни. Няма как човек да не е ангажиран с определена позиция! Ако няма своя, той приема чуждата позиция! А това просто означава, че не може да казва "не"! (Мисля, че всички се сещате за една дума, която много точно описва именно това състояние! Умишлено не я пиша, тъй като това все пак е форум и трябва да се съобразяваме! Иначе ще загубим детската аудитория, както казва Kelly Mutu.) А един от начините да се защити определена позиция е политиката. Така или иначе, тя съществува от векове, съществува и днес, и ще съществува поне докато съществуват и държавите! Така че, не заклеймявайте политиката само защото не ви харесва определен политик или политическа сила, защото имате пристрастрия към политическа сила, която не е на власт, защото не се интересувате от политика или по каквато и да е друга причина! Отделен въпрос е, че политиката трябва да се използва за защита на интересите на гражданите, а не на политиците! Това, всъщност, е задача и на Студентски съвет, но в по-ограничен мащаб- само на студентите в съответното Висше учебно заведение- в нашия случай ПУ. Аз лично не виждам нищо лошо СС да работи в сътрудницество с една или друга политическа сила, за постигане на своите интереси! Още Стамболов е казал, че трябва да се търсят съюзници, а не покровители! Ако СС успее да изгради система за сътрудницество с политическите сили (без те да се намесват в неговата дейност), това би било от полза и за СС, и за студентите в ПУ, и за ПУ като цяло!
Колкото до това дали СС е аполитичен или не, аз не съм ставал свидетел на политически обсъждания, агитации и други подобни по време на заседания на СС. А това какво прави един или друг негов член извън ПУ, мисля, че не засяга никого другиго освен съответния член. В крайна сметка, естествено е всеки човек да има някаква позиция. Не меже да тъпчеш безцелно Земята, както каза преди време един познат. Но пак повтарям, на заседания на СС не са се обсъждали, а и се надявам да не се обсъждат политически въпроси!
P.S.Искам изрично да отбележа, че не съм присъствал на прословутата среща с Атанас Папаризов, не знам кой, кога, защо и от чие име е запазил заведението.        Поради тази причина не искам и да се впускам в конкретика. Но счетох за необходимо да направя някои бележки, които считам за важни.
Активен
"Радвай се на този момент. Този момент е твоя живот."