argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Фонетика на съвременния руски език  (Прочетена 3004 пъти)

Alisia

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34

Здравейте.Знаете ли някакъв учебник,по който мога да се подготвя за ипита по фонетика на СРЕ при доц.Георгиева.Ако някой може да ми помогне нека да пише. :-)
Активен

Ivan_Ivan

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 128
Re: Фонетика на съвременния руски език
« Отговор #1 -: 06.05.2007, 00:09:17 »

 Здравей,
За добра оценка са ти напълно достатъчни пълни и подробни лекции (поне при мен беше така+записки от упражненията) . Разбира се ако имаш желание ( за държавния изпит ще ти бъдат нужни тези знания ) можеш да вземеш който и да руски учебник. Обикновено на корицата пише просто Современный руский язык, но в съдържанието трябва да има дял фонетика. Ето ти един за пример Современный русский язык Р.Н.Попов, Д.П.Валькова ( но няма да намериш в него всички теми). Също така може да използваш и Интернет  http://www.ff.unipo.sk/krat/full/rus_lang/www.hi-edu.ru/x-books-free/xbook107/01/   Вляво има списък , по-надолу в списъка ще намериш каквото ти трябва
Успех
Активен

Alisia

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re: Фонетика на съвременния руски език
« Отговор #2 -: 07.05.2007, 12:00:50 »

Много ти благодаря за изчерпателната информация. :-) За съжаление лекциите са ми непълни,затова ми е необходимо нещо повече.Дано да го взема този изпит,че иначе не знам.Още веднъж мерси за инфото.
Активен

ligeia

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
  • The owls are not what they seem...
Re: Фонетика на съвременния руски език
« Отговор #3 -: 09.06.2007, 18:24:32 »

Някой да каже как е минал този изпит?
Активен

luxy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re: Фонетика на съвременния руски език
« Отговор #4 -: 10.06.2007, 15:30:03 »

изпитът е много лесен, поне миналата година беше така. в залата бяхме три курса, ако не се лъжа - почти всички преписваха, въпреки приказките на асистентката, че щяла да пази като цербер... :-) абсолютно всички от моя курс го взеха, дори и хора, за които бях абсолютно сигурна, че не са и отваряли учебникал
така че не се плаши, пии преде изпита едно  :#6: и с много сили и широка усмивка отивай!
успех!!!!
Активен
:) живейте днес, обичайте днес, мразете днес - утре може и да нямате възможност....;)

Alisia

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re: Фонетика на съвременния руски език
« Отговор #5 -: 12.06.2007, 15:21:36 »

И при мен изпитът мина много добре и беше лесно.Паднаха се два въпроса + практическа задача(транскрипция).Много е важно да направиш практическата задача,иначе може да си отговорил перфектно на въпросите,но нямаш ли нищо работено по упражнението,спукана ти е работата.Веднага късат.Аз лично отговорих на 1-я въпрос и направих транскрипцията и минах успешно!  :-)
Активен