argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: OpenBSD 4.1  (Прочетена 1812 пъти)

Templar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 460
  • Warrior of Faith
OpenBSD 4.1
« -: 11.05.2007, 18:29:07 »

Здравейте,

На 01.05.2007г излезе новата версия на една от най-security ОС OpenBSD 4.1. Добавена е поддръжката на някои от новите хардуери. Премахната е поддръжката на cats архитектурите поради следната причина:
Цитат
Because the machines are very hard to find, and the developers hate them.
... и стандартните ъпдейти на софтуер.
Повече инфо можете да намерите тук От тук можете да поръчате трите диска.

Мислех да направя истаналционно iso още в момента на излизане на ОС-а, но малко ангажименти ме спряха. За това пък с 11 дена закъснение вече това е факт. Благодаря на ksx за хостването. Инсталационния диск може да свалите от тук. Наблягам на това, че този диск не е официалния, който може да закупите, но това не означава, че инсталацията не протича по същия начин.

На ентусиастите и привържениците на тази ОС пожелавам приятно тестване и работа.
Поздрави!!!
Templar Of Steel
Активен
Гледна точка към света: За миналото->оптимист. За бъдещето->реалист. С клиент над главата->песимист.
<===>
Templar Of Steel
Поздрави от
         The Bash Master Club

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: OpenBSD 4.1
« Отговор #1 -: 11.05.2007, 19:08:29 »

OpenBSD sux! Гадна политика на разпространение на дистрибуцията, а лицензът на оригиналния CD image е смешна работа и не ми харесва. Secure my ass... Голямата слава на OpenBSD... Всеки администратор знае, че не ОС-а определя сигурността, а тоя, който го управлява.

Long live Free-B-S-D...! :) :rock:
Активен
Too short signature limits.

Templar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 460
  • Warrior of Faith
Re: OpenBSD 4.1
« Отговор #2 -: 12.05.2007, 01:04:21 »

Имаше една приказка за магарето и цар Соломон, но мисля че всички я знаят, така че ще си я спестя.
Активен
Гледна точка към света: За миналото->оптимист. За бъдещето->реалист. С клиент над главата->песимист.
<===>
Templar Of Steel
Поздрави от
         The Bash Master Club