argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Ден на Линукс в ПУ:) желаещи?  (Прочетена 3931 пъти)

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die

Здравеите на няколко места споменах това събитие защо поствам тема ли поради няколко причини 1вата е че доста теми които ще се говорят са вече ясни други не са и знам че тук има доста фенове на Python/Perl като не корпоративни езици и езици на народа да ги наречем така че ето молбата:
Ако някои има желание да говори за тези езици / за среди за писане на тези езици за плюсовете им пред други корпоративни езици моля да заповяда тази седмица в събота в 18:00 пред банка биохим на старата главна дано не бъркам името на банката ама тя е само една така или иначе. там ще се състави ориентировачна програма и всеки който мисли че иска и може да се изнесе лекция може да доиде за да го включим в планът .
Самият ден ще се проведе към 25ti-30ti януари в ден през седмицата.
П.П. Много бих се радвал ако доиде някои да говори и да представи Zope Applicaiton Server или Plone .
Активен

artanis

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
    • http://free.hit.bg/artanis
Ден на Линукс в ПУ:) желаещи?
« Отговор #1 -: 07.01.2005, 16:13:00 »

Здравейте JOKe,

Трябва да го организирате доста добре, за да има база на сравнение между този ден и деня на Майкрософt.

Ако срещнете някакви трудности или решите, че няма да постигнете желания ефект, по-добре не го организирайте, а кажете, че заради мистериозни обстоятелства, най-вероятно свързани с корпоративни интереси, събитието няма да се състои.

Предполагам, че нямате много опит в организирането, а за такива неща трябват професионалисти.

Аз с удоволствие бих казал няколко думи за Пърл и лингвистика, но за съжаление се намирам доста далече от ФМИ, така че няма да е този път.

Успех в начинанието!
Атанас Чанев
Роверето, Италия
Активен

Phyz

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Ден на Линукс в ПУ:) желаещи?
« Отговор #2 -: 07.01.2005, 18:06:00 »

artanis в случая няма намесени корпоративни интереси... Има чисто социални проблеми, както и уж простичкия факт, че това мероприятие ще се прави в работен ден... :)
Активен
Quidquid latine dictum sit, altum sonatur.
Whatever is said in Latin sounds profound.

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Ден на Линукс в ПУ:) желаещи?
« Отговор #3 -: 07.01.2005, 21:40:00 »

Meropriqtieto e v raboten den za da mogat da go posetqt poveche studenti malko sa horata deto shte se dignat v nedelq ot edi kade si za da idat do nova zgrada ili pyk ako sa ot drug grad da doidat do plovdiv za subota ne e li taka ?
korporativni interesi ? nqama takiva interesi ideqta pone na men e da se pokaje che sashtestvuvat alternativi i to ne " dobri alternativi " ami po dobri alternativi na vsichko shto se spomena na den na microsoft .
Активен

artanis

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
    • http://free.hit.bg/artanis
Ден на Линукс в ПУ:) желаещи?
« Отговор #4 -: 08.01.2005, 13:13:00 »

JOKe,

Пак Ви казвам, че само Вашият ентусиазъм няма да организира събитие, което да може да бъде сравнявано с деня на М. Освен някои студенти, има и други хора, които се интересуват от отворен код. Да не говорим, че истински заинтересуваните студенти работят и не могат да дойдат на такова събитие през делничен ден.

Освен това не надценявайте потенциала на студентите, които си ходят събота и неделя по родните места. Представям си какво ще стане, ако само такива студенти дойдат на събитието.

Предлагам Ви да четете внимателно какво се пише в тази тема. Аз не съм организирал нищо подобно досега (само няколко електронни партита, но те нещата си приличат в много отношения). Phyz активно участваше в организацията на опен фест-а в Пловдив, така че не пренебрегвайте чуждия опит.

По принцип 10% от всички, които кажат, че ще дойдат идват. Останалите 90% няма да доидат, така че трябва да се приложат някои трикчета, за да дойдат истински стойностните хора, а всички останали да говорят за събитието. (или поне аз така правех като организирах електронни партита)

поздрави:
Атанас Чанев
Активен

TeeRexX

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 739
  • изпратете ми анонимно пари в плик :)
    • www.myspace.com/teerexx
Ден на Линукс в ПУ:) желаещи?
« Отговор #5 -: 08.01.2005, 22:04:00 »

С удоволствие бих посетил такова мероприятие. Не разбирам защо някои си го представят като мащабно, лъскаво и т. н. и го сравняват с Майкрософт деня във ФМИ, но темата лично за мен е интригуваща.

@artanis: Тъй като последното Ви изказване на моменти ме подтиква да наруша добрия тон ще се въздържа да го коментирам обстойно (въпреки, че ми се иска). Ще кажа само, че с песимизма Ви сме доста добри познати, а с потенциала Ви също сме се виждали...
Активен

student

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Ден на Линукс в ПУ:) желаещи?
« Отговор #6 -: 08.01.2005, 23:25:00 »

Zna4i az sas sigurnost ste prisystvam no samo kato publika.Ot skoro se zanimavam seriozno s Linux i sym siguren 4e taka ili ina4e ste nau4a nesto novo.A otnostno organizaciqta, nqma da e zle da se razlepqt plakati ili pone listovki iz unito i grada za da mogat pove4e hora da dojdat.A kojto ne go interesuva i nqma da dojde.... - toj gubi. Privetstvam ideqta vi i dano da ima uspeh i da se povtarq po-na4esto!
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Ден на Линукс в ПУ:) желаещи?
« Отговор #7 -: 08.01.2005, 23:51:00 »

artanis : microsoft sa si microsoft a i as ne vidiah nishto lyskavo v predstavqneto im   inache nikoi ne e kazal che shte sme samo studenti gospodin Lambrev sigurno sashto shte doide makar che oshte ne e iasno za kakvo tochnos hte govori.
Phyz : sluchaino da si bil ti 4ovekyt koito razkazvashe za Python na Open Fest 2004 ? , ako "da" q zemi ela da kajesh nqakolko dumi za python napravo povtori staroto izlojenie moje da spomenesh i Plone :+) ako ne si zaet de che ako si bil ti razbrah ceh rabotish.
Активен

artanis

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
    • http://free.hit.bg/artanis
Ден на Линукс в ПУ:) желаещи?
« Отговор #8 -: 09.01.2005, 15:36:00 »

TeeRexX,

Много е важно да не нарушаваме добрия тон. Другото са подробности.

Атанас Чанев
докторант в Университет в Тренто, Италия
(финансиран от Университет в Тренто и частично от италианското министерство на външните работи. край на саморекламата)

чао
Активен

TeeRexX

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 739
  • изпратете ми анонимно пари в плик :)
    • www.myspace.com/teerexx
Ден на Линукс в ПУ:) желаещи?
« Отговор #9 -: 09.01.2005, 22:39:00 »

artanis,

Да, важно е. Другото също е важно.

Поздрави: Васил Владимиров

П.П. Размера на подписът Ви показва, че вероятно страдате от комплекс за малоценност. Потърсете помощ, няма нищо срамно в това.
JOKe, съжалявам, че ти омазахме темата, човече
Активен

artanis

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
    • http://free.hit.bg/artanis
Ден на Линукс в ПУ:) желаещи?
« Отговор #10 -: 10.01.2005, 10:57:00 »

TeeRexX,

Хората страдат от най-различни комплекси и няма нищо срамно в това. Този подпис беше, за да опровергая намека Ви, че сте наясно (Вие и кой друг?) относно моя потенциал. И Ви моля да престанете с лишените от логика нападки спрямо мен. Дори толкова много да не ме харесвате, няма никакъв смисъл непрекъснато да го пишете във форума. Ако имате конкретни забележки, моля да ги напишете, а не да пишете неща, които всеки може да ги разбира както желае. Щях да Ви попитам за Вашия потенциал, но няма да го правя, защото наистина държа на добрия тон. След всичко това, мисля, че ми дължите извинение.

Атанас Чанев
Активен

Phyz

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Ден на Линукс в ПУ:) желаещи?
« Отговор #11 -: 11.01.2005, 13:40:00 »

quote:
Originally posted by artanis:
Phyz активно участваше в организацията на опен фест-а в Пловдив, така че не пренебрегвайте чуждия опит.



artanis нещо си в грешка... не съм взимал никакво участие в организацията. Опен фест-а беше организиран от Христо Илиев и Иван Йонов. Те осигуриха мястото и техниката. И тъй като се познавам с тях от незнам вече колко години и те ме поканиха да изнасям лекция...
Виж, взех дейно участие в дезорганизацията - да оберем всичко от банята и да го занесем там, от където го бяха взели   В това имам опит  
Активен
Quidquid latine dictum sit, altum sonatur.
Whatever is said in Latin sounds profound.

ССМИ

  • Гост
Активен

artanis

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
    • http://free.hit.bg/artanis
Ден на Линукс в ПУ:) желаещи?
« Отговор #13 -: 26.01.2005, 11:49:00 »

Бих искал да помоля г-н Ангел Урилски да ми прати слайдовете по темата 'Програмиране на Делфи под Линукс (Киликс)', ако е възможно.

Адресът ми е: equinox в abv точка bg

Благодаря предварително и успешно представяне на деня на свободния софтуер.

поздрави:
Атанас Чанев
Роверето, Италия
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Ден на Линукс в ПУ:) желаещи?
« Отговор #14 -: 26.01.2005, 23:34:00 »

za slaidove neznam no dokolkoto znam nie ne sme privarjanici na suhata teoriq taka che shte byde pokazan samiq Kylix .. kakto i shte byde napisana na byrzo edna lesna programa za risuvane na graphical objects pod delphi s kylix + izpolzvane na 2-3 komponenta
Активен

artanis

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
    • http://free.hit.bg/artanis
Ден на Линукс в ПУ:) желаещи?
« Отговор #15 -: 27.01.2005, 10:34:00 »

Здравейте JOKe,

В такъв случай може ли да Ви помоля да ми пратите кода (По възможност с коментари, освен ако не се самоописва.) Благодаря предварително.

поздрави:
Атанас Чанев
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Ден на Линукс в ПУ:) желаещи?
« Отговор #16 -: 27.01.2005, 23:28:00 »

oki shte mu kaja utre   nqma nikvi problemi
Активен

TeeRexX

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 739
  • изпратете ми анонимно пари в плик :)
    • www.myspace.com/teerexx
Ден на Линукс в ПУ:) желаещи?
« Отговор #17 -: 31.01.2005, 16:50:00 »

Daite nqkakvi otzivi ;]
Активен

JOKe`

  • Гост
Ден на Линукс в ПУ:) желаещи?
« Отговор #18 -: 01.02.2005, 15:00:00 »

не са нужни  
иначе съм приатно изненадан от това че имаше над 100 човека . Благодаря на всички дошли.
Доколкото разбрах лекциите поне на повечето са се харесали :+) за което се радвам лично на мен ми беше хипер интересна лекцията за лицензите на Йовко Ламбрев и мисля че беше доста полезна  
Активен

гимназист

  • Гост
Активен