argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Докторантури  (Прочетена 3186 пъти)

uporitata

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Докторантури
« -: 19.05.2007, 17:59:28 »

 :makeup:

Обявява ли факултета места за свободни докторантури,които не се утвърждават от МС какъвто е реда за конкурсните?
Активен
Искам да живея!Без значение колко,кога и къде.Искам,щом се обърна назад,да видя живота си такъв,какъвто аз съм искала да го направя.Искам да уловя всеки ценен миг.Да усетя всичко красиво и ценно навреме.А после ще го дам на теб!

ilia

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 115
Re: Докторантури
« Отговор #1 -: 21.05.2007, 08:38:15 »

Докторантури - държавна поръчка напоследък във БФ почти няма. Основна причина за това е че на университета почти не се отпускат бройки за докторантури. Например миналата година имаше отпуснати само 4 места за целия университет.

Това обаче не е единствения начин да се прави докторантура. За тази година вече е късно, но по принцип МОН отпуска целево финансиране за докторантски проекти.
В този случай се кандидатства с научен проекта в който участват двама души - научен ръкоодител и кандидат-докторант. Ако проекта бъде одобрен и финансиран човекът се назначата на временен трудов договор с пари от проекта и в рамките на 3 години се очаква да защити докторантура.

В случая не се обявява конкурс, а си избираме човек който вече е изработил поне една дипломна работа в катедрата и е доказал че има сериозни интереси и способности за научно-изследователска работа.

Аз взех докторант миналата година с такъв проект. Тази година се кандидатстваме за да вземем още двама.
Активен
-

uporitata

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re: Докторантури
« Отговор #2 -: 21.05.2007, 12:08:40 »

Здравейте!Благодаря за това,което ми написахте,наистина инфо което не знаех.Искам и още нещо да попитам.Мога ли да запиша свободна докторантура задочна,чието финансиране да си поема изцяло аз без да оставам на трудов договор към университета за тези три години.Обикновено такива бройки се отпускат от самите факултети на другите университети и не се одобряват от МС,нито се финансират от МОН.Несен ще бъда в една от магистърските програми на университета (микробни биотехнологии или клетъчна биология )И ако имате желание можем да разговаряме.Успешен ден желая!
Активен
Искам да живея!Без значение колко,кога и къде.Искам,щом се обърна назад,да видя живота си такъв,какъвто аз съм искала да го направя.Искам да уловя всеки ценен миг.Да усетя всичко красиво и ценно навреме.А после ще го дам на теб!

ilia

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 115
Re: Докторантури
« Отговор #3 -: 21.05.2007, 14:38:19 »

Доколкото знам таксата за Ph.D. е символична така че няма начин да не може, но трябва да се видим и поговорим
Активен
-

uporitata

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re: Докторантури
« Отговор #4 -: 21.05.2007, 15:49:45 »

Доколкото знам таксата за Ph.D. е символична така че няма начин да не може, но трябва да се видим и поговорим

Моята информация е,че таксата за кандидатстване за свободна докторантура задочна форма на обучение е една минимална работна заплата.Обучението за една година е 0сем минимални работни заплати за задочна форма,които се превеждат на два транша-единия със записването,а следващия след шест месеца.Поне до сега е така.След една година са възможни и промени.Ще  поживем и ще видим.  :handshake:
Активен
Искам да живея!Без значение колко,кога и къде.Искам,щом се обърна назад,да видя живота си такъв,какъвто аз съм искала да го направя.Искам да уловя всеки ценен миг.Да усетя всичко красиво и ценно навреме.А после ще го дам на теб!