argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: .net Framwork ? how fast it is realy ?  (Прочетена 4198 пъти)

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
.net Framwork ? how fast it is realy ?
« -: 11.12.2004, 16:05:00 »

ve seki kazva C# e super byrz a u mongo iak framework e .net framework sigurno e taka i se pak da popitam .
1vo nasqakade ima statii migrating from java to j# .. ( porednata microsoftska boza ) . kolko e po byrz J# i etc i nasqakade ima testove C# vs Java moje i da e pobyrz jit-a iasno e zashto no nqama spomenat J# vs Java ? dali e byrz kolkoto C# ? ili moje bi ne (za J# govorq ).
moje i da e po byrz samo iskam da popitam na kakvos e dalji tova neshto
a i nasqakade seki se oplakva kolko ram iadiala java ...
na4i :
imam IRC checker konzolen deto vliza i izliza v kanali v IRC i sluhti za Spam/Invite obshto zeto nishto ne pravi samo Readva LIne-ove ot socket-a i gleda kvo sadarjat.
ta tozi APP napisan na Java pusnat s SUN JVM ver 1.4.2 pri puskane qde 7774 K ram spored Windows kato tova postoianno pada i stiga do 2 240 nqakade sled 1min rabota i si sedi na tolkova pusnato e s java alabala t.e. s default koito v momenta e -client VM
sega kompiliram sashtiq proekt bez promqna po koda s VJC compiler-a na Msoft koito varvi s .net framework 1.1 kakvo se nabliudava :
puskam si as novoto hubavo EXE pochva ot 10348K kachva se do 10098 v momenta opa 11 120 veche stigna.. da pochakam oshte malko 11 144 ,11 168,11 304 , 11 328, 11 488, 11 680 ... ou do kade li shete stignem .. samo da spomena odari 18 824  kato veche minava tazi minuta pri koqto v java GC-to e odriazala nqakoi i drug byte ouu sled 3 min pak pochna da se kachva stigna 12 752 interesno mi e koga li shte se seti da izchisti neshto ili pa sha go metne v heap-a .. lud windows lud .net framework lol 14 096 . hm 15 744 , 16 244K ! Bingo prodadeno .
hm as ako iskah da iade tolkova mnogo ram mojeh da si pusna JVM-to s -server i da mi e po byrzo ama da iade poveche ram .. neveroqtno byrza leka ne Ramoqshna tehnologiq e toq JIT samo 10% se gubi ot native kod kakto kazaha Msoft na Den na microsoft minalata godina . moje i taka da e ami na kakva cena ? seki chovek da si nosi po edna platka ramec v djoba li ?
taka che hora molq obqasnete mi kade gresha samo na men li mi iade tolkova mnogo ram toq .net i toq j# .
btw posle spada usage-a na ram naistina pada do 6mb ... sled 10tina min.
edno vazmojno reshenie zaradi koeto J# e tolkvoa zle koeto as imam e che J# ush pokrival sichko do Java vm 1.1.x taka che moje SUN mnogo neshta da sa napravili ot togava po starite packeti optimizacii gluposti makar che se samnqvam i se pak JVM 1.4.2 si e mn po malo Ramo qdqshta ot J# .
taka che ako sha switchvate ot Java na J# zaradi ram usage-a nedeite   moje bi si struva samo shtoto ASp.net naistina ne e zle i si ima gotina sreda lesen za pisane i razbirane.( mai za razbirane ne e ama za pisane staa ).
p.s. namerete ako mojete nqakav test Java vs J# ( NE C# )
Активен

Phyz

  • Гост
.net Framwork ? how fast it is realy ?
« Отговор #1 -: 13.12.2004, 12:13:00 »

JOke я ми обясни как така си пускаш SUN ската VM с -server под Windows... щото аз съм още млад и зелен Жавар и при мен не става... Само на RedHata a ми тръгва...
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
.net Framwork ? how fast it is realy ?
« Отговор #2 -: 13.12.2004, 13:47:00 »

nachi na 1.4.2 si beshe prosto slednoto neshto
java -server PACKAGE.MainClass
i si bachka strannoto e ceh na 1.5 Final i as nemoga da q pusna vadi mi : Error: no `server' JVM at `C:\Program Files\Java\jre1.5.0\bin\server\jvm.dll'.
ama na 1.4.2 si imashe .
inache si struva da se polzva server JVM-to shtoto e dosta po byrzo makar che iade pone 1.5X poveche ram.

nenzam ako si s 1.5 kachi 1.4.2 , veroqtno v final-a na 1.5 ne sa q vkliuchili :+(

inache eto s JDK-to na JBuilder koeto e mai 1.4.2 ama neznam koi build si q ima :
C:\JBuilderX\jdk1.4\bin\java -server PISNAMI.PISNAMI
//taka mi se kazva edin checker haha
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
.net Framwork ? how fast it is realy ?
« Отговор #3 -: 13.12.2004, 13:50:00 »

btw ima veroqtnost -server da e vkliuchena samo v EE packet-a makar che se samnqvam i se pak tova donqakade e obqasnenie shto v j2SE 1.5 q nqama. apak jdk-to na JBuilder e EE
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
.net Framwork ? how fast it is realy ?
« Отговор #4 -: 14.12.2004, 22:05:00 »

Test 2 :
toq pat neshto JVM se dani i neznam zashto
kak da si setna size na steck-a ? heap-a ? proah s Xmx ush e za heap ama nikva razlika eto testa :
rekursiq na proizvolna dalbochina
na 3000 sichko si e oki.
na 9000 :
pri java 1.5.0 :
3853
3854
3855
Exception in thread "main" java.lang.StackOverflowError
        at java.nio.Buffer.<init>(Unknown Source)
        at java.nio.CharBuffer.<init>(Unknown Source)
vidq se do kade stigna
( imam 384mb Ram za protokola )
pri J# ( .net 1.1 VJC microsoft compiler )
8997
8998
8999
BRAO
izkara gi.
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
.net Framwork ? how fast it is realy ?
« Отговор #5 -: 14.12.2004, 22:09:00 »

za protokola palni stacka na "  51 651  " ( J#)

taka che kak da si setna steckMemoryto nqakak si koeto da zima Vm-to ili ima li neshto podobno :> ta dan e mi spira Applicationa

[This message has been edited by JOKe (edited 14-12-2004).]
Активен

artanis

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
    • http://free.hit.bg/artanis
.net Framwork ? how fast it is realy ?
« Отговор #6 -: 15.12.2004, 10:39:00 »

Здравейте JOKe,

За heap-a, вижте темата: java.lang.OutOfMemoryError (по която и вие сте писали, но тогава сте нямали такъв проблем). Сега отново я погледнах и видях, че ако напишете Java -X ще получите повече информация по въпроса.

поздрави:
Атанас Чанев
Роверето, Италия
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
.net Framwork ? how fast it is realy ?
« Отговор #7 -: 15.12.2004, 14:56:00 »

artanis mda vidiah temata   probvah da si setna poveche heap .. java -XmxByte-ove   ama nikva razlika .
Активен

Phyz

  • Гост
.net Framwork ? how fast it is realy ?
« Отговор #8 -: 15.12.2004, 14:58:00 »

А що не пробваш с повече стек -Xss? Като си нямаш друга работа  
Активен

Емил Дойчев

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 278
.net Framwork ? how fast it is realy ?
« Отговор #9 -: 15.12.2004, 21:33:00 »

JOKe кога ли ще се научиш да пишеш на кирилица?   Цяло мъчение беше за мен да ти прочета поста.

Както и да е. Трудно можеш да намериш точно и ясно обяснение кога JVM решава, че трябва да си пусне garbage collector-a. Предполагам Microsoft имат също толкова добро обяснение. Затова пък JBuilder 2005 си има бутонче, с което можеш принудително да си пуснеш GC - определено помага.

Пиша всъщност за да ти кажа, че обикновенно StackOverflowError гърми когато имаш някъде рекурсия, която... забравя да свърши. И тогава простото увеличение на паметта за JVM-то не помага. Не, че разбрах къде и какво точно ти гърми де.
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
.net Framwork ? how fast it is realy ?
« Отговор #10 -: 15.12.2004, 23:21:00 »

emil : da as pravq rekursiq koqto e s dalbochina 9 000 i to zabiva na 3500nata rekursiq grubo de a na J# i C++ si e oki kakto i da e .
Извинявам се че не пиша на кирелица ама просто немога... прекалено много правописни грешки правя и даже повече се излагам отколкото ако пиша на шлиоковица
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
.net Framwork ? how fast it is realy ?
« Отговор #11 -: 19.12.2004, 21:11:00 »

nqma li zashtitnici na C# da mi obqasnqt onova gore zashto e taka ? zashto C# e tolkova byrz che chak ne se vijda kolko e byrz.
Активен

Phyz

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
.net Framwork ? how fast it is realy ?
« Отговор #12 -: 20.12.2004, 11:53:00 »

Е не се изсилвай чак толкова де... колкото M$ се изсилиха, че CLR можел да бъде по бърз от C код  
На теория да - може, все пак JIT компилатора компилира за конкретната платформа на която върви, т.е. може да оптимизира примерно за P4 или Athlon (докато когато пишеш на C, ти обикновено компилираш с оптимизации за i586), ама на практика... малко ме съмнява... все пак тоя код трябва първо да се компилира до native иструкции от нещо, освен това имаш garbage collector, освен това имаш и секурати... така че   абе бързо е, ама не чак толкова. Освен тфа не знам дали знаеш, обаче JIT компилаторите смучат памет като смок   Ако имаш инсталиран Python мога да ти покажа от къде да си свалиш една доста готина анимационна презентация, която общо взето показва как точно бачка JIT а.
Проблема с платформите е, че не може да се направи точен benchmark и да се каже кое е по-бързо... може да се правят (и се правят) поръчкови benchmark ове, обаче те имат предимно маркетингова стойност  
Активен
Quidquid latine dictum sit, altum sonatur.
Whatever is said in Latin sounds profound.

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
.net Framwork ? how fast it is realy ?
« Отговор #13 -: 21.12.2004, 23:43:00 »

e da ama as go sravnqvam s Java kadeto pak ima garbage colector kadeto pak ima Virtualna mashina + Jit ( hotspot ) + tova mai sichko v neq e za i586
Активен

Phyz

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
.net Framwork ? how fast it is realy ?
« Отговор #14 -: 22.12.2004, 11:59:00 »

Абе той JIT а може да е оптимизиран за i586, обаче да компилира с оптимизации за средата, в която се изпълнява - тфа е компилатор бре - от байткод прави native инструкции, върти, суче, от една байтова поредица прави друга. Ако му кажеш "компилирай с еди кфи си оптимизации" той си компилира. Кфо ти дреме че самият той е компилиран за i586  
А това, колко са бързи VM на  $UN M$ само те си знаят   Пък и кво ти дреме не мога да разбера? Скоростта в бая голяма част от случаите се постига с по-мощен хардуер...
Питона е 50 пъти по-бавен от Java... да не мислиш, че много ми пука   Хубавото при него е, че ако не искам JIT, мога да не си го включа (съответно по-бавна програма, която гълта по-малко памет). А при Java не мога... не знам как стоят нещата с CLR.
Активен
Quidquid latine dictum sit, altum sonatur.
Whatever is said in Latin sounds profound.

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
.net Framwork ? how fast it is realy ?
« Отговор #15 -: 22.12.2004, 20:52:00 »

въпросът е че микрософт постоианно мрънкат тва е супер бързо онова е супер бързо невероятна технология като нативе код е само дето яде X10 пати рам . а ве изобщо супер а всашност нищо не са направили и няма и да направят даже в момента са по зле от JVM може наистина да се ползват няакви супер специални оптимизации примерно ако го пусна на к7 да се ползват някви луди негови инструкции докато при Java VM винаги ще се ползват инструкциите на и586 ама се самнявам изобщо това да повлияе и с малко на производителноста.
Активен

linker

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
.net Framwork ? how fast it is realy ?
« Отговор #16 -: 01.03.2005, 17:41:00 »

Има ли значение, че ти яде 5-10мегс повече рам при малко приложение? Истинският въпрос е колко рам ще ядат съответно двата JIT-а при големи проекти. Тогава колкото и невероятно да е нещата може би ще изглеждат по друг начин. Да не забравяме, че едно приложение, използваящо .NET архитектурата винаги може да бъде прекомпилирано веднъж (при инсталиране например), така че да сведем JIT работния процес до минимум (вж ngen.еxe инструмента).
Активен
n64 emulation all the way