argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Струва ли си специалността психология?  (Прочетена 16527 пъти)

Michelle

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84

Съжалявам ако има такава тема. Искам да попитам дали си струва да се запиша със специалност психология. До днес това исках, но преди малко ми казаха, че с това те изкарвали учител и не се учили нищо общо с това, което сме свикнали да си представяме, като чуем "психолог". Затова питам вас, които учите това да ми отговорите дали е така наистина, или има все пак някаква реализация тази специалност според вас.
Активен

chemi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re: Струва ли си специалността психология?
« Отговор #1 -: 12.06.2007, 21:01:48 »

ами такива теми има... виж например http://forum.uni-plovdiv.bg/index.php?topic=2935.0
« Последна редакция: 13.06.2007, 00:28:04 от Kelli_Mutu™ »
Активен

ujen85briz

  • Гост
Re: Струва ли си специалността психология?
« Отговор #2 -: 30.03.2008, 23:09:55 »

Ти си струваш,бебе :-D
Активен

mrKiLLEr

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53
Re: Струва ли си специалността психология?
« Отговор #3 -: 30.03.2008, 23:23:25 »

Бе то си струва , ама ако имаш реална самооценка и правилните амбиции + това не се надявай да научиш кой знае какво от ПУ-то ... психологията се развива с бясна скорост в целия свят ,а тук все още преподават нещата от кумунистическо , и повечето мишки/мишоци се дъхат да стават я терапевти я психолози и т.н , а знанията им не са даже и на нивото на 1 преподавател ;) .... така ,че амбицията е мн важна + това 1 съвет от мен - учи яко английския и чети новите статии от нета ;)


« Последна редакция: 30.03.2008, 23:27:57 от mrKiLLEr »
Активен
Silentbet.com - Работещ линк за bet365 България

NG

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re: Струва ли си специалността психология?
« Отговор #4 -: 01.04.2008, 18:03:07 »

Михи, специалноста психология определено си струва! Ти вече си доста напред с материала и единственото което мога да ти пожелая е много бъдещи успехи!!!
« Последна редакция: 01.04.2008, 18:06:27 от NG »
Активен
Ангел Димов
специалност Психология

Поздрави от
         The Bash Master Club

someone___

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29
Re: Струва ли си специалността психология?
« Отговор #5 -: 02.04.2008, 11:51:24 »

В ПУ определено не струва!!! Дори и мизерната таксичка, която плащаме е много висока за това псевдообучение. Направо космична...
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: Струва ли си специалността психология?
« Отговор #6 -: 02.04.2008, 12:04:02 »

тези  които  са  от  село , да учат  Психология  в  Пу  си  е  направо  върха,  но  градските  младежи  можат  да  се  пробват  в  СУ  или  на  запад  ,  ако  им  стиска!Психология  не  следвам , но  знам , че  е  много  яка  специалност  и  който  не  успее  с  нея  ,лесно  се  адаптира  към  рекламния  бизнес  например!така  че  който го  влече  Психологията  --дерзайте  смело,стискаме  Ви  палци! :y:
Активен
Всичко е любов

GIGATA

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92
Re: Струва ли си специалността психология?
« Отговор #7 -: 02.04.2008, 12:34:40 »

тези  които  са  от  село , да учат  Психология  в  Пу  си  е  направо  върха,  но  градските  младежи  можат  да  се  пробват  в  СУ  или  на  запад  ,  ако  им  стиска!Психология  не  следвам , но  знам , че  е  много  яка  специалност  и  който  не  успее  с  нея  ,лесно  се  адаптира  към  рекламния  бизнес  например!така  че  който го  влече  Психологията  --дерзайте  смело,стискаме  Ви  палци! :y:


     Намирисва ми на дискриминация - "тези  които  са  от  село" и  "градските  младежи" ......  :wink: 
Активен

NG

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re: Струва ли си специалността психология?
« Отговор #8 -: 02.04.2008, 17:44:54 »

В ПУ определено не струва!!! Дори и мизерната таксичка, която плащаме е много висока за това псевдообучение. Направо космична...

Колега като не ви харесва нищо защо изобщо учите?
Активен
Ангел Димов
специалност Психология

Поздрави от
         The Bash Master Club

someone___

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29
Re: Струва ли си специалността психология?
« Отговор #9 -: 02.04.2008, 18:16:31 »

Ами, колега, това, че нещо не ми харесва не означава, че трябва задължително да избера друго. Такъв е изборът ми на този етап и независимо, че е моят собствен избор, това не ми пречи да го наричам грешен и да разнищвам некомфортните обстоятелства, в които ме е поставил. Вас кое ви притеснява? Изборът ми да уча психология в ПУ или условията на обучение? Мисля, че по- скоро второто трябва да ви касае, първото е твърде лично и неприкосновено.
Активен

mirrra

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 324
  • sick of you
Re: Струва ли си специалността психология?
« Отговор #10 -: 07.04.2008, 15:53:38 »

тези  които  са  от  село , да учат  Психология  в  Пу  си  е  направо  върха,  но  градските  младежи  можат  да  се  пробват  в  СУ  или  на  запад  ,  ако  им  стиска!Психология  не  следвам , но  знам , че  е  много  яка  специалност  и  който  не  успее  с  нея  ,лесно  се  адаптира  към  рекламния  бизнес  например!така  че  който го  влече  Психологията  --дерзайте  смело,стискаме  Ви  палци! :y:

Аз предполагам ти си от градските младежи или...? Приятно ми е- аз съм момиченце от село....Пълна глупост е това изказване. Аз съм доволна от обучението си и за разлика от теб следвам психология. Разбира се ако искам да стана върховният психолог няма да остана само с това обучение, но да се твърди ,че не струва, още повече от човек който няма общо....звучи незряло.
Активен
Невъзможно е само силна дума , използвана от слаби хора, намиращи за по-лесно да живеят в света, който им е отреден, отколкото да открият силата в себе си да го променят!

GIGATA

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92
Re: Струва ли си специалността психология?
« Отговор #11 -: 17.04.2008, 22:08:59 »

Преди година, когато кандидатствах, ако имаше задочно психология щях да се запише твърдо в тая специалност! Но за съжаление никъде не бяха обявили, че има и задочна форма на обучение в ПУ и се записах в друга специалност. Определено си струва, но само за хора, които се интересуват от нея като наука...... такива, които искат да я учат, че сега било модерно и европейско - дрън, дрън - нищо няма да научат.




В ПУ определено не струва!!! Дори и мизерната таксичка, която плащаме е много висока за това псевдообучение. Направо космична...

Ти наистина плащаш много висока цена за нещо, което никога да разбереш, може би малко ще я понаучиш или поназубриш, но да я разбереш - надали!

Ами, колега, това, че нещо не ми харесва не означава, че трябва задължително да избера друго. Такъв е изборът ми на този етап и независимо, че е моят собствен избор, това не ми пречи да го наричам грешен и да разнищвам некомфортните обстоятелства, в които ме е поставил. Вас кое ви притеснява? Изборът ми да уча психология в ПУ или условията на обучение? Мисля, че по- скоро второто трябва да ви касае, първото е твърде лично и неприкосновено.


 Много неща в държавата ни не са наред за съжаление (условията на обучение), но това не ти пречи, ако психологията те интересува като наука, да я изучиш и сам да се образоваш! Да - вярно е че ти плащаш някаква мизерна таксичка за това, друг да те учи! В БГ винаги се плаща за нещо, което не е качествено и не струва. Това, че сам определяш избора си като грешен и да разнищваш некомфортните обстоятелства, в които те е поставил твоя избор, е твой проблем. От твоя грешен избор не се прави характеристика на психологията като цяло! Не мисля да продължавам да коментирам въпроса, исках да изкаже мнение, че донякъде someone___ е прав - условията на обучение не са от най-добрите, но като се вземе в предвид държавата и икономиката ни като цяло - няма нищо учудващо! Но пък и за човек, който се интересува от това, какво става в човешкия мозък, не мисля, че условията на обучение ще са проблем! Важното е ти какво искаш....
   Мисля след завършването си на сегашната специалност да следвам магистратура приложна психология, и не ме интересуват условията на обучение - просто го искам  :-)
« Последна редакция: 17.04.2008, 22:10:53 от GIGATA »
Активен

Michelle

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84
Re: Струва ли си специалността психология?
« Отговор #12 -: 20.04.2008, 23:58:54 »

Хех тая тема е от почти година ;)
Вече знам едно - няма значение дали обучението в ПУ си струва - той Стаматов си го каза още на 1-та лекция - не можем да очакваме, че обучение на стойност 2 000 лв ще е равносилно на такова за 300 000 долара. Важното е, че специалността е интересна, аз лично си чета литература, образовам се, но все пак и в България, както и навсякъде другаде, за да практикуваш нещо, което ти е интересно, ти трябва кетап. Най-малкото поради тази причина въпросното обучение си струва.
Активен

someone___

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29
Re: Струва ли си специалността психология?
« Отговор #13 -: 04.05.2008, 14:14:19 »

Изобщо не намирам избора си за проблем (понеже отдавна съм си изработил стратегия), но определено след време ще се окажат проблемни за някои хора разбирания от сорта на това, че можеш да се образоваш и сам, че е по- важно да имаш кетап (който излиза абсолютно невалиден, понеже няма да има покритие с действителните знания на масата студенти и преди всичко ЛЪЖОВЕН кетап, понеже ти го издават хора, които твърдят, че ти притежаваш базисните знания по тая дисциплина, което разбира се категорично няма да бъде така), че примирението пред една смачкана образователна система е най- добрата алтернатива... И ще ми е мн интересно след 5 години що за психолози ще бъдат хората, които учат сега в ПУ, без значение дали бакалавърска или магистарска степен са изкарали в това учебно заведение. А колкото до цената на образованието- за стандарта на живот в САЩ 300 000 $ е абсолютно приемлива сума, и пропорционално за България също е приемливо на база ниския стандарт на живот сумата да бъде само 2000 лв. Въпроса е в това, че тук 2000 лв струва не ОБРАЗОВАНИЕТО ти, а просто една хартийка, която ако ще и в златна рамка да сложиш остава само хартийка- без стойност. И ако някои преподаватели се опитват чрез подобни нелепи примери да оправдават своето невършене на работата, просто са избрали твърде плосък и глупав подход, нека сменят плочата и измислят по- смислено оправдание за ниската ефективност на работата си.
Активен