argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: електронна музика / отново  (Прочетена 4835 пъти)

artanis

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
    • http://free.hit.bg/artanis
електронна музика / отново
« -: 21.12.2004, 11:45:00 »

ТееРекс,

Огонек не ми е непознат. Моя музика е излизала в българско списание (въпреки, че не е музикално (???)) (но не смятам това за нещо голямо). Бих се впечатлил ако за някой български изпълнител, макар и бегло, се спомене в DJ, MixMag или Jockey Slut.

Нищо ново под слънцето! Тези неща, които ги пишете тук сме ги обсъждали с много хора и то много, докато стигнем до това, което аз сега пиша тук. Единственият начин български електронен музикант да пробие е да си намери чуждестранен лейбъл, защото за такава музика в БГ няма пазар. Наивно е да мислите, че има. Чакам опровержение! И докато се чудите какво да ми отговорите, отидете до магазина (щандът никак не е лъскав, обещавам) и си купете нещо на български изпълнител.

Между другото знаете ли, че в България няма кой да Ви издаде нещата на винил. В Гърция има, в Сърбия също, в Македония има. Дори амортизираната техника на БалканТон не е в състояние (защото едни приятелчета и там са питали).

Защо не видите РЕАЛНОСТТА, а пишете за някакви "велики" артисти.

с поздрав:
Атанас Чанев
Роверето, Италия
Активен

TeeRexX

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 739
  • изпратете ми анонимно пари в плик :)
    • www.myspace.com/teerexx
електронна музика / отново
« Отговор #1 -: 22.12.2004, 22:19:00 »

Радвам се, че тази тема видя бял свят отново, въпреки че не ми е чак толкова мъчно за тази, която загубихме...

Съжалявам, по някаква причина съм останал с впечатление, че Огонек го чувате за пръв път, извинявам се.
Поздравявам ви за успеха със списанията, и в същото време ви укорявам за това, че не притежавате качеството да се радвате и на малките неща. И между другото пожелавам ви (а и на себе си) рано или късно да бъдете впечатлен.
Прекалено ми е ясно, че в България няма такава възможност, дори и да правиш комерсиална електронна музика, да не говорим за експериментална и т. н. Въпросът е, че българските изпълнители се въртят в един омагьосан кръг - чуждестранните лейбъли им казват "да музиката ти е ОК, ама ти известен ли си в България, издавал ли си там?" и като кажеш "не" те решават,  че все пак нещо не ти е наред и ти отказват, а преди малко казахме, че изпълнителите пък не могат да издадат в България, защото тука няма пари за такива работи и така до безкрай.
Както разбрахте не ви опровергавам, но няма и да отида до магазина да си купя нищо на български изпълнител, поради простата причина, че в България не се издава музиката, която слушам. Ако се издаде например албум на The Infragreen веднага бих си го купил, но уви. Не казвам, че в България никога не е издавана електронна музика, но последният път, когато се сдобих с легално издаден български електронен албум реших, че определено качествената музика е навсякъде другаде, но не и по щандовете. Беше отврат.

Не съм обявил никого за велик, просто харесвам работата на дадени хора в България и смятам за прекрасно това, че въпреки че не са издадени на плоча не са се отчаяли като вас и продължават да радват хората, които им се кефят независимо колко са те като брой. (Между другото фактът, че се правят партита само с българска музика показва, че тъй или иначе има някой който слуша.)

поздрави: Васил Владимиров
Планета Земя  

бай дъ уей реалността в някои случаи не се гледа, а се СЛУША!

[This message has been edited by TeeRexX (edited 09-01-2005).]
Активен

TeeRexX

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 739
  • изпратете ми анонимно пари в плик :)
    • www.myspace.com/teerexx
електронна музика / отново
« Отговор #2 -: 09.01.2005, 22:48:00 »

артанис, дочух, че един от артистите обсъждани от нас в предишната тема за електронна музика (която беше погубена от един препълнен диск) се е опитвал да се свърже с вас, интересно ми е имаше ли дискусия, или продължавахте да го игнорирате?
Активен

artanis

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
    • http://free.hit.bg/artanis
електронна музика / отново
« Отговор #3 -: 10.01.2005, 11:02:00 »

TeeRexX,

Abuse филтер-а на ICQ-то ми спря съобщенията му. И това го написах в темата (всъщност точно тази тема препълни диска, така че никой не я видя). Ако КинК иска да ми каже нещо да го направи по ICQ.

поздрави:
Атанас Чанев

послепис:
Едно съобщение със съдържание "hi" не го спира филтъра.
Активен

TeeRexX

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 739
  • изпратете ми анонимно пари в плик :)
    • www.myspace.com/teerexx
електронна музика / отново
« Отговор #4 -: 10.01.2005, 14:51:00 »

някви неща
« Последна редакция: 22.12.2006, 18:25:02 от TeeRexX »
Активен

artanis

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
    • http://free.hit.bg/artanis
електронна музика / отново
« Отговор #5 -: 10.01.2005, 15:13:00 »

TeeRexX,

Благодаря, че изяснихте какво сте имали пред вид. Интересно ми е кои са тези хора, които са казали такива думи за мен?

Далече не всичко, което съм записвал е достъпно в интернет. Защо не питате Андон какво мисли, или Шаманез за онзи ремикс на С5?

Филтъра не съм го конфигурирал аз. За пръв път ми се активира от инсталация насам. Не зная защо си е избрал точно КинК.

Ако Вие сте от тези 50% Ви се извинявам. Който се чувства обиден, да пише тук и да докаже, че извинението ми е наложително.

Има хора, които не са от Пловдив, но това не ги бърка да останат в събота, за да отидат на клуб, или на ден на Линукс или на каквото и да е. Забележката ми не се отнася за тях.

Дори не смятам, че съм обидил и тези, които си ходят вкъщи събота и неделя. По скоро това, според мен, не е причина, някакво събитие да се проведе в делничен ден, а не в събота например.

... Ще ми  е много интересно да ми кажете кои са тези "велики" музиканти, които са Ви казали, че е добре, че съм се отказал. Много бих искал да чуя нещо, което те са записали/издали/ремиксирали. И стига само думи, дайте материал!

чао
Активен

TeeRexX

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 739
  • изпратете ми анонимно пари в плик :)
    • www.myspace.com/teerexx
електронна музика / отново
« Отговор #6 -: 11.01.2005, 09:02:00 »

Ne znam koi e Andon, a sys Shamanez ne se poznavame. Ako ka4enite online va6i ne6ta sa ot nqkakav po-ranen etap na karierata vi i ne iskate da bydat vzemani pod vnimanie, to 6te go napravq. V takyv slu4ai mi e interesno da 4uq nqkoe ot nai-dobrite vi  tvoreniq.
Za momenta ne moga da kaja imenata na horata, koito vi kritikuvaha, za6toto ne sym iskal razre6enieto im. (tova moje da go priemete i kato uvyrtane - kakto iskate) Kato nasoka - 4ast ot tqh u4astvat v proekta jisatsuken.
Priemam izvineniqta. Predpolagam 4e pove4eto ot drugite hora, koito sa pro4eli posta vi i sa re6ili da se obidqt nqma da si napravqt truda da vi 4etat pove4e.
Ot sega6noto vi mnenie izliza 4e zabelejkata vi ne se otnasq za nikogo (koi pi6e bezmislici sega?)
Активен

artanis

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
    • http://free.hit.bg/artanis
електронна музика / отново
« Отговор #7 -: 11.01.2005, 12:41:00 »

Успех на приятелите ти от джит-каквото беше там. Няма да си губя времето да ти пиша повече. Оправяй се. Прави, каквото си знаеш.
Активен

TeeRexX

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 739
  • изпратете ми анонимно пари в плик :)
    • www.myspace.com/teerexx
електронна музика / отново
« Отговор #8 -: 14.01.2005, 11:01:00 »

И аз им желая успех :) правят страшни неща.
Добре, че беше ти да ми кажеш на мен какво да правя:)))))))) Вече почвам само яко на Ребърта.
Активен

ikod

  • Гост
електронна музика / отново
« Отговор #9 -: 14.01.2005, 16:03:00 »

Stiga s tezi bezmisleni sporove! Ima mnogo bylgari koito zapisvat i prodavat uspeshno svoqta muzika. Po-dobre daite da chuq nqkoi ot vashite tvoreniq. Ako mi haresat moje i da vi pomogna da gi izdadete na cd ili vilyl i da gi prodavate (dori v bg).

A za da napravim formuma po interesen, kajete kakva stylova nasochenost imate? Kakvi instrumenti predpochitate (moje marka, model)? S hardware ili software tvorite? Kakva tehnika pritejavate i kakva bihte iskali da imate? Raboteli li ste nqkoga v studio? Kakvo muzikalno obrazovanie imate? Koi sa vashite idoli?

A eto i edna vrazka http://www.vintagesynth.org/index2.html

Az sym fen na analogoviq zvuk a tozi model na OBERHEIM OB-12 se doblijava do tova koeto iska da chue moeto uho   Qka mashinka!

Haide pishete i sas zdrave!
Активен

TeeRexX

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 739
  • изпратете ми анонимно пари в плик :)
    • www.myspace.com/teerexx
електронна музика / отново
« Отговор #10 -: 15.01.2005, 21:53:00 »

още някви неща
« Последна редакция: 22.12.2006, 18:25:36 от TeeRexX »
Активен

Райчо Мукелов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
  • I snuggle with subwoofers
    • HULTIG - Human Language Technlogy and Bioinformatics Interest Group
електронна музика / отново
« Отговор #11 -: 16.01.2005, 01:12:00 »

Цитат
Mental Cube
AAA, не е честно, откраднали са ми един от никовете  

Интересно ми е да чуя въпросното парче , което се е харесало на типа от Монтана, от чисто любопитство. Давай някви линкове.
Активен

artanis

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
    • http://free.hit.bg/artanis
електронна музика / отново
« Отговор #12 -: 16.01.2005, 15:39:00 »

Активен

Райчо Мукелов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
  • I snuggle with subwoofers
    • HULTIG - Human Language Technlogy and Bioinformatics Interest Group
електронна музика / отново
« Отговор #13 -: 16.01.2005, 20:27:00 »

Де да знам, откакто отвориха Bash нещо в Plazma не ми се ходи, не само защото Bash ми е по-близо, а и защото в плазма от 5 партита 4 са си гадни като цяло. В петък имаше парти със DJ и един пич който свиреше на живо със саксофон - доста по свежо от Plazma, а и с по-приятни хора, вярно по-малко е от Plazma, но мен повече ме кефи за сега. Да не говорим че Plazma взе да става място където си дават среща пловдивската и софийската мутрагенция :) , както и всякакви надрусани до козирката и пияни диви селски диспечери. Аз искам да ходя на партита, не на зоологическа градина :). Е ако поканят някой наистина готин DJ/изпълнител в Plazma, може и да ида пак, но точно Yahel не ми допада много, нито Алекс Мечев а останалите да не говоря :)
Активен

TeeRexX

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 739
  • изпратете ми анонимно пари в плик :)
    • www.myspace.com/teerexx
електронна музика / отново
« Отговор #14 -: 16.01.2005, 22:22:00 »

Линка съм го дал в поста ми - вторият поред отгоре надолу е  ))

А за партито - по принцип не съм по такава музика много, но присъствието на Yahel откровено ме примамва, тъй като той е първият представител на този стил, който ми направи впечатление наистина, още си имам и си слушам първите му два албума, така че ще помисля   има време дотогава.
Активен

Райчо Мукелов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
  • I snuggle with subwoofers
    • HULTIG - Human Language Technlogy and Bioinformatics Interest Group
електронна музика / отново
« Отговор #15 -: 17.01.2005, 02:43:00 »

Мда, наистина го имало линка , ама аз незнайно защо съм се объркал ... Както и да е, яко е парчето нищо чудно че се харесва. Мен също ме кефи   Ето и едно мое парче http://ms-consult.net/raicho/techshit.mp3 , до сега така и не успях да докарам някое до завършен вид може би това се приближава, макар че не можах да му измисля свястно заглавие  

[This message has been edited by sasquatch (edited 17-01-2005).]
Активен

TeeRexX

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 739
  • изпратете ми анонимно пари в плик :)
    • www.myspace.com/teerexx
електронна музика / отново
« Отговор #16 -: 21.01.2005, 22:50:00 »

predlagam za osyjdane po pbvinenie za nemuzikalnost novata mi razrabotka, koqto narodyt opredeli kato experimental, namira6ta se na: http://www.teerexx.cmusicforum.com/weneverstopgrowing.mp3
molq sydebnite zasedateli da syob6tqt re6enieto si :)
Активен

TeeRexX

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 739
  • изпратете ми анонимно пари в плик :)
    • www.myspace.com/teerexx
електронна музика / отново
« Отговор #17 -: 21.01.2005, 23:04:00 »

btw sasquatch track-a ti e dobyr, no mislq 4e malko mu bqga osnovnata ideq, t. e. zvu4i kato mixirani nqkolko par4eta, otkolkoto kato edno cqlo.
Активен

artanis

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
    • http://free.hit.bg/artanis
електронна музика / отново
« Отговор #18 -: 06.02.2005, 13:24:00 »

Здравейте,

Някой знае ли кой е най-добрият албум на Boards of Canada?
Активен

TeeRexX

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 739
  • изпратете ми анонимно пари в плик :)
    • www.myspace.com/teerexx
електронна музика / отново
« Отговор #19 -: 08.02.2005, 10:18:00 »

Признавам си, не съм чувал нищо тяхно. Само знам, че издават в Warp

та какво за тях?

[This message has been edited by TeeRexX (edited 10-02-2005).]
Активен