argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Windows vs Linux vs BSD  (Прочетена 14254 пъти)

Ники Вълчанов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 526
  • History is written by the victors
Re: Windows vs Linux vs BSD
« Отговор #20 -: 28.07.2007, 17:26:19 »

Хора ... сложих си вистичка ... не е истина ...
т'ва издухва всичко наподобяващо операционна система дето е на пазара
не само че е красиво, функционално и супер здраво откъм сигурност ... а и е на
майкрософт

... Виста РУЛЗ!!!!
Активен
"Now everything is reflection
as I make my way though this labyrinth.
And my sence of direction
is lost like the sound of my steps!!!"
                                                     Elisa - Labyrinth

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: Windows vs Linux vs BSD
« Отговор #21 -: 28.07.2007, 18:21:14 »

Ники, съветвам те да погледнеш какво готвят от Apple. По-конкретно Leopard. Казвам ти го, за да не си въобразиш нещо за Вистата. ;) Сега скоро трябва да го пуснат (ако не е пуснат вече де).
Активен
Too short signature limits.

Ники Вълчанов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 526
  • History is written by the victors
Re: Windows vs Linux vs BSD
« Отговор #22 -: 28.07.2007, 20:26:18 »

Ники, съветвам те да погледнеш какво готвят от Apple. По-конкретно Leopard. Казвам ти го, за да не си въобразиш нещо за Вистата. ;) Сега скоро трябва да го пуснат (ако не е пуснат вече де).

... чесно да си кажа ... хубва си е е вистичката ... ама и по-добра можеха да я направят
не че се оплаквам ... ама ще си я пачват хората ... трудно се прави такъв продукт ... разбирам ги :)
Активен
"Now everything is reflection
as I make my way though this labyrinth.
And my sence of direction
is lost like the sound of my steps!!!"
                                                     Elisa - Labyrinth

scientist guy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 465
  • "Science teaches us only HOW, not WHY..."
Re: Windows vs Linux vs BSD
« Отговор #23 -: 28.07.2007, 20:37:39 »

Аз вече 4 месеца съм на Линукс!  8-) Бозата яко беше взела да ми къса нервите - постоянни рестартове, сривове, лагване, вируси, спайуеар...  :#8:  :no:  :finger:  :mooning:  :-( За нищо на света не бих се върнал на Уиндоуз.  :finger: Сега вече от гореспоменатите проблеми няма и спомен. Намерих си всичкия ми необходим софтуер (даже и някои доста специализирани програмки - GIS, статистически и др.) и игрите които си играех и под Уин-а - Quake III, Heroes 3, Worms.... имат алтернативи и за Линукс. Така, че хич не ми говорете за ХР-та и Висти и простотии!   :vomit: Ели пък Вистата дето разни хора много я хвалят е най-големия провал до сега! Единствено признавам, че интерфейса най-накрая изглежда наистина красиво!  :y: Но това eye-candy си го има и в KDE, пък и Gnome с подходяща тема не изглежда зле.  :wink: Потребител съм на Майкрософт от 1992 още от Win 3.1!  :drunk: Ползвал съм почти всички версии на бозата и с нищо ама с нищо не можете да ме убедите, че са по-добри от Линукс!  8-)

Между другото - защо в класацията не е включена MacOS? Знам, че потребителите на Макинтош в България са по-малко дори и от тези които ползват Линукс, но все пак не е редно така да се пренебрегва тази операционна система... Между другото в щатите е на второ място по ползваемост след бозата и на места доста повече я ценят от Уин-а.  :wink:

И накрая за Уин феновете ще разкрия истинското значение на Windows VISTA:
V.I.S.T.A. - Viruses, Instability, Spyware, Trojans, Adware
:finger:  :vomit:  :hihi:
Активен
Nobody likes a smart ass...

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: Windows vs Linux vs BSD
« Отговор #24 -: 28.07.2007, 21:46:07 »

За човек, ползвал продуктите на Microsoft от 15 години, ми се струва ненормален целия тоя повърхностен флейм, който изсипа. Аз не уважавам подобни мнения и наливки. Нито тях, нито авторите им. Намирам ги за несериозни, безпочвени и детски. Абсолютно детски. Аз ползвам MS Windows XP в момента, защото нямам време да се разправям с подкарване на даден софтуер по няколко часа, а и професионалното ми развитие изисква работа на тази система в по-голямата си част. Ето... Казах ти моите причини, които не са и единствените, но не смятам да отегчавам останалите с всички тях. От теб аз причини не прочетох. Цялото ти мнение аз мога да го приравня на: "Windows - SUX, Linux - RULES, щото е яко!" Сам си прави изводите колко смешно трябва да ми е прозвучало. :)
Активен
Too short signature limits.

NeshtoSeSluchi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 209
Re: Windows vs Linux vs BSD
« Отговор #25 -: 29.07.2007, 00:08:25 »

Освен това при скъпа машина за игри ($1000+) Linux излиза по-скъп.
Причината да има вируси за Win, а не за Linux е, че няма такъв идиот да седне да прави вируси за 3% от потребителите. Windows винаги е бил по-красив от всякакъв Linux. Просто Linux го правят програмисти, а не дизайнери. Windows Classic е най-пипнатия като дизайн потребителски интерфейс единствено спори с Aero (изключвам Mac OS). В момента Vista ми изглежда като XP, което пък ми е Classic. Дано работата ти не изисква да комуникираш с други хора посредством компютър. Ако бизнес партньорите ти изпратят doc файл и Open Office му скапе форматирането ще видим как ще го въртиш. Да не говорим, че почти всички програмисти които познавам работят на Windows.
Активен
Форум на свободата в ПУ: http://smfc.xaxa.eu

scientist guy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 465
  • "Science teaches us only HOW, not WHY..."
Re: Windows vs Linux vs BSD
« Отговор #26 -: 29.07.2007, 17:15:14 »

cipher - да, признавам, че като писах поста бях малко емоционален и действително е възможна дъ съм прозвучал малко пресилено. Но споменах, че съм потребител на Уин от 15 години, за да покажа, че познавам развитието на операционната система... Не съм някакъв новоизлюпен ХР потребител, който нищо не разбира. От доста време обмислях алтернативни операционни системи и по-специално Линукс, но винаги ми се е струвало прекалено сложно за да направя промяната. Не съм някакъв програмист или гуру, но не съм и гол и бос в компютрите. От 2-3 години насам излюзоха доста хубави и лесни за ползване (user friendly) дистрибуции на Линукс. Бях приятно изненадан като започнах да пробвам различни Live CD-та... Вече беше възможно дори и за такъв не-професионалист потребител като мен да си инсталира и ползва Линукс. Да съгласен съм, че изисква малко да се почетат форумите и иска малко губене на време докато се настроят всички неща и се влезе в час. Линукс-гурутата казват, че първоначалния "стрес" пи започване на работа с Линукс се дължи на дългото ползване на Уиндоуз. Аз не бих казал, че това е причината. По-скоро на повечето хора не им се занимава да си дадат малко зор и да си настроят системата, така че да им върши работа. Е - аз го направих! Отне ми 2 месеца, без никой да ми е помагал! Не е малко време - знам, но трябва да ви кажа, че напълно си заслужаваше! Ето сега ще изложа и няколко конкретни довода (нали в предишния пост не съм дал никакви):

1. Линукс (някои дистрибуции разбира се) върви бързо и стабилно дори и на по-слаби машини, на които ХР се задъхва, крашва и т.н.

2. БЕЗПЛАТЕН Е! Еми - да! Дори и повечето да ползвате легални копия на Уиндоуз, аз лично не мога да си позволя да давам пари за софтуер! И не само това... НЕ ИСКАМ да давам пари за софтуер, който не работи като хората, след като има безплатни алтернативи!

3. За вирусите - NeshtoSeSluchi - напълно ми е известна причината да няма вируши за Линукс (то не че няма, но са много малко)! Но пък ми е писнало антивирусната ми програма да писка всеки 5 мин, че ме атакува не знам ти кв'о ти, да иска да я обновявам постоянно! Омръзна ми като вляза в някой сайт да ми наскачват по 1000 прозореца с реклами и да ми са нанизват разни спайуеар програмки. За да се предостврати това в Уин ползвах 3 антивирусни! За Линукс не само, че не се налага, но и на повечето пуберчета-хакерчета, които всъщност пишат повечето вирлуси ще им е доста по-трудно да хакнат Линукс в сравнение с Уин.

4. На мен лично не ми харесва монопола на Майкрософт. Още като Уин потребител например не харесвах Internet Explorer! Защо ме задължават да го ползвам тогава? Още под Уин си ползвах Firefox! И не го изтъквам кот плюс за Линукса, но не е случайно, че е браузъра по под разбиране в повечето дистрибуции. Още за монопола Защо повечето големи производители на софтуер - Adobe, Corel, Macromedia и др. не правят версии на своите програми за Линукс или МакОС? Е т'ва какво е?

5. Фалшивата сигурност! Ели пък Вистата - като вляза в някой сайт - трябвало да се изпрати до Майкрософт, разбираш ли, за да прверили дали било безопасно аз да вляза в него!  :? Абе я си  е**** майката!  :finger: Те ще ми проверявали сайтовете дали били надежни! Или пък стартирам някоя програма и Уина ми я блокира, че била suspicious! Отново - f**k off!  :finger: От разни ей такива "любезности на Уиндуса направо ми прикипява! С неговите файъруолс и аутоматик ъпдейтс (много ме кефи как звучат тея неща на български  :-D) ели пък недай си Боже да ги изключиш - тогава ти вгорчава живота пък съвсем!  :no:

6. Няма много логика в операционна система, в която за да излезеш от нея трябва да натиснеш путон с надпис "Start"!  :drunk: Слава Богу, че го махнаха във Вистата и оставиха само логото!

7. Е и за дизайна! Верон определено е въпрос на вкус, но Уин-а винаги ми е изглеждал адски дървен! И ХР-то с тая тема по под разбиране с това синьо и червено ме кара да драйфам!  :vomit: Виж интерфейса на Вистата ми харесва и то много - евала! Но не мога да се съглася, че пък Линукса изглежда по-зле! Повечето теми които ги има н програмки като Windows Blinds и други шел-риплейсмънт програмки са базирани (да не кажа "откраднати") от Линукс теми! Колкото до eye-candyтата в Линукс ще спомена за Beryl, Emerald...Мисля, че излишно да се говори! Само човек който не е виждал темите на Линукс ще ми говори, че интерфейса на Уин бил по-красив!

8. Support! Не знам какъв съпорт получават потребителите на легални копия на Уиндоуз в България, на като цяло повечето решения на някакъв проблем с Уин са свързани с преинсталация! В щатите чувам, че ги държат по темефоните с часове и пак не получават адекватна помощ! Как стоят нещата в Линукс? До сега къквто проблем съм имал съм намерил подорбно решение в някои форум - бързо и лесно! Дори и да няма решение точно на моя проблем като си кажа болката - все се намира някой който да помогне! Става много по-бързо и ефикасно!

9. Накрая един съвсем личен аргумент, но може и някой друг да го има тоя проблем! Моя компютър постоянно се рестартираше докато беше под Уин!!! Без никакава логика, последователност или каквото и да било! Когато му скимне и си рестартираше! Носил съм го на ремонт - във фирмата казаха, че хардуерно всичко си е 6! Откакто минах на Линукс .-  рестартирането спря! Всъщност сега държа компютъра си включен СЪС СЕДМИЦИ без рестарт при доста интензивно използване! При Уин това беше НЕВЪЗМОЖНО!  :finger:

Ами малко пак го дадох емоционално, но мисля, че казах каквото исках да кажа!
Хайде изложете ми поне 5 аргумента, като махнем "Игрите" и "Не ми се губи време да си настроя машината" за това ЗАЩО човек да предпочете Уиндоус а не Линукс?!

 8-)

Активен
Nobody likes a smart ass...

NeshtoSeSluchi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 209
Re: Windows vs Linux vs BSD
« Отговор #27 -: 29.07.2007, 18:20:51 »

По-скоро на повечето хора не им се занимава да си дадат малко зор и да си настроят системата, така че да им върши работа. Е - аз го направих! Отне ми 2 месеца, без никой да ми е помагал! Не е малко време - знам, но трябва да ви кажа, че напълно си заслужаваше!

На мен пък 2 дни.

1. Линукс (някои дистрибуции разбира се) върви бързо и стабилно дори и на по-слаби машини, на които ХР се задъхва, крашва и т.н.

Глупости! На мен Win що не ми забива?

2. НЕ ИСКАМ да давам пари за софтуер, който не работи като хората, след като има безплатни алтернативи!

Глупости! Как на всички други ни работи както трябва само на теб не.


3. За вирусите - NeshtoSeSluchi - напълно ми е известна причината да няма вируши за Линукс (то не че няма, но са много малко)! Но пък ми е писнало антивирусната ми програма да писка всеки 5 мин, че ме атакува не знам ти кв'о ти, да иска да я обновявам постоянно! Омръзна ми като вляза в някой сайт да ми наскачват по 1000 прозореца с реклами и да ми са нанизват разни спайуеар програмки. За да се предостврати това в Уин ползвах 3 антивирусни!

Глупости! Проблемите с Web са проблеми на browser-а не на ОС. Аз защо нямам вируси? Нямам и firewall. И съм с IE.

За Линукс не само, че не се налага, но и на повечето пуберчета-хакерчета, които всъщност пишат повечето вирлуси ще им е доста по-трудно да хакнат Линукс в сравнение с Уин.

Глупости. Точно толкова трудно си е колкото с Win.

4. На мен лично не ми харесва монопола на Майкрософт. Още като Уин потребител например не харесвах Internet Explorer! Защо ме задължават да го ползвам тогава?

Глупости! Кой те е задължил да го ползваш?

Още за монопола Защо повечето големи производители на софтуер - Adobe, Corel, Macromedia и др. не правят версии на своите програми за Линукс или МакОС? Е т'ва какво е?

Аааа, дойдохме си на думата. А сега се замисли защо не правят.
1во - разработката на софтуер под Win е по-бърза и по-лесна, което я прави по-евтина.
2ро - Linux потребителите са толкова малко, че разработката на такъв софтуер за Linux няма да се изплати.
3то - Linux потребителите не са свикнали да си плащат за софтуер. Тук е мястото да отбележа, че въпросните компании правят софтуер за Mac OS.

Искаш MS и Apple да се извинят, че платформите им са по-добри за разработка на софтуер и по-удобни на 97% от потребителите? Еми няма да стане.

5. Фалшивата сигурност! Ели пък Вистата - като вляза в някой сайт - трябвало да се изпрати до Майкрософт, разбираш ли, за да прверили дали било безопасно аз да вляза в него!  :? Абе я си  е**** майката!  :finger: Те ще ми проверявали сайтовете дали били надежни! Или пък стартирам някоя програма и Уина ми я блокира, че била suspicious! Отново - f**k off!  :finger: От разни ей такива "любезности на Уиндуса направо ми прикипява! С неговите файъруолс и аутоматик ъпдейтс (много ме кефи как звучат тея неща на български  :-D) ели пък недай си Боже да ги изключиш - тогава ти вгорчава живота пък съвсем!  :no:

Глупости! Първата ми работа беше да изключа нещата за които говориш и живота ми е прекрасен. Според един приятел, който работи customer support в MS това спестявало много проблеми на маса народ. Е и той си го е изключил разбира се, но на някой хора им помага.

6. Няма много логика в операционна система, в която за да излезеш от нея трябва да натиснеш путон с надпис "Start"!  :drunk: Слава Богу, че го махнаха във Вистата и оставиха само логото!

Оооо да. Никаква логика. Не е като Linux. Толкова логично е да натиснеш Esc :q! за да излезеш от софтуера. Точно Win е много по-логичен като потребителски интерфейс. Познай защо хората които не се занимават професионално с компютри ползват Win, а не Linux. Да ти подскажа - защото им е много по-логично.

7. ... Само човек който не е виждал темите на Линукс ще ми говори, че интерфейса на Уин бил по-красив!

Явно аз нещо друго съм виждал. Не ги е срам да ме лъжат, че ми показват KDE, Gnome и Englightenment пък да ми показват някакви грозни работи.

8. Support! Не знам какъв съпорт получават потребителите на легални копия на Уиндоуз в България, на като цяло повечето решения на някакъв проблем с Уин са свързани с преинсталация! В щатите чувам, че ги държат по темефоните с часове и пак не получават адекватна помощ! Как стоят нещата в Линукс? До сега къквто проблем съм имал съм намерил подорбно решение в някои форум - бързо и лесно! Дори и да няма решение точно на моя проблем като си кажа болката - все се намира някой който да помогне! Става много по-бързо и ефикасно!

Глупости! От кога форумите са по-бързи от телефоните? Искам да подчертая, че за 3 години съм преинсталирал Win 1 път и причината беше смяна на дъно, процесор, видео карта + моя грешка. Освен това съм сменял дъно и процесор още 2 пъти а видео карта 4 или 5.

9. Накрая един съвсем личен аргумент, но може и някой друг да го има тоя проблем! Моя компютър постоянно се рестартираше докато беше под Уин!!! Без никакава логика, последователност или каквото и да било! Когато му скимне и си рестартираше! Носил съм го на ремонт - във фирмата казаха, че хардуерно всичко си е 6! Откакто минах на Линукс .-  рестартирането спря! Всъщност сега държа компютъра си включен СЪС СЕДМИЦИ без рестарт при доста интензивно използване! При Уин това беше НЕВЪЗМОЖНО!  :finger:

Глупости! Win има опция да се рестартира вместо да показва син екран и тя е включена по подразбиране. Във фирмата разбира се са те излъгали да не искаш да тестват 3 дена и да ти кажат какво не ти е наред. Това, че Linux е много по-толерантен към разваления хардуер е отделен въпрос. Ще трябва да му кажа на моя Win, че трябва да забива по-често, защото и той си работи със седмици. И мога да те уверя, че ползвам много по-"опасен" софтуер (разбирай нови, тежки, натоварващи игри, продукти за разработна на софтуер и мои програми които тествам докато разработвам)

Ами малко пак го дадох емоционално, но мисля, че казах каквото исках да кажа!
Хайде изложете ми поне 5 аргумента, като махнем "Игрите" и "Не ми се губи време да си настроя машината" за това ЗАЩО човек да предпочете Уиндоус а не Линукс?!

Какъв им е проблема на тези доводи? Според мен са доста силни. Даже за мен първия довод е най-силния. По-силен и от довода, че Windows ми вади парите по поне 2 начина (разработка на софтуер и малък интернет клуб). И в двата случая Linux е неприложим.

Да не забравяме, че злите капиталисти от MS дават на студентите и преподавателите във ФМИ да ползват безплатно техните ОС, офис пакет и продукти за разработка напълно безплатно и легално, така че изобщо не разбирам защо някой тук ще е с пиратски Win. Искам да отбележа, че не просто съм с легален софтуер, а и съм си го платил. Купил съм 17 копия на Win XP Home (16 за клуба и 1 за вкъщи) и 1 на Windows Vista ultimate. XP се е изплатил напълно Vista я взех твърде скоро за да има шанс да се изплати, но съм убеден, че и това ще стане.

И накрая по въпроса колко е възхитителна Vista.
Не съм съгласен. За сега е по-скоро зле. Има много проблеми със съвместимостта, а предлага само един скин и един Search дето го няма за XP. Direct X 10 също е доста крив заради всичките DRM простотии, които MS настояват да бъдат заложени на хардуерно ниво и така създават много проблеми на инженерите и с дизайна на хардуера и с писането на драйвъри. Проблемите със съвместимостта винаги ги има и дори съм чувал, че в *nix системите хич не били малко. Проблема тук е, че XP е много добър ОС и Vista трябваше да бъде невероятно добър ОС за да оправдае въпросните проблеми със съвместимостта, а Vista е просто XP с инсталирани приложни програми които иначе трябва да си сваляме от някъде + нещата които споменах горе. Vista е по-добрия ОС и когато се оправят проблемите с драйвърите всичко ще си дойде на мястото, но работата е, че можеше да е много по-добър, а не просто някакъв upgrade. Ако беше много по-добър гореописаните проблеми щяха да се решат много по-бързо защото много повече хора щяха да са заинтересовани.
« Последна редакция: 29.07.2007, 18:37:42 от NeshtoSeSluchi »
Активен
Форум на свободата в ПУ: http://smfc.xaxa.eu

sondata

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 284
  • Angels cry and devils lie The world is our stage
    • Локомотив Пловдив - това сме ние!
Re: Windows vs Linux vs BSD
« Отговор #28 -: 30.07.2007, 10:27:27 »

Цитат на: scientist guy в 29.07.2007, 17:15:14
Омръзна ми като вляза в някой сайт да ми наскачват по 1000 прозореца с реклами и да ми са нанизват разни спайуеар програмки. За да се предостврати това в Уин ползвах 3 антивирусни!

Как 3 антивирусни за нек'ви попапи бе човек И с 3 анти-вирусни програми как изобщо ти е тръгвал компа
« Последна редакция: 30.07.2007, 10:29:35 от sondata »
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: Windows vs Linux vs BSD
« Отговор #29 -: 30.07.2007, 10:51:43 »

бтв тъй като гледам че повечето хора живеят в заблуда
няма значение кое е безплатно и кое не за маста важно е за вас.
имате право на безплатен windows от университета напълно легален
на безплатно Visual Studio както и на още доста продукти
специално за офис пакета съм склонен да предпочета Openoffice но както и да е презентацията на дипломната си я направих на МС офис .

така какво е безплатно в BSD и лИнукс ?
ос-а ? ос-а е само за загуба на време за справка прочетете bgprogramista :) не че нещо ама еи го cipher колкото пъти го видя се прекомпилира ядро - BOOORIINGGGGGG
Линукс и БСД са измислени за хора който нямат работа и който не могат да работят да отчитат дейност :)  да избиват комплекси и да си мислят че правят нещо .. не ме разбирайте погрешно НИЩО лошо няма да имаш линукс у вас мазен е изглежда яко :) върви добре има бая софт - това е в реална работна обстановка само загуба на време..
та какъв софт ползвате ?
офис пакет ? - че то за вас е безплатен а и има OОfice
Chat клиент  ? - че навсякъде има безплатни
броузър ? 
програма за манипулация на картинки ( както беше казал Stilgar за Paint.net дам ето има нещо за win и то е безплатно за линукс го няма ).
Активен

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: Windows vs Linux vs BSD
« Отговор #30 -: 30.07.2007, 11:05:42 »

Найдене, щи дърпам ушите. К'ви са тия клюки и слухове, дето пускаш за мен бе?  :angry: :? :-P И стига си наливал GNU/Linux, *BSD и хората, дето бачкат с тях.
Активен
Too short signature limits.

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: Windows vs Linux vs BSD
« Отговор #31 -: 30.07.2007, 11:08:56 »

:P просто изкарах underground information :)
Активен

Sayos

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1366
  • The Dark side
Re: Windows vs Linux vs BSD
« Отговор #32 -: 30.07.2007, 11:30:03 »

Така като чета май тия дето са писали за Windows не знаят какво е замазване и тъй като не могат да си поддържат Win-a си мислят че е боза. Давам пример какво е замазване:
Това е да си качиш .NET Framework и да ти изчезне дървото на explorer-a.
Активен

Ники Вълчанов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 526
  • History is written by the victors
Re: Windows vs Linux vs BSD
« Отговор #33 -: 30.07.2007, 14:09:19 »

Така като чета май тия дето са писали за Windows не знаят какво е замазване и тъй като не могат да си поддържат Win-a си мислят че е боза. Давам пример какво е замазване:
Това е да си качиш .NET Framework и да ти изчезне дървото на explorer-a.


Тасков ... винаги си ми бил герой майна :D
... ти като една приятелка Инна ... дето седна на един Linux и така го
сбози, че след т'ва нямаше пускане :D

Тряя се запознаете ... :) ... и тя пие много :D :D :D
Активен
"Now everything is reflection
as I make my way though this labyrinth.
And my sence of direction
is lost like the sound of my steps!!!"
                                                     Elisa - Labyrinth

Sayos

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1366
  • The Dark side
Re: Windows vs Linux vs BSD
« Отговор #34 -: 30.07.2007, 14:23:24 »

Извикай я с нас някой път по на дамаджана ракия  :-)
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: Windows vs Linux vs BSD
« Отговор #35 -: 30.07.2007, 15:02:25 »

Така като чета май тия дето са писали за Windows не знаят какво е замазване и тъй като не могат да си поддържат Win-a си мислят че е боза. Давам пример какво е замазване:
Това е да си качиш .NET Framework и да ти изчезне дървото на explorer-a.


ETO подозирах защо Stilgar ме караше да си качвам гадния .pet framework добре че не ползвам дървото на explorer.
Активен

Sayos

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1366
  • The Dark side
Re: Windows vs Linux vs BSD
« Отговор #36 -: 30.07.2007, 15:06:43 »

Найдене няма какво да те притеснява, че няма да имаш дърво, то Java-та си е цяло дърво  :-)
Активен

Ники Вълчанов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 526
  • History is written by the victors
Re: Windows vs Linux vs BSD
« Отговор #37 -: 31.07.2007, 13:11:55 »

Найдене няма какво да те притеснява, че няма да имаш дърво, то Java-та си е цяло дърво  :-)

АХАЕХАЕАХАЕХАЕХ

Джава - дърво!!!!
ХЕЕАХАЕАЕХЕХАЕХАЕХАЕХАЕХАЕ
 :D   :D   :D   :D   :D   :D   :D   :D   :D
Активен
"Now everything is reflection
as I make my way though this labyrinth.
And my sence of direction
is lost like the sound of my steps!!!"
                                                     Elisa - Labyrinth

Templar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 460
  • Warrior of Faith
Re: Windows vs Linux vs BSD
« Отговор #38 -: 31.07.2007, 13:30:48 »

Така като чета май тия дето са писали за Windows не знаят какво е замазване и тъй като не могат да си поддържат Win-a си мислят че е боза. Давам пример какво е замазване:
Това е да си качиш .NET Framework и да ти изчезне дървото на explorer-a.


Тасков ... винаги си ми бил герой майна :D
... ти като една приятелка Инна ... дето седна на един Linux и така го
сбози, че след т'ва нямаше пускане :D

Тряя се запознаете ... :) ... и тя пие много :D :D :D
В повечето случаи ако се изключат security holes проблема идва не от самата ОС, а този, който я ползва. То на такива само им дай админски права и гледай как и най-сигурната ОС се скапва за по-малко от час :-D
Активен
Гледна точка към света: За миналото->оптимист. За бъдещето->реалист. С клиент над главата->песимист.
<===>
Templar Of Steel
Поздрави от
         The Bash Master Club

Sayos

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1366
  • The Dark side
Re: Windows vs Linux vs BSD
« Отговор #39 -: 31.07.2007, 13:34:22 »

Като прибавим факта, че става въпрос и за жена, нещата стават трагични  :smoking:
Активен