argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Състезание по програмиране за ВСИЧКИ студенти от ПУ  (Прочетена 2505 пъти)

mircho

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 335


 
В състезанието по програмиране могат да участват ВСИЧКИ студенти от Пловдивския университет. Правилата за състезанието са публикувани в http://www.fmi.pu.acad.bg/bg_ver/studenti/contest/cont_01.htm
УСПЕХ!

Активен

Расколников

  • Гост

Защо да участвам?Какъв е смисъла?
Активен

BORIME4KA

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 86
    • http://psabev.blogspot.com

quote:
Originally posted by Расколников:
Защо да участвам?Какъв е смисъла?



Няма по-добър учител от практиката, а решаването на задачи си е точно практика.
Аз лично се захванах с програмирането, защото исках да си направя собствена игра. После хлътнах по учителката си по информатика, а после просто защото ми доставяше удоволствие да програмирам.
Така или иначе, всеки си намира причина да участва или да не участва в състезанието. Има две причини да не участваш - отнема време и трябва да се мисли. Ако те мързи да мислиш или пък предпочиташ междувременно да се напиеш с колеги, изборът е твой и най-вероятно за теб наистина няма причина да участваш.
Но едно такова състезание ти предоставя много възможности занапред:
 - Научаваш много алгоритми, които не се казват по време на лекции.
 - Поддържаш форма на мозъка, не го оставяш да закърнява, а това доста помага в живота.
 - Запознаваш се с колеги, обменяте опит, научаваш нови и нови неща (и то не само алгоритми, вярвай ми!)
 - Научаваш се да работиш в екип. Това ще бъде много ценно занапред, ако смяташ да ставаш програмист.
 - Славата също не е за пренебрегване. Би могъл да станеш по-известен в университета. Друго си е да видиш името си на някое табло с надслов: Браво и поздравления!
 - Ако си материалист и си добър, осигурени са и материални награди.
 - Имаш възможност да влезеш в отбора на ПУ, да ходиш на състезания в страната и в чужбина, да печелиш награди на съответните състезания, да те забележат работодатели.
Но най-важното е да го правиш с кеф. Не е приятно да правиш без желание каквото и да било - ако не ти доставя удоволствие, прави това, което искаш.
Аз лично се стремя да съм най-добрият и правя всичко възможно, за да го постигна. Обичам да си го доказвам и това ме стимулира да участвам в състезания.
Но ако като ученик можех да се състезавам индивидуално, сега състезанията са изключително отборни... Бих се радвал, ако способни хора като теб, какъвто съм сигурен че си, ми помогнат да създадем един силен и сплотен отбор. Може и бира да пием ;-)
Това е причината за организирането на подобно състезание. Ясно ти е, че то има три фази:
Терор - задачи, задачи и пак задачи.
Подбор - определяне на най-добрите и способни програмисти.
Отбор - създаване на силен отбор, с който да разбием останалите ВУЗ-ове... Навит?
Е, ръкавицата е хвърлена. Ако приемаш предизвикателството, очаквам решенията на задачите.

Поздрави,
Петър.
Активен

Расколников

  • Гост

Ще се радвам да пием по бира!Кога ти е удобно?
Активен

manchev

  • Гост

quote:
Originally posted by mircho:

 
В състезанието по програмиране могат да участват ВСИЧКИ студенти от Пловдивския университет.

 



А преподаватели не може ли?
Активен

Dobromir

  • Гост

Защо не сложите задачите от състезанието ? Да се пробваме и тия, дето не сме участвали.
Активен

BORIME4KA

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 86
    • http://psabev.blogspot.com

СЪСТЕЗАНИЕТО ПРИКЛЮЧИ (отдавна) !!!

Резултати:

1. Димитър Благоев, II курс информатика, 1000 т.
2. Дамян Митев, III курс, информатика, 310 т.
    Никола Вълчанов, III курс, информатика, 310 т.

В заключение ще добавя, че всички изпратени задачи получиха максимален брой точки, но интересът към състезанието не беше особено голям.
Така или иначе, колеги, вие губите... Нямате ни най-малка представа какъв купон е на тези състезания.
Проблемът е, че донякъде губи и университета, тъй като когато имаш по-голям избор за отбор на ПУ, шансът да откриеш най-добрите състезатели става по-голям.
Няма значение, и състезанието с два коня (в случая 3 програмиста) е надпревара. На победителите - честито!
Активен

Георги Соколов

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
    • website

1. Такова състезание няма ли да има пак?! че това е започнало от преди повече от две години

2. Това за сбирката на по бира.. няма ли да ходим вече.. то не че не пием в университет-а... примерно сбирките в кафето в почивките на другите сбирки дет беха за преди олимпиадата.. много яко беше.. хем се обсадат една две идеи.. хем пиинеш бира а както всички знаят.. програмист без бира не може(може би Антоан би треало да ви е бил за пример(доколкот разбрах дошал с бири на олимпиадата))
Активен
Компютрите не правят това което искаш да правят. Правят това което им кажеш да правят!

Tosh

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 249
  • Filmmaker
    • Изследванията на Тодор Арнаудов

quote:
Originally posted by BORIME4KA:
СЪСТЕЗАНИЕТО ПРИКЛЮЧИ (отдавна) !!!

Резултати:

1. Димитър Благоев, II курс информатика, 1000 т.
2. Дамян Митев, III курс, информатика, 310 т.
    Никола Вълчанов, III курс, информатика, 310 т.

В заключение ще добавя, че всички изпратени задачи получиха максимален брой точки, но интересът към състезанието не беше особено голям.
Така или иначе, колеги, вие губите... Нямате ни най-малка представа какъв купон е на тези състезания.
Проблемът е, че донякъде губи и университета, тъй като когато имаш по-голям избор за отбор на ПУ, шансът да откриеш най-добрите състезатели става по-голям.
Няма значение, и състезанието с два коня (в случая 3 програмиста) е надпревара. На победителите - честито!



Хи-хи, мислех да се пробвам на задачата с лабиринта /галерията/ (можеше да се класирам сред елита! , но срокът беше месец, май беше към изтичане и не можах... ;-)
Активен
Творчество и изследвания:
http://twenkid.com
http://artificial-mind.blogspot.com

mircho

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 335

На 29.04.05 (Петък) от 8.00 часа (компютърните зали на ФМИ, 5 етаж) ще се проведе контролно състезание по програмиране за определяне на отборите, които ще участват на междууниверситетския турнир по програмиране в София.

За повече информация може да потърсите Ангел Голев и Коста Гъров.
Активен