argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Екзотични езици  (Прочетена 2006 пъти)

Crystal

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 322
Екзотични езици
« -: 12.07.2007, 17:57:16 »

Здравейте, колеги,  :-)
Все още съм кандидат-студентка, но въз основа на оценките ми на предварителните изпити мисля, че гарантирано влизам чешки или полски. Този факт ме радва, защото много искам да уча някакъв език, който не всеки знае, а полонистиката и бохемистиката ми се видяха най-интересни от филогиите в ПУ. Но ако в университета имаше някакви екзотични езици като японски, шведски или арабски бих се пробвала за тях :)

Та се питах, не ви ли се иска филогическият факултет да се разшири с един-два азиатски или скандинавски езика :wink:
« Последна редакция: 12.07.2007, 20:59:07 от Pandita »
Активен

Маймунчо

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 96
Re: Екзотични езици
« Отговор #1 -: 12.07.2007, 19:06:45 »

Здравей, вероятна бъдеща колежке :)
Разбира се, че ще е хубаво във факултета да има още много-много езици и специалности, но със сигурност никак не е лесно да бъдат открити нови специалности (все пак това зависи от министерски разрешения, акредитации и т.н.).
Иначе във филологическия факултет можеш да учиш допълнително доста езици. Има си езиков център, но за съжаление там по-често се събират групи по не толкова екзотични езици, главно италиански, английски и от сорта. Иначе от време на време има курсове по шведски, словенски и т.н. - ако имаш интерес и желание, със сигурност ще намериш нещо подходящо.
Активен
Самый отдаленный край Вселенной к чему-нибудь да близок, самый близкий от чего-нибудь да отдален.
К. Прутков

ironmaiden

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re: Екзотични езици
« Отговор #2 -: 13.07.2007, 11:02:51 »

Маймунчо, ще ми обясниш ли малко за тези курсове по езици.Не знам къде съм бляла досега,но наистина не съм толкова запозната с това.А и в учебен отдел не си падат много по обясненията,както всички знаем.:)
 Благодаря ти предварително:)
Активен

Маймунчо

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 96
Re: Екзотични езици
« Отговор #3 -: 13.07.2007, 19:41:53 »

Хи-хи, изобщо не си падат по обясненията в учебен отдел  :-D
По принцип към факултета има Център за езици и интеркултурна комуникация и там организират езикови курсове. Доколкото знам, има английски, немски, италиански. Освен това предлагат испански, френски, гръцки, имаше обява за шведски, но май не се събра група. Курсовете са платени - едно ниво (но не знам колко часа) за студенти беше от порядъка на 75 лв, за външни хора - 150 лв.
Ironmaiden, не знам каква специалност си - можеш да питаш при секретарката на Славянска филология - Св. Попчева, тя записва за курсовете.
Безплатни езикови курсове обикновено се организират за по-редки езици - тази година имаше курс по словенски и по беларуски (преди това имаше и горнолужишки, норвежки, преди доста време и литовски), главно са за студентите от славянска филология, но мисля, че няма проблем и други желаещи да се запишат.
Номерът е да не забравяш да гледаш по стените  :wink: Обявите ги окачват обикновено малко след началото на семестъра на таблата със седмичните програми на специалностите, на таблото пред Деканата, на таблото пред Езиковия център (той е почти срещу Деканата), или на вратата на Св. Попчева (Бохемистика).
« Последна редакция: 13.07.2007, 19:46:28 от Маймунчо »
Активен
Самый отдаленный край Вселенной к чему-нибудь да близок, самый близкий от чего-нибудь да отдален.
К. Прутков

ironmaiden

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re: Екзотични езици
« Отговор #4 -: 14.07.2007, 14:40:43 »

Маймунчо, благодаря за изчерпателния отговор.Наистина мисля да се позаитересовам по темата.
Активен