argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Релкама на мрежата в ПУ  (Прочетена 1679 пъти)

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Релкама на мрежата в ПУ
« -: 18.07.2007, 09:52:11 »

Може би този пост трябва да бъде пуснат в AIESEC - Plovdiv или
Факултет по икономически и социални науки, но все пак е за мрежата, затова поствам тук.


През изминалата година в ПУ се родиха мрежови услуги като Интернет телефония, Интернет радио, WEB хостинг, Безжичен интернет, IPv6, Мрежова сигурност и ел. подпис и т.н., които определено водят университета ни до челни позиции в IT класацията на уни-та в БГ, дори все още сме единствен университет в БГ по някои услуги. За съжаление обаче това остава незабелязано, недооценено както от ръководството на университета, така и от потенциалните му потребители като студенти и преподаватели, което е жалко. Често не се забелязват усилията на хората правейки това и дори понякога са обект на присмех с влагания от тях ентусиазъм.
Всъщност това е нещо, което чуствам от доста време, но сега публично дефинирам. Преди време се опитахме да направим реклама на тези услуги:
http://web.uni-plovdiv.bg/victorivanov/advertisement.jpg, но очаквания интерес все пак не дойде. Допускам, че аматьорските ми виждания в рекламата, мениджмънта и изобщо social engineering са причината за неуспеха за популярността.
Та този пост всъщност е насочен, към хора които знаят как това се прави (може би от AIESEC или ФИСН) и ако искат да се включат. Активността по това дали може да бъде материализирана е въпрос на следващи дискусии.
Активен

vocala

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
  • May The Beer Be With Us
    • Строителен портал
Re: Релкама на мрежата в ПУ
« Отговор #1 -: 18.07.2007, 12:12:34 »

Не съм специалист в областта, но имам минимален опит...
Като съвети мога да дам следните идеи:
- отделна секция в сайта на ПУ относно услугите, които се предлагат
- публикуване на информация за тези услуги във форума
- по-обширно описание на услугите във флаер-а (който е с много готин дизайн)

Не знам доколко ще съм полезен с тези съвети, но предполагам, че колегите от AIESEC (особено Яни) ще могат да допълнят нещата по-професионално.
Активен
Национален строителен портал
http://bgstroitelstvo.com

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Релкама на мрежата в ПУ
« Отговор #2 -: 18.07.2007, 12:32:07 »

- отделна секция в сайта на ПУ относно услугите, които се предлагат
http://net.uni-plovdiv.bg е страницата, която създадох именно за целта. За съжаление нямам обратна връзка дали е полезна някому

- публикуване на информация за тези услуги във форума
ами free ping форума уж е за това, уви тук пишещите ги интересуват доста по-други неща

- по-обширно описание на услугите във флаер-а (който е с много готин дизайн)
не исках да затрупвам с инфо флаера, по-скоро целта беше да покажа, че тия неща съществуват, а който иска да се рови сам за повече инфо...

Виж, според мен тая инициатива трябва да е свързана с повече работа, която да знаем как да свършим, а не да гадаем и откриваме топлата вода. Трябва да се въвлекат повече хора, които освен идеи и съвети правят нещо реално. Мисля си все пак, че тази активност при желание би могла да се оформи като дипломна работа в някое подразделение на ФИСН.
Активен