argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Интернет сайта ви липсва  (Прочетена 4712 пъти)

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Интернет сайта ви липсва
« -: 18.07.2007, 11:42:00 »

Хей физици, не знам дали сте забелязали, но интернет страницата ви липсва. Готов съм да съдействам за отстраняване на проблема...
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Интернет сайта ви липсва
« Отговор #1 -: 18.07.2007, 11:45:01 »

Опс, намерих нещо като страница http://web.uni-plovdiv.bg/ikivanov/www/index.html, само дето адреса и е друг и на мен ми излиза на много ??????????, е дизайнерско виждане най-вероятно :)
Активен

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re: Интернет сайта ви липсва
« Отговор #2 -: 18.07.2007, 12:22:29 »

Encoding-a е друг, затова излиза на питанки. Защо е такъв, аз не знам. Защо мозилата ми не го разпознава автоматично (както уж е настроена да прави) също не знам. Подозирам, че това някаква хммм... "бета версия". Затова и не е качена на мястото на официалния сайт.

Иначе от "хей физиците" подозирам, че на форума се мяркам само аз. Пък йерархичното ми ниво във факултета е малко... хммм... да... Ще питам там някой какво става пък да видим.
Активен
Физически Факултет

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: Интернет сайта ви липсва
« Отговор #3 -: 18.07.2007, 17:36:14 »

Проблемът с кодировката е лесен за отстраняване. Просто на различните страници текстът е кодиран различно, което не знам как се е получило (може би авторът знае), а в същото време meta указанията на страниците са всички на UTF-8. Като има текст кодиран с CP1251, а meta казва UTF-8, браузъра слуша meta таговете, а не се прави на умен. :) Та затуй така.

Чефо, ти, като представител на физиците, пробвай да задействаш няколко ентусиасти да направят един приличен сайт на Физическия факултет, защото и преди съм обръщал внимание в какво окаяно състояние е. Физиката ми е слабост от едно време и искам да имам информация какво се случва във вашия факултет, за да мога и да присъствам на определени събития, които се провеждат там.

Дано успееш да задействаш нещата.

Поздрави,
    Антоний Чонков
Активен
Too short signature limits.

sondata

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 284
  • Angels cry and devils lie The world is our stage
    • Локомотив Пловдив - това сме ние!
Re: Интернет сайта ви липсва
« Отговор #4 -: 18.07.2007, 18:04:26 »

Хелп? Мога да помогна. Ей тъй, от любов към Физиката  :-)


Иначе от мета-таговате е, да. Явно е само някаква бета-бета версия това, след като чарсета в някои хтмл-та е уиндоус-1251, а в други УТФ-8.


Дайте ми мейл на ЛС за кореспонденция!
Активен

Иван Бодуров

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
  • Физически факултет
Re: Интернет сайта ви липсва
« Отговор #5 -: 21.07.2007, 13:47:22 »

Здравейте на всички,
аз съм създателя на сайта. Казвам се Иван Бодуров. Студент съм вече ІІІ курс специалност "Физика".
Забелязах, че се е получело недоглеждане от моя страна за кодирането на знаците. Проблема вече е поправен, но нямам права за да кача поправените страници.
Не претендирам страницата да е нещо особено, просто предложих да направя някаква страница, защото старата беше и по-зле. Съобразих с изискванията които бяха поставени. Страницата трябваше да бъде максимално олекотена, и да е чист html без никакви скриптове и флаш анимации. Но това е и само първи вариант на страницата, колкото само и само да се махне старата страница. От началото на новата учебна година се надявам страницата да бъде качена на собствен сървър на Физическият факултет и тогава може да се помисли за нещо повече.
Поздрави!
« Последна редакция: 21.07.2007, 14:08:15 от bodurov_ivan »
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Интернет сайта ви липсва
« Отговор #6 -: 21.07.2007, 14:16:36 »

bodurov_ivan, пич качи я във http://web.uni-plovdiv.bg, знам че ще се оправиш - след това уговори някой шеф да гарантира за теб и ще асоцирам името phys.uni-plovdiv.bg към нея..... и така физиците ще си имат страница завалийте
 :hihi:
 :hihi:
 :hihi:
Активен

kleosnefer

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 375
  • To turn back ... and not to forgive
Re: Интернет сайта ви липсва
« Отговор #7 -: 21.07.2007, 17:46:18 »

Ако можете да оправите  и съдържанието, като го смените с по-актуална информация, ще е прекрасно. :D Наскоро търсех дадена информация и не успях да намеря нищо. Сайтовете на факултетите са хубаво нещо, но ако са актуални и редовно поддържани направо са страхотни! :-) Все пак нали основната цел е да дават информация! :y: Другите сайтове на факултети определено съдържат много повече и  по-нови неща..благодаря предварително...
Активен
Да рушиш, защото обичаш!

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Интернет сайта ви липсва
« Отговор #8 -: 27.08.2007, 09:14:57 »

Хай, само отново да ви обърна внимание, че страницата ви обявена във форума и на други места не работи:
Физически факултет
http://phys.pu.acad.bg
Модератор: lowstef

От www.uni-plovdiv.bg е даден линк към: http://web.uni-plovdiv.bg/ikivanov/www което също е съмнително коректен адрес, да оставим, че страницата е с доста грешки.

Мисля, че е крайно време да се изчистят тези проблеми, ако държите да имате страница. В противен случй мисля че е коректно поне тези линкове да изчезнат!
Активен

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re: Интернет сайта ви липсва
« Отговор #9 -: 27.08.2007, 12:10:33 »

Хммм, като се върна ще сръчкам този-онзи да се поразмърдат, да видим.
Активен
Физически Факултет

pasho_pz

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 76
  • Информационна физика и комуникации
Re: Интернет сайта ви липсва
« Отговор #10 -: 24.09.2007, 11:38:06 »

Абе какво се мотаете бе!!!
Страницата ни е най-недогледната от всички факултетни Web-сайтове в ПУ
Я вземете се стегнете!!!
« Последна редакция: 24.09.2007, 11:42:38 от pasho_pz »
Активен
Физически факултет.

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re: Интернет сайта ви липсва
« Отговор #11 -: 24.09.2007, 11:56:12 »

Абе какво се мотаеш бе!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Айде, откога те чакаме да направиш сайта!!!!!!!!!!!!
Я вземи се стегни!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Много на лесно се научихте, бе! Срещу 100-150 лева на семестър не щете ли и дистанционно обучение с видеоконферентна връзка, та да можете да учите от леглото? Новите технологии може да са модерни, полезни, да улесняват, но няма да е зле да се огледате къде живеете. Ако не ти харесва - ми хайде де, промени го. Знаеш ли партиите сега колко търсят енергични млади хора? Отивай, стани политик и промени нещата към добро. Така се оправят работите, с работа, а не с мрънкане. Конкретно за сайта е толкова поросто - сядаш, правиш го добър и работещ, даваш го и готово.
Активен
Физически Факултет