argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Български език и руски  (Прочетена 2944 пъти)

Alisia

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Български език и руски
« -: 23.07.2007, 10:49:26 »

Здравейте.Не успях да взема изпита по практически руски,дори и на ликвидацията..Яко се омотах..Както и да е..
Знам,че сега пропускам една година и следващата година,когато има дата за изпита по руски,мога да се явя и ако го взема да се запиша втори курс.Трябва ли сега да ходя до инспекторката да я уведомявам,че така ще направя или автоматично стават нещата,защото съм от друг град и не мога да отида сега до Пловдив?
Активен

luxy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re: Български език и руски
« Отговор #1 -: 23.07.2007, 14:36:58 »

мисля, че процедурата е автоматична, но за всеки случай е добре поне да се обадиш на Галя, подсигури се. и без това нещата в университета са малко омотани. ето и номера и 261-330. ако си останала само на практически руски можеш цялата година да не посештаваш занятията, важното е да се явяваш само на изпитите. но не забравяй, че таксите се плащат!!!
можеш да помислиш и за прехвърляне. ако ти куца руския и, естествено, ако си си взела езикознанието  :wink:
Успех!!!
Активен
:) живейте днес, обичайте днес, мразете днес - утре може и да нямате възможност....;)

alamny

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re: Български език и руски
« Отговор #2 -: 18.08.2007, 12:08:45 »

хаха добре дошла в клуба на невзетите :hihi: някой има ли представа за изпита по старобългарски (поправката) и дали се взима лесно :-D
« Последна редакция: 18.08.2007, 13:42:20 от fair »
Активен

Graal4i

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re: Български език и руски
« Отговор #3 -: 23.08.2007, 20:59:50 »

Ми не е чак толкова труден този изпит по старобългарски, още повече, че е и поправка това. А за Галя - колкото е "любезна" най-много да изсъска на някой по телефона...
Активен

ina_v

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re: Български език и руски
« Отговор #4 -: 29.08.2007, 06:25:30 »

Алисиа, сега ще  ти дам пълна информация, която получих от опит. Отговорите, които са ти дали са абсолютно погрешни,затова ще хвърля малко светлина в мрака на администрацията на ПУ. Практически руски можеш да вземеш сега на поправка без да се налага да ходиш при Куманова (освен, ако не си прекъсвала по-рано). Ако не го вземеш на поправка можеш да се явиш на ликвидация само ако имаш общо 3 ликвидации, при други случаи нямаш право на ликвидация и директно прекъсваш. Ако си вземеш всичко без практически руски език отново прекъсваш и една година си седиш вкъщи без да ходиш на упражненния и лекции и НЕ плащаш такси. Прекъсваш като попълниш молба до декана, доколкото помня, в която пише, че прекъсваш поради слаб успех. Следващата година се явяваш на датите на практически руски език заедно с новия първи курс и продължаваш да учиш. Що се отнася до прехвърляне, по-добре забрави, няма шанс. Можеш да се прехвърлиш друга сециалност единствено и само, ако си си взела ВСИЧКИ изпити. Общо взето майтова е всичко. Надявам се, че помогнах. Успех на всички студенти! Ще имате нужда от него  :-)
Активен

Alisia

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re: Български език и руски
« Отговор #5 -: 31.08.2007, 09:26:24 »

Благодаря ти за инфото Ина_В.Аз вече се сдобих с тази информация и съм наясно,тъй че ми остава само да си изчакам 1 годинка и пак наново  :-P
Активен

LINA

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re: Български език и руски
« Отговор #6 -: 27.09.2007, 13:21:24 »

И как ликвидацията ти е минала още юли месец ..?
Активен