argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Една програма  (Прочетена 4718 пъти)

Райчо Мукелов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
  • I snuggle with subwoofers
    • HULTIG - Human Language Technlogy and Bioinformatics Interest Group
Една програма
« -: 13.05.2005, 03:51:58 »

Е ся , кво мислиоте за http://namelessco.org/raicho/eat.shitz/GEasy.rar тва, приема се конструктивна (и не само) критика :)
Активен

JOKe`

  • Гост
Re: Една програма
« Отговор #1 -: 13.05.2005, 16:04:05 »

ooo tva e na CPP .. aa :) ooo :) pazi boje as takia kompilatori ne polzvam ceh struat 1500$ :P
Активен

TeeRexX

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 739
  • изпратете ми анонимно пари в плик :)
    • www.myspace.com/teerexx
Re: Една програма
« Отговор #2 -: 13.05.2005, 20:57:44 »

 error C2065: 'FD_SUPPORT_OPENGL' : undeclared identifier

v moq televizor li e gre6kata?
Активен

Райчо Мукелов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
  • I snuggle with subwoofers
    • HULTIG - Human Language Technlogy and Bioinformatics Interest Group
Re: Една програма
« Отговор #3 -: 14.05.2005, 03:19:39 »

error C2065: 'FD_SUPPORT_OPENGL' : undeclared identifier

v moq televizor li e gre6kata?

Да.
Активен

TeeRexX

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 739
  • изпратете ми анонимно пари в плик :)
    • www.myspace.com/teerexx
Re: Една програма
« Отговор #4 -: 15.05.2005, 17:02:11 »

emi nema gledam televiziq togava :(
Активен

JOKe`

  • Гост
Re: Една програма
« Отговор #5 -: 15.05.2005, 21:55:59 »

hahaha vasko vij da ne bi da iska nqkvi biblioteki ... tva Cpp opasna raota :)
Активен

Райчо Мукелов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
  • I snuggle with subwoofers
    • HULTIG - Human Language Technlogy and Bioinformatics Interest Group
Re: Една програма
« Отговор #6 -: 15.05.2005, 23:14:03 »

Телевизията е вредна :)
« Последна редакция: 15.05.2005, 23:28:13 от sasquatch »
Активен

JOKe`

  • Гост
Re: Една програма
« Отговор #7 -: 16.05.2005, 11:36:24 »

as ne gledam televiziq...
ama chesno kazano pochnah da gledam sichki serii na stargate pa te sa 9 sezona po .. 25 serii i ... chesno kazano opredeleno otchitam otkloneniq na mozaka
Активен

Райчо Мукелов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
  • I snuggle with subwoofers
    • HULTIG - Human Language Technlogy and Bioinformatics Interest Group
Re: Една програма
« Отговор #8 -: 17.05.2005, 00:40:19 »

Като ще гледаш гледай и Бригада няма да съжаляваш, много добър руски филм ама не беше в тва въпроса, ибез тва ме беше срам да я показвам тая програма и сега, като се престраших ти тука за филми ми говориш ;)
Активен

Tosh

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 249
  • Filmmaker
    • Изследванията на Тодор Арнаудов
Re: PFD
« Отговор #9 -: 20.05.2005, 00:27:24 »

Харесва ми как изглежда програмата, не ми харесва колко много класове си наблъскал не знам от къде, и че някои копчета са там, но не работят както е нарисувано.

Нямаше ли някаква подобна програма, но за GDI, в примерите на MFC? (може и да си въобразявам)


"error C2065: 'FD_SUPPORT_OPENGL' : undeclared identifier

v moq televizor li e gre6kata?

Да."

Да, ама не...
Райчо, как си компилирал това чудо, като си използвал грешна константна? :-о

Трябва да бъде PFD_SUPPORT_OPENGL. И даже този флаг е ненужен, работи и без да е вдигнат.

PFD: от PIXELFORMATDESCRIPTOR

Активен
Творчество и изследвания:
http://twenkid.com
http://artificial-mind.blogspot.com

Райчо Мукелов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
  • I snuggle with subwoofers
    • HULTIG - Human Language Technlogy and Bioinformatics Interest Group
Re: PFD
« Отговор #10 -: 20.05.2005, 01:06:42 »

Харесва ми как изглежда програмата, не ми харесва колко много класове си наблъскал не знам от къде, и че някои копчета са там, но не работят както е нарисувано.

Нямаше ли някаква подобна програма, но за GDI, в примерите на MFC? (може и да си въобразявам)


"error C2065: 'FD_SUPPORT_OPENGL' : undeclared identifier

v moq televizor li e gre6kata?

Да."

Да, ама не...
Райчо, как си компилирал това чудо, като си използвал грешна константна? :-о

Трябва да бъде PFD_SUPPORT_OPENGL. И даже този флаг е ненужен, работи и без да е вдигнат.

PFD: от PIXELFORMATDESCRIPTOR
Мда, явно съм ръчкал нещо в сорса и съм изтрил F-то, наистина дава грешка.
Колкото до класовете - има някои излишни взети наготово които имах намерение да ги ползвам но се отказах, не знам защо не ги махнах - да си седят за сега. За примерите от MFC - все пак от там гледах, но там беше GDI а тук е OpenGL та не си въобразяваш изобщо :) Иначе това е курсов проект по компютърна графика, който за съжаление нямам време да го развивам повече или по скоро да го пренаписвам ;)
Активен

Tosh

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 249
  • Filmmaker
    • Изследванията на Тодор Арнаудов
Re: Две програми, че и повече
« Отговор #11 -: 20.05.2005, 17:46:21 »

Само такива ли са проектите по КГ? Триъгълници, четириъгълници, които се нареждат, но за какво се прави това? Безцелна и скучна компютърна графика. :-(

Могат ли да се правят проекти които обработват и растерни данни, например които правят такива работи:

http://geocities.com/todprog/mutator.zip

или още по-добре такива:

http://geocities.com/zvuk2/film.htm

---

Joke:

1. Delphi-тата безплатни ли са станали вече, или караш на Free Pascal, или на Java SDK, или пък на машинен език или нещо друго?
2. Dev C++ (компилатор и среда) струва 0.
Е, вярно че няма MFC. Ако си студент в ПУ обаче, доколкото съм чувал :), можеш да ползваш MS VS и MFC свободно, особено за обучение.


Активен
Творчество и изследвания:
http://twenkid.com
http://artificial-mind.blogspot.com

Райчо Мукелов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
  • I snuggle with subwoofers
    • HULTIG - Human Language Technlogy and Bioinformatics Interest Group
Re: Две програми, че и повече
« Отговор #12 -: 20.05.2005, 18:30:39 »

Само такива ли са проектите по КГ? Триъгълници, четириъгълници, които се нареждат, но за какво се прави това? Безцелна и скучна компютърна графика. :-(
Е това е само с основна функционалност, не е по силите на един човек да направи нещо което вече го има професионално направено от бясен екип (http://corel.com),  дали ще е Corel или PhotoShop - все едно, в смисъл дали ще е векторна (2D или 3D) или растерна графика, тука просто са реализирани някой основни неща - правиш си примитиви, местиш , въртиш, скалираш, групираш и разгрупиреш, сменяш цвят и прозрачност, записваш и четеш файлове - в общи линии това са изискванията към един такъв проект.
« Последна редакция: 20.05.2005, 18:34:53 от sasquatch »
Активен

JOKe`

  • Гост
Re: Една програма
« Отговор #13 -: 20.05.2005, 18:43:36 »

Tosh : ot C++ po ... nerazbrano neshto ne sam vijdal prez jivota si :>
imam chustvoto che s sqka napisana programa umira pone edin otbor mozachni kletki.
dev-C++ ??? ne stava vaprs izobshto za MFC ! :) moje i da e win32 Api ama nemoje da se pishe i na nego nali ? :)
FreePascal nenzam kvo e znam che ima nqkva nova versiq otr skoro ama :))... dotam, nemislq che da se programira na ezik napraven za obuchenie e geroistvo .. :)
C# - nai moshnatanta funkciq za find and replace na Java 1x koqto sam vijdal + nqkoi naistina udobni dobavki (koito vsichki osven 1 veche i v j2 gi ima).
a kvo iskash da kajesh za obuchenie !??!?! za obuchenie po byrzo sha si go crackna otkolkoto da go zimam ot PU... ne staa vapros za obuchenie.
ta C/C++ kato vazmojnost otpadat shtoto nqma iako bezplatno IDE + SDK za Windows ( Osven GTK ama za nego triia Runtime Env... :+( e da se nadqvame QT4 da promeni neshtata i horata da ne pishat veche na bezumnoto MFC ) ... C# .. uuu draf draff...  ..
inache za vaprosa ti - DA na JaVa pisha.
Активен

JOKe`

  • Гост
Re: Една програма
« Отговор #14 -: 20.05.2005, 18:46:44 »

Tosh : v KG stava vapros ne samo za risuvane na primitivni figuri moje da si risuvash vsqkakvi stava vapros za rotacii translacii selektove grupirane ierarhichno t.e. grupirane na grupi .. zapis na faila kato se zapazvat grupite i etc. razni izgledi prozrachnosti a u smqna na cvetove , ochertaniq i etc.
Spored men ot predmeta pone az nauchih dosta... naistina sichko go nauchih sam obahce pone imashe smisal nqkoi da me rychka i da mi vika "pishi pishi pishi imash 10 sedmici " :)
Активен

Райчо Мукелов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
  • I snuggle with subwoofers
    • HULTIG - Human Language Technlogy and Bioinformatics Interest Group
Re: Една програма
« Отговор #15 -: 20.05.2005, 20:19:23 »

Ето още една оферта за GUI framework  http://www.wxwidgets.org/, един змей ми я препоръча и наистина не е лоша
Активен

JOKe`

  • Гост
Re: Една програма
« Отговор #16 -: 21.05.2005, 10:25:30 »

da ama za neq namerih samo nqkav Workspace li kvo beshe deto beshe platen i edin dizainer deto za nishto ne stava koito pyk e pisan na toq Workspace... ili neshto takova beshe. neshto s W beshe IDE-to ama ko beshe ;P
Активен

Райчо Мукелов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
  • I snuggle with subwoofers
    • HULTIG - Human Language Technlogy and Bioinformatics Interest Group
Re: Една програма
« Отговор #17 -: 21.05.2005, 15:20:47 »

da ama za neq namerih samo nqkav Workspace li kvo beshe deto beshe platen i edin dizainer deto za nishto ne stava koito pyk e pisan na toq Workspace... ili neshto takova beshe. neshto s W beshe IDE-to ama ko beshe ;P
За кое говориш, че не разбрах нещо?
Активен