argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Молекулярна биология  (Прочетена 207534 пъти)

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Молекулярна биология
« -: 30.07.2007, 20:32:24 »

Здравейте!Има ли желаещи за молекулярна биология?Аз съм я записала на първо място.
Активен

Bunny87

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 563
  • Биологически Факултет
Re: Молекулярна биология
« Отговор #1 -: 01.08.2007, 14:07:45 »

А здравейте!Аз изкарах 5 по биология и се надявам да влезна.На първо място писах само биология за което ме е много яд а искам вече молекулярна биология , дали имам шанс да ме приемат от второто ми желание или дали въобще имам шанс да влезна в Пу с 5? :hug:
Активен

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re: Молекулярна биология
« Отговор #2 -: 01.08.2007, 19:51:24 »

Здравей!Миналата година най-ниският бал за жените е бил 20,40[трябва да имаш 3,40] за Биология и Химия[задочно].Балът за Молекулярна биология за жените е бил 36,00 при последно класиране[т.е. 6,00].Ако те приемат на първо желание и не се запишеш,губиш право на участие в класиранията.Тази година увеличават квотите и баовете сигурно ще паднат,тъй че имаш шанс.В която и специалност в редовна форма да те приемат те съветвам да се запишеш,тъй като можеш да се прехвърляш от една в друга специалност в Биологическия факултет.Успех в класиранията. :-)
« Последна редакция: 01.08.2007, 20:00:10 от Anck_Sun_Amun »
Активен

Bunny87

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 563
  • Биологически Факултет
Re: Молекулярна биология
« Отговор #3 -: 03.08.2007, 16:22:09 »

Значи ако ме приемат биология мога да се прехвърля в молекулярна биология , супер  :#1: много съм нервна дали ще ме приемат но няма да се замисля ако ме приемат веднага квато и да е спецялност! :y:
Активен

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re: Молекулярна биология
« Отговор #4 -: 07.08.2007, 18:27:50 »

Приета съм в Молекулярна биология!!! :#1: :rock:Какво стана с останалите-Bunny87,Aleksander?
Активен

Bunny87

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 563
  • Биологически Факултет
Re: Молекулярна биология
« Отговор #5 -: 08.08.2007, 13:49:39 »

Mи проверих но за съжаление , не съм все още приета! :cry:
Браво на теб , поздравления!Защо толкова рано са излезнали резултатите и има ли някаква промяна?Второто класиране на 19 ли е защото заминавам на море и да знам кога да се върна!И ако не съм приета в първото класиране , трябва ли да подавам някаква молба за да ме класират във второ или автоматично се боря!
« Последна редакция: 08.08.2007, 14:01:09 от Bunny87 »
Активен

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re: Молекулярна биология
« Отговор #6 -: 08.08.2007, 16:36:39 »

Сигурна съм,че ще те приемат.Второто класиране излиза на 19,но може и 2-3 дни по-рано.Датите на класиранията и записванията ги пише на листа,който са ти издали при подаването на документите за кандидатстване.Колкото до другия въпрос-не знам,но предполагам,че не е нужно да подаваш нищо.За по-сигурно питай в ПУ.Успех!
Активен

Bunny87

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 563
  • Биологически Факултет
Re: Молекулярна биология
« Отговор #7 -: 09.08.2007, 19:17:02 »

Благодаря ти!Просто питах защото първите не излезнаха на 10 , може и в ПУ на 10 да излизат но ще видим! :-*
Активен

aleksander

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 107
Re: Молекулярна биология
« Отговор #8 -: 10.08.2007, 12:57:23 »

Приет съм по първо желание, т.е. молекулярна биология. Изкарах на редовния изпит 5.80, а на предварителния 4.50. Май ще бъдем колеги Anck_Sun_Amun.
Активен
СТРАННИК В СТРАННА СТРАНА

Silverkata`

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 112
  • МБ RuleZZZ
Re: Молекулярна биология
« Отговор #9 -: 11.08.2007, 23:21:36 »

Аз още не съм студентка нито кандидат за такава ама съм с такова намерение за догодина  :wink: Искам да попитам за тази специалност - повече информация ако може  :-) Колко ми е нужно да изкарам на изпита, че да вляза там (Говоря за бала ). А и да попитам понеже се готвя за изпита по биология за догодина и  учебниците, които ползвам са за ПП,а в справочника пише, че искат ЗП - има ли значение това и дали ще се отрази на оценката ми. Благодаря предварително  :-)
Активен

kleosnefer

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 375
  • To turn back ... and not to forgive
Re: Молекулярна биология
« Отговор #10 -: 12.08.2007, 09:34:02 »

Цитат
Един линк с  минималните балове от IV класиране 2006:
http://www.uni-plovdiv.bg/GetResource?id=266&ln=1
jadore

http://forum.uni-plovdiv.bg/index.php?topic=4240.0

Има много пуснати теми и информация по въпроса - търсачката е много полезна, само дето трябва да я използваш!!! :-)
Активен
Да рушиш, защото обичаш!

aleksander

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 107
Re: Молекулярна биология
« Отговор #11 -: 12.08.2007, 12:17:48 »

Аз още не съм студентка нито кандидат за такава ама съм с такова намерение за догодина  :wink: Искам да попитам за тази специалност - повече информация ако може  :-) Колко ми е нужно да изкарам на изпита, че да вляза там (Говоря за бала ). А и да попитам понеже се готвя за изпита по биология за догодина и  учебниците, които ползвам са за ПП,а в справочника пише, че искат ЗП - има ли значение това и дали ще се отрази на оценката ми. Благодаря предварително  :-)
Трябва да изкараш пълна 6-ца на изпита, за да можеш да влезеш. Защото миналата година влизат момичета с бал 36. от това си прави сметката. Заучебника нищо не разбрах, но ще ти дам един съвет. Прави си темите от учебниците на издаделство Анубис. |Булвест, Гея Либрес и Просвета. Ще ме попиташ защо ?. Защото, например темата за липидит. В единият от учебниците пише съвсем малко, но в друг пък пише много.
Аз тази година си правих темите от тези учебници и много ми помогна. НЯкъде другата седмица ще си поуправя темите откъм правописни грешки, допуснати от писането на компютъра и мога да публикувам тука една тема за да видиш как съм я разработил. И друго за да изкараш такава оценка с която да можеш да влезеш в ПУ за МБ, на изпита пиши в такъв стил както е писан учебника на Просвета. Ако има нещо пиши на ЛС.
Активен
СТРАННИК В СТРАННА СТРАНА

Silverkata`

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 112
  • МБ RuleZZZ
Re: Молекулярна биология
« Отговор #12 -: 12.08.2007, 15:08:53 »

Много ще се радвам ако побликуваш поне една тема за да видя как точно трябва да изглежда :-) А случайно има ли някъде списък с приетите студенти и техните балове за тази година, за да видя дали бала е паднал под 36 тази година  :-)
Активен

kleosnefer

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 375
  • To turn back ... and not to forgive
Re: Молекулярна биология
« Отговор #13 -: 12.08.2007, 16:58:09 »

Все още е излязло само първо класиране, но доколкото съм уведомена вече всичките места за жени за молекулярна биология са заети. А това тук е линка за минималните балове на първо класиране тази година.

http://www.pu.acad.bg/GetResource?id=435&ln=1
Активен
Да рушиш, защото обичаш!

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re: Молекулярна биология
« Отговор #14 -: 12.08.2007, 17:11:02 »

Здравей!Приета съм тази специалност и доколкото видях на списъка пред Ректората,всички жени бяха с бал 36,00.Миналата година е било същото.Препоръчвам ти учебника на Просвета-сама се готвих на него и имам 5,70 на предварителния изпит и 6,00 на реалния.Не знам как ще ти се отрази на оценката това че се готвиш по ПП.Аз се готвих само по ЗП.Една тема представлява един урок от учебника.Подготви се за много сериозно учене.Успех!
« Последна редакция: 12.08.2007, 19:18:53 от Anck_Sun_Amun »
Активен

Silverkata`

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 112
  • МБ RuleZZZ
Re: Молекулярна биология
« Отговор #15 -: 12.08.2007, 20:34:56 »

Ами аз се готвя по този учебник, но за Профилирана подготовка понеже такав имам от училище(профил Биология съм).
Активен

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re: Молекулярна биология
« Отговор #16 -: 12.08.2007, 23:01:59 »

Аз проверих в справочника на ПУ.Ти имаш време,затова моят съвет е да се готвиш по ЗП.Успех!
Активен

diudi_1

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re: Молекулярна биология
« Отговор #17 -: 16.08.2007, 08:13:10 »

Здрасти :-)!Аз също съм приета в молекулярна биология и много се радвам -вчера се записах:bravo:Ами това е........успех на всички,ще се видим през октомври :-P :rock: :bravo:
Активен

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re: Молекулярна биология
« Отговор #18 -: 16.08.2007, 14:34:42 »

Радвам се. :bravo:Започнахме да събираме бъдещите молекулярни биолози.
Активен

aleksander

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 107
Re: Молекулярна биология
« Отговор #19 -: 16.08.2007, 16:12:00 »

Вчера се записах вече. Вече съм сто процентов молекулярен биолог.
Активен
СТРАННИК В СТРАННА СТРАНА