argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Молекулярна биология  (Прочетена 207077 пъти)

Silverkata`

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 112
  • МБ RuleZZZ
Re: Молекулярна биология
« Отговор #40 -: 01.09.2007, 11:23:54 »

Аз имам още няколко въпроса и надявам се да можете да ми отговорите на тях  :-) В момента си пиша темите като гледам в справочника за тази година, но съм малко объркана понеже има зададена тема примерно "Водата като екологичен фактор и среда на живот" или "Популация - същност и структура", а в учебника са 2 отделни урока и се чудя дали да ги убединя в една тема или да ги развия отделно :s:. Моля ви се кажете ще съм Ви много благодарна !!!  :-)
Активен

samarafan

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
    • Racing Club Pazardjik
Re: Молекулярна биология
« Отговор #41 -: 02.09.2007, 14:27:01 »

Здравейте, и аз съм приет молекулярна биология,ще се видим на 30!
Някои може ли да ми копира програмата,защото не мога да я отвора,а не ми се инсталира офис пакета за един фаил :blush: :roll:
Надявам се да си прекараме чудесно :wink:
аз сам от Пещера има още един наш колега от тука така че ставаме 2ма Пещерци :-D .Нека всеки даде малко инфо за себе си та да се познаем на 30 а не да гледаме умно  :-)
чао за сега от мене! :haha:

Dennise`

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 235
  • Фитнесджия :)
Re: Молекулярна биология
« Отговор #42 -: 02.09.2007, 15:06:37 »

Оо колега ще се разбием определено :) Нека да почнем само че аз вече тука ме хващат лудите.
Аз съм от ямбол както и jadore която ви е позната от форума.Май само това сме представителите от ямбол в биологическия факултет ама здраве да е  8-)
Активен
А наздраве :D

Bunny87

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 563
  • Биологически Факултет
Re: Молекулярна биология
« Отговор #43 -: 02.09.2007, 17:04:23 »

ЕЕЕ няма ли и аз да се порадвам на някой колега.Вие от МБ се сабрахте почти всичките а ми аз с никой не се зная от БХ :s:
Активен

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re: Молекулярна биология
« Отговор #44 -: 02.09.2007, 18:42:31 »

Здравейте на новите колеги :D!А на 30 ми казаха,че след официалната част ще ни разпределят по факултети и ще се намерим.Седмичната програма още не е  излезла.Имам какви предмети ще учим следващите 4 години и се опитах да ги копирам,samarafen1,но не е получава.Ако имаш adobe reader можех да ти го пратя,но ти май нямаш.Нямам търпение да дойде 30!  :wink:
P.S.Само аз ли съм от Пловдив в МБ?
« Последна редакция: 02.09.2007, 20:46:29 от Anck_Sun_Amun »
Активен

Dennise`

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 235
  • Фитнесджия :)
Re: Молекулярна биология
« Отговор #45 -: 03.09.2007, 07:27:27 »

ами според мен цитологията,хистологията и емрбиологията ще са доста приятни ама като на запукат с математика и физика ще ни стане весело.Мене лично те двете не са ми приоритет.  :roll:
Активен
А наздраве :D

Strasharo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
  • красив умен и скромен... най-вече скромен
    • Галерията ми във www.photoshop-bg.com
Re: Молекулярна биология
« Отговор #46 -: 03.09.2007, 13:34:54 »

може да учиш и по ПП ама като знам там как е писано няма смисъл да се мъчиш :-) и аз съм завършил биология и си е мъка по тоя учебник. не знам как се подготвяха колегите за изпита но аз се подготвих от едни теми които купих от съученичка, тя пък ги взела на частни уроци - абе дълга и широка... както и да е ако искаш може да ти пратя копия на тия теми да учиш по тях. на изпита изкарах 5.80 така че са проверени и изпитани.
а колкото до бала миналата година беше 36, но тази е паднал понеже има прието момиче с 5.80 - прави си изводите как може да е догодина :)
ако искаш теми ми пиши ЛС :-)
Активен
Живей всеки ден така, все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав

Strasharo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
  • красив умен и скромен... най-вече скромен
    • Галерията ми във www.photoshop-bg.com
Re: Молекулярна биология
« Отговор #47 -: 03.09.2007, 13:39:36 »

колеги добре дошли в МБ и честито :-)
пшрограмата ви хич не е трудна спокойно и математиката и физиката се минават между капките така че живейте си живота спокойно, както направиха вече старите кучета миналата година  :-D. по отношение на ямбол не сте само двамата във факултета от МБ втора година има една откачалка от ямбол :-D

и така успехи през първия семестър и не се морете да ходите на откриването няма нищо интересно
Активен
Живей всеки ден така, все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re: Молекулярна биология
« Отговор #48 -: 03.09.2007, 15:05:54 »

ами според мен цитологията,хистологията и емрбиологията ще са доста приятни ама като на запукат с математика и физика ще ни стане весело.Мене лично те двете не са ми приоритет.  :roll:
Аз съм така с математиката и физиката,но доколкото ни видях програмата имаме малко часове.Много обичам биология и химията и нямам търпение да секвенирам гени,но ще почака до 4 курс. :-DТъкмо си взех роклята за 30 и вече нямам търпение да почваме.
Активен

samarafan

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
    • Racing Club Pazardjik
Re: Молекулярна биология
« Отговор #49 -: 03.09.2007, 18:15:43 »

То физиката и математиката на кои биолог са преоритет :roll:

summer_b

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
  • Животът е хубав, но трябва да разбираш от него....
Re: Молекулярна биология
« Отговор #50 -: 03.09.2007, 18:26:40 »

Здравейте! До сега не съм писала , но реших , че е по-добре да се запозная с колегите предварително  :-) . И аз съм приета МБ. Само едно нещо не ми е ясно кога ( на 30 или на 1) е откриването и точно къде ще бъде?
Активен
Carpe diem!!!!

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re: Молекулярна биология
« Отговор #51 -: 03.09.2007, 18:33:08 »

Здравей,колежке.Откриването е на 30 в Концертната зала.
« Последна редакция: 03.09.2007, 18:38:21 от Anck_Sun_Amun »
Активен

Strasharo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
  • красив умен и скромен... най-вече скромен
    • Галерията ми във www.photoshop-bg.com
Re: Молекулярна биология
« Отговор #52 -: 03.09.2007, 18:45:19 »

еми май ще се наложи да дойда  :wink:

Но за чеса не се знае.Ако някой знае да каже.ЕЕЕЕ само МБ се събрахте! :-(

bunny87 все пак темата е молекулярна биология нормално да сме само от тази специалност :-)

междудругото някой ако има нещо за питане да пита ако искате може и на ЛС отговарям на всякакви въпроси за МБ  :wink:
Активен
Живей всеки ден така, все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав

Dennise`

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 235
  • Фитнесджия :)
Re: Молекулярна биология
« Отговор #53 -: 03.09.2007, 19:27:28 »

Аз като се записвах ми казаха като час в 11 в неква концертна зала на бившия партиен дом.И после от там щели да на водят до факултета.Това на 30-ти,а на първи сме на лекции да са ни честити.
Сега ако и сички от форума сме една група ще е върха  :-D
Аз да идвам ли с костюма ? Ще се откажа че много голям ме прави не само по години ами и по размери ще взема да стресна някой.Ще дойда спортно  :roll:
Активен
А наздраве :D

Silverkata`

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 112
  • МБ RuleZZZ
Re: Молекулярна биология
« Отговор #54 -: 03.09.2007, 19:28:11 »

Мерси много за информацията на всички и когато дойда(дано дойда де  :-P ) и ще ви черпя  всичките :-D А междудругото ако си напиша една тема и я оставя тук дали някой ще ми я прочете и да каже дали се справям добре понеже сама си ги пиша??  :-)
Активен

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re: Молекулярна биология
« Отговор #55 -: 04.09.2007, 19:27:10 »

Аз със сигурност ще бъда най-ниското от МБ... :wink:Днес ме подмладиха,казаха,че изглеждам като ученичка. :-D
« Последна редакция: 04.09.2007, 19:32:25 от Anck_Sun_Amun »
Активен

scientist guy

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 465
  • "Science teaches us only HOW, not WHY..."
Re: Молекулярна биология
« Отговор #56 -: 04.09.2007, 19:47:10 »

Сега ако и сички от форума сме една група ще е върха  :-D

НЕ защо,още немога да се впиша във форума като цяло  :roll: Свиквам  :-)

Dennise' - между другото ник-а ти Денис ли се произнася или Денийз? Защото първото е мъжко име, а второто женско!  :hihi: Само да отбележа!  8-) Исках само да ти кажа, че форума е доста обширен, както ще се убедиш сам и го четат и постват доста хора от ЦЕЛИЯ университет и не само... Приканвам те да поразгледаш и другите секции на форума (не само Биологически факултет) и да се включваш активно в дискусиите!  :wink:

Хайде успех с молекулярната биология на всички новоприети!  8-)
Активен
Nobody likes a smart ass...

Dennise`

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 235
  • Фитнесджия :)
Re: Молекулярна биология
« Отговор #57 -: 04.09.2007, 21:33:11 »

Името ми е Денис.Като цяло в US, Dennis - е мъжкото с ударение на "е",а Denise - е женското с ударение на и-то.Странното е че като го гледах в UK, Dennise - се използва както за женско така и за мъжко с изключение на ударението при произнасянето  :roll:
ДениЗ,със З накрая е турското название на море.Моето пълно име е Денислав и за по кратко,Денис ,но тей като първо попадна на UK версията затова сега съм с нея.Надявам се да съм бил достатъчно изчерпателен в отговора си  :roll:
« Последна редакция: 14.02.2008, 14:01:40 от Dennise` »
Активен
А наздраве :D

summer_b

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
  • Животът е хубав, но трябва да разбираш от него....
Re: Молекулярна биология
« Отговор #58 -: 05.09.2007, 08:45:06 »

А някой знае ли къде се намира биологичния факултет. Аз си мислих , че е в централната сграда , но една позната ми каза, че много от лекциите били е стария град( което на мен не ми се вярва).
Активен
Carpe diem!!!!

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Молекулярна биология
« Отговор #59 -: 05.09.2007, 09:27:52 »

Точно в стария град е БФ. Намира се до Музикалната академия.
Активен