argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Грешки в централната баэа данни  (Прочетена 8815 пъти)

smm

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 101

Здравейте. Вчера вляэох в акаунта си в сайта на Фокус и реших да погледна профила си. Имаше едно каре, наречено "Извадка от централната база данни". Оказа се, че там не пише нито коя специалност съм, за курс пише 0, а за пол пише жена, а не мъж, както трябва да бъде!
Молбата ми е да се коригират тези данни. Сами разбирате колко униэително е да пише, че си от друг пол и други глупости. Писах на имейла на администратора на Фокус, но не получих никакъв отговор. Дано поне тук да обърне някакво внимание.
« Последна редакция: 09.08.2007, 11:14:08 от smm »
Активен

The_Warlord

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 701
  • "I can't = I fear...do NOT fear!"
Re: Грешки в централната баэа данни
« Отговор #1 -: 08.08.2007, 10:57:21 »

Здравей! Влез си в профила,смени си всички данни така както трябва да са и ги потвърди ... ако пак се появи проблема пиши!
 :y:
Активен
When you reach the Hell tell them I'm sending you - you'll receive a group reduction!
Животът е кратък, заверките - вечни!
Пловдив на три морета !!!

smm

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 101
Re: Грешки в централната баэа данни
« Отговор #2 -: 08.08.2007, 12:43:59 »

Здравей. Оказва се, че точно тези данни няма как да променя. Те са извадка от централната база данни и там би трябвало да се променят.
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Грешки в централната баэа данни
« Отговор #3 -: 08.08.2007, 15:11:32 »

Здравей. Оказва се, че точно тези данни няма как да променя. Те са извадка от централната база данни и там би трябвало да се променят.

Корекциите могат да направят само инспекторките на учебния отдел на факултета ти. Свържи се с тях и ще е ок всичко. Фокус само чете тази информация от централната база данни.
Активен

smm

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 101
Re: Грешки в централната баэа данни
« Отговор #4 -: 08.08.2007, 15:44:19 »

Добре. Интересно ми е да разбера инспекторките ли са отговорни за грешните данни? Преди време отказах да свърша една услуга на инспекторката ми, т.е. да въвеждам данни в едни таблици за дипломанти и може тя да ми е скроила такъв номер. Но понеже не знам нищо със сигурност, нямям право да обвинявам.
ПП: Подозирах, че само инспекторката може да коригира тези данни, но все пак трябваше да попитам. Не ми се вярва тя да е направила това нарочно и то заради нещо, което тя по принцип е длъжна да върши, а не студентите. Дано се съгласи да коригира грешките.
« Последна редакция: 08.08.2007, 16:34:21 от smm »
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Грешки в централната баэа данни
« Отговор #5 -: 08.08.2007, 22:46:24 »

Грешката най-вероятно е неволна, случвало се е и с други хора. Провери това, но не бъди предубеден към тях като ходиш.
Успех
Активен

XaKePaT

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 98
    • продавам сайт
Re: Грешки в централната баэа данни
« Отговор #6 -: 09.08.2007, 09:57:20 »

бях се регистрирал преди 1 година в този focus, но не си помня потебителското име :( пробвах с факултетният номер но нищо не става ? някакви идеи ?

smm

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 101
Re: Грешки в централната баэа данни
« Отговор #7 -: 09.08.2007, 10:03:34 »

Грешката най-вероятно е неволна, случвало се е и с други хора. Провери това, но не бъди предубеден към тях като ходиш.
Успех
Да, разбира се. Може би ще е по-добре да изчакам да свърши записването на новоприетите сттуденти и тогава да отида.
Благодаря за отзивчивостта!
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Грешки в централната баэа данни
« Отговор #8 -: 09.08.2007, 10:25:38 »

бях се регистрирал преди 1 година в този focus, но не си помня потебителското име :( пробвах с факултетният номер но нищо не става ? някакви идеи ?

Аз бих пробвал тук:
http://focus.uni-plovdiv.bg/security/forgot-login.do

ако все пак не стане намери Ирина Кожухарова или ела с ID карта при мен и ще ти резетнем паролата.
Активен

XaKePaT

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 98
    • продавам сайт
Re: Грешки в централната баэа данни
« Отговор #9 -: 09.08.2007, 11:08:39 »

ksx аз си знам паролата и егн-то :) хихи само потребителското име не си знам :) аз да не съм идиот да не пробвам със забравена парола :)

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Грешки в централната баэа данни
« Отговор #10 -: 09.08.2007, 11:55:29 »

ksx аз си знам паролата и егн-то :) хихи само потребителското име не си знам :) аз да не съм идиот да не пробвам със забравена парола :)

username е stu последвано от факултетниа ти номер, примерно stu0426043, stu0608467001, stu0608472042
Активен

smm

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 101
Re: Грешки в централната баэа данни
« Отговор #11 -: 09.08.2007, 14:27:36 »

Имам един въпрос: доколко Фокус правилно чете данните от централната база данни. Например, в съответната извадка за мен не е посочен дори инспектор, но пробвах един номер: опитах се да се регистрирам наново с моя си факултетен номер, но променям последните 2-цифри от ЕГН-то си. И веднага ми дава, че е грешно ЕГН-то и трябва да отида при инспектор (исписва името на инспекторката ми и то вярно). Как може за един и същ факултетен номер хем да не посочва името на испекторката, а в друг случай да го изкарва. Това не мога да разбера. Да не стане да ходя при инспекторката си напразно с неверни обвинения...
Активен

smm

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 101
Re: Грешки в централната баэа данни
« Отговор #12 -: 09.08.2007, 14:40:54 »

Има ли и друг начин да направя справка за себе си от централната база данни, освен да ходя при инспекторката?
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Грешки в централната баэа данни
« Отговор #13 -: 09.08.2007, 14:53:29 »

smm, all,
Фокус е "система за персонална оторизация в мрежата на ПУ", като така екстрите, които тя предлага като информация от студентската база данни не са основен feature, а по-скоро екстра.
Централната база данни се обслужва от друго мрежово звено в ПУ, като се модифицира от инспекторките на отделните факултети.

Благодаря за корекциите, които предлагате. Ангажирам се да ги предложа на колегите.
Активен

smm

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 101
Re: Грешки в централната баэа данни
« Отговор #14 -: 09.08.2007, 15:01:54 »

Засега искам просто да разбера какво наистина пише за мен в централната база данни, за да нямам вземане-даване с инспекторката. И без това тя винаги е тооолкова заета, че едва ли би ми обърнала някакво внимание.
« Последна редакция: 09.08.2007, 15:03:30 от smm »
Активен

deviser

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
    • портал за имоти
Re: Грешки в централната баэа данни
« Отговор #15 -: 09.08.2007, 17:28:32 »

Тоя проблем е с много хора и все пак нали се борим за емпанципация на жените  :wink:, явно при нас всички са считани за жени за да няма обидени  :-D
Активен

smm

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 101
Re: Грешки в централната баэа данни
« Отговор #16 -: 10.08.2007, 12:41:44 »

Не разбрах само защо в извадката от централната база данни нe е посочено името на инспекторката, а ако се опитам например да въведа погрешни данни, ми казва да се обърна към инспектор (и изписва името на инспекторката). Това име от друга база данни ли го взима или пак от същата? Защото ако е така, има противоречие.
« Последна редакция: 13.08.2007, 08:50:22 от smm »
Активен

smm

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 101
Re: Грешки в централната баэа данни
« Отговор #17 -: 13.08.2007, 08:51:17 »

Не разбрах само защо в извадката от централната база данни нe е посочено името на инспекторката, а ако се опитам например да въведа погрешни данни, ми казва да се обърна към инспектор (и изписва името на инспекторката). Това име от друга база данни ли го взима или пак от същата? Защото ако е така, има противоречие.
Няма ли кой да изясни най сетне как стоят нещата?
Активен

Емил Дойчев

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 278
Re: Грешки в централната баэа данни
« Отговор #18 -: 13.08.2007, 20:13:25 »

Няма ли кой да изясни най сетне как стоят нещата?

Ima, ama sum na more  :sun:

Shte proweria za tozi problem w ponedelnik - 20.08.2007.

Sorry za latinicata, no w tazi internet zala ima samo BDS, a ne go wladeia.
Активен

smm

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 101
Re: Грешки в централната баэа данни
« Отговор #19 -: 20.08.2007, 10:15:51 »


Ima, ama sum na more  :sun:

Shte proweria za tozi problem w ponedelnik - 20.08.2007.

Sorry za latinicata, no w tazi internet zala ima samo BDS, a ne go wladeia.
Добре. Ще чакам.
Активен