argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Няколко въпроса за задочното право  (Прочетена 2394 пъти)

biskvit4e

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

След излизането на първо класиране се разбра, че вече съм ви колежка, приета съм Право - задочно. И понеже доста се потрудих тази година и досега нямах време да си почина, мисля да си наваксам за 20-тина дена, затова и искам да попитам следните въпроси, че да мога да си правя отпускарските планове ;)

1. Кога започват очните за първия семестър (или поне кога са започнали миналата година), намерих в сайта програмата за миналата година, но се оказа само за втория семестър, а ако почваме на 1 септември... тази година ще имате една по бяла колежка :hihi:

2. ЮФ, както и записването за дисциплините в него са в сградата на Цар Асен 24, нали?

Ами това е за сега, извинявам се ако въпросите са глупави, обаче неможах да открия конкретна информация и по двата.
Активен

magito

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
Re: Няколко въпроса за задочното право
« Отговор #1 -: 09.08.2007, 18:24:35 »

и аз съм право - задочно. ще сме колежки.
мисля, че като отидем да се запишем ще ни дадат конспект и ще можем да питаме каквото ни интересува. така или иначе преди 13 не можеш да отидеш никъде.
 май трябва да се запишем някъде на втория етаж.
Активен
Някои се мъчат да пришпорят и възбудят ума си; Аз,обратно -мъча се да го възпра и успокоя. Умът се заблуждава само когато се напряга.                                
                                                                        Монтен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Няколко въпроса за задочното право
« Отговор #2 -: 09.08.2007, 23:50:37 »

Здравейте момичета. Първо ви поздравявам за труда, който сте положили! Успех в следването!

Относно въпросите:

1. Задочниците обикновено започват занятия по-раничко, а това е някъде към началото на септември. Така, че ще имаме още една бяла колежка (споко и аз изтървах морето тази година  :wink:).

2. ЮФ се намира в Ректората, сиреч ул. Цар Асен 24. Там ще се провеждат всички лекции, упражнения, изпити, там се подвизава и Учебен отдел.

3. Записването естествено е в Ректората както следва логично от горното. Това става в учебен отдел, който се намира на етаж 2, кабинет 202. Инспекторката за задочното е Петя Лупова.

Забележка: Винаги проявявайте търпение към администрацията, в частност към Учебен отдел. Има практика колегите да се нервят постоянно, въпреки че и често не са прави. Жените работят постоянно и са буквално затрупани от работа. Затова спестете им въпроси, чийто отговори може да намерите сами, като попитате колега, във форума или просто погледнете на таблото. Не е трудно и ще ви спести нерви, както вашите, така и тяхните. И все пак те са си част от ЮФ и ние си ги обичаме, затова моля ви бъдете просто положително настроени :).

4. Мисля, че magito спомена някакъв конспект. Забравете за такова нещо. Просто някак трябва да си изкорените ученическия манталитет. Вече сте студенти, а студентите учат по собствено желание, което означава че вие имате зор за всичко, а останалите нямат зор да ви дата конспект, програма и прочее. Затова се оправяте сами. И понеже аз съм добра душа ще ви дам някои кратки насоки:

Актуализираният учебен план на дисциплините в ЮФ - https://forum.uni-plovdiv.bg/index.php?topic=2814.0

Конспекти - http://law.uni-plovdiv.bg/konspekti/index.htm

Добре е също да прочетете и нещата относно системата за кредити, ще са ви от полза, за да сте в час с нещата.

Ами това е. Желая ви много готини емоции в унито!
Активен

biskvit4e

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re: Няколко въпроса за задочното право
« Отговор #3 -: 25.08.2007, 19:22:12 »

Вече се записах (даже една седмица почивчица си направих)  :hihi: , и сега със свежа глава, родила нови въпроси, се завръщам във форума - когато се записвах видях на вратата на учебен отдел, че лекциите ще започнат на 27.08, а в програмата пише, че ще започнат на 28.08 - това означава ли, че на 27-ми ще има някакво откриване/тържество или просто информацията на вратата не е била съвсем точна?
Активен

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re: Няколко въпроса за задочното право
« Отговор #4 -: 25.08.2007, 20:04:03 »

 Здравейте, колега! :D
 
Като гледам започвате на 28.08. - това ще е актуалното. А за откриване и т.н. - някъде ококло 01.10., това удоволствие е когато започва редовното обучение :drunk: За задочниците откриването е в барчето на ПУ - е , малко по- различно, но не е лошо :drunk:!
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

Liglio

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
  • Fortuna fortes metuit, ignavos premit.
Re: Няколко въпроса за задочното право
« Отговор #5 -: 27.08.2007, 10:53:46 »

Освен утре да си направим среща по-рано в кафето да се запознаем ли .... Че и аз съм право задочно от тази година, но освен едно момиче с което се записахме заедно никой друг не познавам  :s: :s:
Активен
Fortuna favet fortibus.