argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: МБ СУ с/у МБ ПУ или обратното  (Прочетена 5354 пъти)

aleksander

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 107

Какво е отношението и изиксването на преподавателите на тези специалностти на двата ВУЗ-а. Много ли натискат, лесно ли се изкарват високи оценки.
Активен
СТРАННИК В СТРАННА СТРАНА

aleksander

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 107
Re: МБ СУ с/у МБ ПУ или обратното
« Отговор #1 -: 12.08.2007, 12:18:10 »

Никой ли незнае.
Активен
СТРАННИК В СТРАННА СТРАНА

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re: МБ СУ с/у МБ ПУ или обратното
« Отговор #2 -: 12.08.2007, 17:23:49 »

Доколкото съм чувала за Молекулярната биология в СУ,там също се влиза много трудно.Чувала съм,че в СУ много натискат.Изискваниатя също са много високи,преподавателите държат на курсовите работи,но обръщат по-голямо внимание,отколкото в ПУ.
Активен

Bunny87

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 563
  • Биологически Факултет
Re: МБ СУ с/у МБ ПУ или обратното
« Отговор #3 -: 28.08.2007, 14:48:35 »

Мисля че в СУ изискват много повече от колкото в ПУ !
Активен

Strasharo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
  • красив умен и скромен... най-вече скромен
    • Галерията ми във www.photoshop-bg.com
Re: МБ СУ с/у МБ ПУ или обратното
« Отговор #4 -: 03.09.2007, 13:29:06 »

отчасти съм съгласен че СУ малко ги стягат вповече отколкото в ПУ, но да си кажа честно по-хубаво е в ПУ. аз съм МБ вече втора година и просто виждам че и обучаването и техниката са поне 1 ниво над СУ, но това си е мое лично мнение може някой да не мисли така... :-)
Активен
Живей всеки ден така, все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав

borislavaboteva

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re: МБ СУ с/у МБ ПУ или обратното
« Отговор #5 -: 11.09.2007, 10:03:26 »

хехе :) ами аз завърших мол био в СУ,но не съм учила в ПУ,че да мога да сравнявам  ;) :) определено има кофти моменти(да не кажа абсурдни),трудно е, но има и много  качествени лекции
Активен

Photon

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re: МБ СУ с/у МБ ПУ или обратното
« Отговор #6 -: 04.10.2007, 23:23:52 »

един приятел завърши МБ в СУ. След като поговорихме с него и сравнихме как протичат дните ни се оказа се, че там преподавателите не им обръщат много внимание по време на лекция. Влизат изпяват си песента и бегом...
Активен

Peggy Nadramia

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re: МБ СУ с/у МБ ПУ или обратното
« Отговор #7 -: 06.10.2007, 15:18:29 »

 Ако трябва да сме честни, СУ не е по-добър от ПУ по отношение на бакалавърсктие специалности. Освен това Photon е прав, че там отделния индивид по-трудно огрява, защото просто са много. Самите студенти също ... но що се отнася до магистратурите, ситуацията е малко по-различна. В СУ са доста по-сериозни, и това го доказват хора избягали от ПУ за да завършат образованието си там (Photon-чо знае това много добре). Така че, дано и тук нещата се променят скоро и магистратурите наистина да станат качествени.
Активен

scientist guy

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 465
  • "Science teaches us only HOW, not WHY..."
Re: МБ СУ с/у МБ ПУ или обратното
« Отговор #8 -: 06.10.2007, 16:55:23 »

Ако трябва да сме честни, СУ не е по-добър от ПУ по отношение на бакалавърсктие специалности.

 :D  :y:  :bow:

... но що се отнася до магистратурите, ситуацията е малко по-различна. В СУ са доста по-сериозни, и това го доказват хора избягали от ПУ за да завършат образованието си там (Photon-чо знае това много добре). Така че, дано и тук нещата се променят скоро и магистратурите наистина да станат качествени.

Не слагай ВСИЧКИ магистратури в ПУ под общ знаменател!  :? Даже да не говорим за цялото ПУ, а само за магистратурите в Биологическия - пак не ги слагай всички под общ знаменател! Смея да твърдя, че имаме доста качествени и актуални магистратури... Верно малко са, но все пак... има!  8-) За в бъдеще ще стават и повече и по-добри...
Активен
Nobody likes a smart ass...

Photon

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re: МБ СУ с/у МБ ПУ или обратното
« Отговор #9 -: 07.10.2007, 17:46:34 »

  В СУ са доста по-сериозни, и това го доказват хора избягали от ПУ за да завършат образованието си там (Photon-чо знае това много добре).
Аз не познавам някои който е избягал от ПУ за да продължи в СУ, затова няма как да знам чак толко добре
Активен

Peggy Nadramia

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re: МБ СУ с/у МБ ПУ или обратното
« Отговор #10 -: 10.10.2007, 14:16:11 »

Аз не познавам някои който е избягал от ПУ за да продължи в СУ, затова няма как да знам чак толко добре

 Аиде бе ... много бързо забравяш бившите си колеги Photon. Макар да е само 1, той може да предостави достаъчно инфо по въпроса.

 На Scientist Guy ще кажа, че все пак той е малко пристрастен относно ОПРЕДЕЛЕНИ магистратури. Но като цяло е прав - качеството не е едно и също, а аз не мога да говоря за всички така или иначе. Така че приемам забележката  :handshake:

 И остава да се надяваме, че наистина магистратурите ни в биологическия, ще продължат да еволюират.
Активен

aleksander

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 107
Re: МБ СУ с/у МБ ПУ или обратното
« Отговор #11 -: 10.10.2007, 19:15:28 »

Този вариант добър ли е: Да речем изкарвам бакалвърска степен в ПУ и после магистърска степен в СУ. Аз основно се стремя към генетиката. Гледам че в ПУ няма катедра за генетика, но може и да греша.
Активен
СТРАННИК В СТРАННА СТРАНА

scientist guy

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 465
  • "Science teaches us only HOW, not WHY..."
Re: МБ СУ с/у МБ ПУ или обратното
« Отговор #12 -: 10.10.2007, 19:54:47 »

Този вариант добър ли е: Да речем изкарвам бакалвърска степен в ПУ и после магистърска степен в СУ. Аз основно се стремя към генетиката. Гледам че в ПУ няма катедра за генетика, но може и да греша.

Абе момче - ти от Марс ли падаш?  :roll: Няма катедра по генетика, но генетика се преподава от катедрата по "Биология на развитието"!  :wink: И преди да си попитал дали има катедра по Цитология, Хистология, Ембриология и т.н. - все за същата катедра става въпрос! Имат много готина магистратура "Клетъчна биология", където солидно се учи и генетика. В магистратурата по "Молекулярни биотехнологии" и "Молекулярна биология" също се учи стабилно генетика. Така че не ти трябва СУ - стой си в ПУ!  :y:
Активен
Nobody likes a smart ass...

uporitata

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re: МБ СУ с/у МБ ПУ или обратното
« Отговор #13 -: 11.10.2007, 05:54:27 »

Този вариант добър ли е: Да речем изкарвам бакалвърска степен в ПУ и после магистърска степен в СУ. Аз основно се стремя към генетиката. Гледам че в ПУ няма катедра за генетика, но може и да греша.

Абе момче - ти от Марс ли падаш?  :roll: Няма катедра по генетика, но генетика се преподава от катедрата по "Биология на развитието"!  :wink: И преди да си попитал дали има катедра по Цитология, Хистология, Ембриология и т.н. - все за същата катедра става въпрос! Имат много готина магистратура "Клетъчна биология", където солидно се учи и генетика. В магистратурата по "Молекулярни биотехнологии" и "Молекулярна биология" също се учи стабилно генетика. Така че не ти трябва СУ - стой си в ПУ!  :y:

Има и магистратура генетика тази година в ПУ.Влез в магистърски програми и ще видиш кои магистратури се предлагат.
Активен
Искам да живея!Без значение колко,кога и къде.Искам,щом се обърна назад,да видя живота си такъв,какъвто аз съм искала да го направя.Искам да уловя всеки ценен миг.Да усетя всичко красиво и ценно навреме.А после ще го дам на теб!

Peggy Nadramia

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re: МБ СУ с/у МБ ПУ или обратното
« Отговор #14 -: 14.10.2007, 13:52:54 »

 Aleksander, за да не прекалявам с критиките по адрес на магистратурите в ПУ, ще  кажа само 1:
 Миналата година имаше човек, който направи точно този избор - продължи магистратурата си в СУ. Много е доволен!!! И прави неща, за които ние в ПУ не сме и сънували. Последното беше обучение за RT-PCR (нещо, за които ние само по книжките четем). Колкото за магистратурата по клетъчна ... ще се въздържа от коментар, защото не съм имал щастиетп да разбера за какво иде реч. Чувал съм само коментари... Можеш да намериш съответните студенти и да ги питаш :)
Активен