argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Въпрос до юристите :)  (Прочетена 2371 пъти)

Lil`Nigga

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 435
Въпрос до юристите :)
« -: 17.08.2007, 08:37:17 »

Съжалявам предварително за глупавия въпрос :)
В България има ли закон, който да забранява нещо подобно на това:
http://stopie-bg.com/index.php?page=home
само, че за Skype  :-D

В смисъл такъв, ако пусна сайт, в който да казвам на хората да не използват Skype, а някакъв друг месинждър, ще се сметне ли за пропагадна и възможно ли е да си имам разправии с юрисдикция.
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Въпрос до юристите :)
« Отговор #1 -: 17.08.2007, 08:41:15 »

Аз за такъв закон незнам. Може и да има, но със сигурност не е от най известните. Така като го гледам тоя сайт то нищо чак толкова не нарушава. Хората съвсем ясно описват недостатъците и алтернативите на ИЕ, което може да се сметне за нещо като статия например или просто информация. А и кой ще тръгне да те съди... Скайп компанията едва ли ще се занимава с някой от Бг ;).
Активен

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re: Въпрос до юристите :)
« Отговор #2 -: 17.08.2007, 10:27:36 »

Съжалявам предварително за глупавия въпрос :)
В България има ли закон, който да забранява нещо подобно на това:
http://stopie-bg.com/index.php?page=home
само, че за Skype  :-D

В смисъл такъв, ако пусна сайт, в който да казвам на хората да не използват Skype, а някакъв друг месинждър, ще се сметне ли за пропагадна и възможно ли е да си имам разправии с юрисдикция.

Виж сега, бъдещ колега, преди да ти отговоря, бих искал да ти задам няколко въпроса:
1. Народът е казал "Кога стана циганин, кога ти почерня ..." , в смисъл такъв, кой те е оправомощил да ми казваш кой месинджър е по-добър? Дали и моето мнение е меродавно или съм длъжен да се съобразя с констатацията ти?
2. Ако нямаш тълковен речник не е лошо да си купиш и да научиш смисъла на думата "пропаганда", т.к. според мен такава дейност не се развива с "казване", нали така?
3. Няма да е лошо да слезеш от облаците въпреки самочувствието си да установиш, че " като пуснеш сайт" ще повлияеш, може би и единствено  само на мнението на ... мама, баба и някой друг приятел( е изключвам варианта, при който заглавната страница на GOOGLE лесно ще стане твоя :hihi:)

И за да не си помислиш, че чичо ти Наско е тук само за да се заяжда виж по-долу:

Според мен ще нарушиш ( както е нарушено и в посочения от теб пример) освен всички други (т.к. съм сигурен, че не съм изчерпателен)
и част от разпоредбите на ЗАКОН ЗА ЗАЩИТА НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

 За какво иде реч-

Глава трета.
ЗАБЛУЖДАВАЩА, НЕПОЧТЕНА И СРАВНИТЕЛНА РЕКЛАМА
Чл. 33. (1) Реклама е всяко съобщение във връзка с търговия, занаят или професия, което има за цел да насърчи реализацията на стоки или услуги, включително на недвижими имоти, права и задължения.
(2) Забраняват се заблуждаващата или непочтената реклама, както и неразрешената сравнителна реклама.

Чл. 35. (1) Когато установи, че рекламата е заблуждаваща, непочтена или неразрешена сравнителна реклама, председателят на Комисията за защита на потребителите издава заповед, с която:
1. забранява разпространението на рекламата, преди да е станала публично достояние, когато рекламата не е разпространена още, но разпространението й е предстоящо и неизбежно;
2. спира разпространението на рекламата.
(2) Председателят на Комисията за защита на потребителите може да задължи рекламодателя да докаже съдържащите се в рекламата твърдения, а при сравнителна реклама - да разпореди представянето на доказателствата да се извърши в определен от него кратък срок.

Чл. 37. Заповедта по чл. 35, ал. 1 не е пречка за предявяване на иск пред съда по реда на глава девета, раздел III за преустановяване или за забрана на действия или търговски практики, които са в нарушение на колективните интереси на потребителите, или на иск за обезщетяване на вредите от заблуждаваща, непочтена или неразрешена сравнителна реклама.

Понеже ме чака доста работа не ми се търси нещо по-специално мисля, че и това ще е достатъчно да те откаже от начинанието ти да докараш Skype до фалит :hihi:!

Активен
...the WISH is father to the thought !!!

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Въпрос до юристите :)
« Отговор #3 -: 17.08.2007, 10:33:33 »

звинявам се, но отец Нафарфорий не мислиш ли, че малко прекаляваш с изказването си към момчето. То просто е попитало. Сега не е нужно да нападаме хората. След като незнае, но иска да научи мисля, че това е ок.
Активен

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re: Въпрос до юристите :)
« Отговор #4 -: 17.08.2007, 10:43:31 »

звинявам се, но отец Нафарфорий не мислиш ли, че малко прекаляваш с изказването си към момчето. То просто е попитало. Сега не е нужно да нападаме хората. След като незнае, но иска да научи мисля, че това е ок.

И аз моля за извинение ( ако не си проличало от предния пост), но мисля, че не може малкия да ми насажда негови мнения! Когато отиваш някъде , където повечето неща не са ти ясни просто наведи глава, поослушай се , виж първо какво е нивото ти спрямо останалите и тогава надигай глас и казвай кое е правилно! А това е проблем на всички начинаещи, които си мислят, че и в новата  обстановка всичко ще си остане постарому! Има си начини да се попита и без да си доказваме колко сме "велики"! :wink:

Ти как го виждаш да ми казва кой месинджър да използвам?! :hihi:
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

Lil`Nigga

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 435
Re: Въпрос до юристите :)
« Отговор #5 -: 17.08.2007, 12:12:19 »

Приемам забележките, нямам право да ти казвам, какво да ползваш, ама от един сайт едва ли ще ти пука, след като всеки ден по телевизията дават десетки наистина ЗАБЛУЖДАВАЩИ реклами. От целия този цитат, единствено фразата "неразрешената сравнителна реклама" съвпада с това, което съм намислил :) Въпреки, че моето е повече анти-реклама. Ако стане нещо искам Kelli_Mutu за адвокат, така и така е тръгнала да ме защитава  :-D
Активен

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re: Въпрос до юристите :)
« Отговор #6 -: 17.08.2007, 12:29:16 »

... От целия този цитат, единствено фразата "неразрешената сравнителна реклама" съвпада с това, което съм намислил :) Въпреки, че моето е повече анти-реклама...:-D

Хайде пак остроумничене! :hihi: Като пораснеш малко, надявам се ще разбереш, че за квалифициране на дадено деяние ще ти бъдат нужни норми както за да се даде определението му, така и за видовете последици от него! Моят съвет- засега само чети и се ослушвай...ослушвай! 8-)
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

Lil`Nigga

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 435
Re: Въпрос до юристите :)
« Отговор #7 -: 17.08.2007, 12:38:55 »

Съжалявам, малко ми е напрегнато, за втори път в близките 2 седмици и общо трети ми изчезват всички контакти в skype и немога да го понасям вече :headbang:
Активен

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re: Въпрос до юристите :)
« Отговор #8 -: 17.08.2007, 13:11:27 »

Съжалявам, малко ми е напрегнато, за втори път в близките 2 седмици и общо трети ми изчезват всички контакти в skype и немога да го понасям вече :headbang:

А при мен (разбрах, че и при други е така) проблема от 2 дни е , че постоянно се включва, изключва, сменя ми статуса, но предполагам, че ще си го оправят! 8-)
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Въпрос до юристите :)
« Отговор #9 -: 17.08.2007, 13:27:42 »

Съжалявам, малко ми е напрегнато, за втори път в близките 2 седмици и общо трети ми изчезват всички контакти в skype и немога да го понасям вече :headbang:

Дам, не се изнервяй. От Скайп имат проблеми одеве разбрах от ksx, че са го обявили на сайта си. И при мен включва и изключва постоянно, а и наскоро също като на теб контактите ми изчезнаха. По-късно се появиха от самосебе си.
Активен