argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: 1-ви курс Политология 2007/08  (Прочетена 32025 пъти)

BoFFo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127
Re: 1-ви курс Политология 2007/08
« Отговор #120 -: 01.10.2007, 15:36:46 »

Цитат
ааа някой може ли да ми каже как, къде и кога трябва да кажем коя от тези дисциплини си избираме? пише до 1 седмица списък, но списъкът ще бъде съставен от...

Списъка трябва да бъде съставен от вас,хваща се някои, ако имате отговорник на курса или излъчвате един  който да бъде такъв , на два листа записвате дисциплината и отдолу хората...и до края на седмицата някои отива и дава списъка в 106 стая  :wink:
Активен
fortuna favet fortibus

Dulsi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 32
  • O, sancta simplicitas !!!
Re: 1-ви курс Политология 2007/08
« Отговор #121 -: 01.10.2007, 16:40:16 »

благодаря за инфото   :D
Активен

Elena

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
Re: 1-ви курс Политология 2007/08
« Отговор #122 -: 01.10.2007, 21:11:45 »

Препоръчвам ви Геополитика, много е интересно и преподавателят е много добър, освен това изпитът после не е труден....той дава по избор да се пише

абе няма да съжалявате  - изберете Геополитика !

(наближават избори нали разбирате и аз тренирам :Р)
Активен

Dulsi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 32
  • O, sancta simplicitas !!!
Re: 1-ви курс Политология 2007/08
« Отговор #123 -: 01.10.2007, 21:22:15 »

ами не знам защо но аз  като че ли клоня към европейската история и ценности може ли някой да ми каже какво се учи или просто някакъв отзив за предмета.. :roll:
Активен

BoFFo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127
Re: 1-ви курс Политология 2007/08
« Отговор #124 -: 01.10.2007, 23:56:09 »

Ето ти списъка с залите по местоположението им..  :wink:
http://uni-plovdiv.bg/site.jsp?ln=1&id=369

 а 16-та аудитория е в сградата на Костаки Пеев която точно зад Ректората . :wink:
« Последна редакция: 02.10.2007, 00:09:34 от BoFFo »
Активен
fortuna favet fortibus

Elena

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
Re: 1-ви курс Политология 2007/08
« Отговор #125 -: 02.10.2007, 08:20:52 »

преподавателят по европейска история и ценности идваше много рядко на лекции, очевидно не му се занимаваше с преподаване, а накрая и на изпит не му се идваше....
иначе доколкото знам той дава някакви лекции за преснимане, през семестъра се прави някакъв реферат, който е задължителен, а на изпита иска лични разсъждения, а не да му се пишат неговите лекции
през годината заплашва непрекъснато, че никой няма да си вземе изпита, но в същност не е толкова лош

аз все пак препоръчвам Вацев  :y:
Активен

Aleks

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 26
Re: 1-ви курс Политология 2007/08
« Отговор #126 -: 02.10.2007, 08:58:58 »

Кога ти е преподавал, Елена, Стоянов, че аз когато съм била при него не беше точно така. Идваше си редовно на лекции, на изпита си беше в точната дата, не даваше негови записки, а план-конспект, по който да си разработиш лекциите и чак лични разсъждения не е искал, а определено искаше да види разсъждения на студенти и интелигентни хора, а не на папагали. Мисля, че малко се изкривяват нещата, това не е обективно мнение. Вацев така или иначе после пак ще им води лекции. Европейска история и ценности е много интересна дисциплина и полезна. Аз съм учила история и беше много приятно да ходя на лекции при Стоянов. 
И в крайна сметка ако някой е бил обиден от отношението на Стоянов не значи, че той е едва ли не е никой. Според мен си казваше нещата така, както са си, невероятно интелигентен човек, с желание преподаваше, но за съжаление 80% от групата гледаха тъпо, защото са кандидатствали с езици и не са наясно за какво им говори.
Това е моето скромно мнение. Всеки, който си чете лекциите, ходи си редовно и има желание да понаучи допълно от това, което дава той, ще има отлична оценка и ще получи знания, които ще са му от полза.
Успех на първокурсниците!  :-)


п.с: И между другото не е вярно, че не е искал да идва на лекции, а той е от София и не му се плащаха достатъчно командировки, за да дойде до тук. На седмица им се дава по 35 лв. Просто парите не достигаха и той много честно идваше със собствени средства. Нека не съдим без да сме запознати с истинските причини. Той преподава в СУ и по молба на ПУ е тук, тъй като няма кой да води такава дисцплина, а тя е необходима за един политолог.  :wink:
« Последна редакция: 02.10.2007, 09:03:30 от Aleks »
Активен

politolog

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 71
Re: 1-ви курс Политология 2007/08
« Отговор #127 -: 02.10.2007, 15:40:21 »

И аз съм по-скоро съгласен с Aleks относно Л. Стоянов. И при нас (преди 2 години) идваше редовно на лекции и определено ги водеше с ентусиазъм, имаше силно желание да ни научи на нещо полезно и още повече да ни мотивира сами да започнем да учим. Той е почитател на максимата, че студентът не е празна бъчва, която трябва да се напълни, а факла, която трябва да се запали. Затова се опитваше по всякакъв начин да ни настърви за учене. На мен лично не ми беше симпатичен докато ми преподаваше, заради това, че постоянно повтаряше, че нищо не знаем, но сега, две години по-късно разбирам колко е бил прав. Пропоръчвам ви да преодолеете самочувтвието си и да го слушате внимателно. Също така допуска някои дребни фактологически грешки ( бърка дати например), но това може да му се прости. По-скоро ценното при него е чувството, което създава у студентите, а датите можете да ги проверите навсякъде.
 Ако имате възможност, ви препоръчвам да ходите и при Вацев, и при Стоянов, защото и двамата си струва да бъдат чути - такива преподаватели като тях са изключителна рядкост.

Пожелавам успех на всичко първокурсници!
Ако имате някакви затруднения, се опитвайте сами да се справяте, а ако все пак не можете, се обръщайте към нас от по-горните курсове, аз специално с удоволствие бих помагал - с лекции, материали, книги, съвети, разяснения и т.н.
« Последна редакция: 02.10.2007, 18:02:12 от politolog »
Активен
"И така, който иска да живее, трябва да се бори, а който в този свят на вечна борба не иска да участва в схватката, той не заслужава правото на живот. Нека е жестоко, но е така!"

Dulsi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 32
  • O, sancta simplicitas !!!
Re: 1-ви курс Политология 2007/08
« Отговор #128 -: 02.10.2007, 16:06:42 »

благодаря мн и на трима ви..за инфото!!! мисля да запиша  европейска история и ценности..не се съмнявам в качествата на другия преподавател нито знам какъв ще е този но просто...дисциплината ми звучи по приятна. не ме разбирайте погрешно нищо против геополитиката, но това ме влече повече :)
Активен

Elena

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
Re: 1-ви курс Политология 2007/08
« Отговор #129 -: 02.10.2007, 23:58:13 »

Ами всъщност става въпрос за миналата година, когато лекциите бяха през седмица, а той идваше през 2-3 седмици, накрая за изпита също имаше проблем с идването....нямам идея каква може да е причината за такова отсъствие....и дори и да е уважителна, той все пак съвсем не е единственият пътуващ учител, а въпреки всичко миналата година той отсъстваше най-много от всички учители
и също така съм убедена, че е добър учител и определено има какво да научи било кой и да е студент....стига разбира се да идва на лекции, защтото отсъствието му не може наистина да обагати знанията на студентите с кой знае колко....

така както гледам вие сте имали при него преди 2 години, по отдавна е било и нямам идея колко точно е бил свободен човекът тогава и колко често е идвал, аз просто изразих личното си впечатление от въпросният преподавател

и искрено се надявам тази година преподавателят да идва редовно на всички лекции, за да са доволни и студентите му
Активен

politolog

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 71
Re: 1-ви курс Политология 2007/08
« Отговор #130 -: 03.10.2007, 21:35:53 »

Елена, не съм казал, че продоставяш грешна информация. Тук всеки има право да си споделя личните впечатления. При вас може да е било така. Иначе аз когато бях първи курс даже не си спомням да е отсъствал изобщо. Възможно е да е бил ангажиран нещо човека миналата година и пожелавам на тазгодишните първокурсиници да е по-редовен.
Активен
"И така, който иска да живее, трябва да се бори, а който в този свят на вечна борба не иска да участва в схватката, той не заслужава правото на живот. Нека е жестоко, но е така!"

Dulsi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 32
  • O, sancta simplicitas !!!
Re: 1-ви курс Политология 2007/08
« Отговор #131 -: 11.10.2007, 23:19:03 »

:) е колеги какво ще кажете вече  всеки би трябвало да има впечатления :) моите са мн добри честно казано само съм доста притеснена относно лекциите..вие какво записвате как да разбера какво ще ми е нужно после за изпита като никой не казва в какво се състои той... help  :-(
Активен

Skydreamer

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re: 1-ви курс Политология 2007/08
« Отговор #132 -: 12.10.2007, 13:14:01 »

Екстра е курса!Колегите и колежките са много готини през ден почти ходим  на кръчми купони и дискотеки  :beer: :drunk: за изпитите има време до тогава яко парти и тва е  8-)
Активен

Никси

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 88
  • Искам само любовта ти ...
Re: 1-ви курс Политология 2007/08
« Отговор #133 -: 13.10.2007, 15:27:25 »

Екстра е курса!Колегите и колежките са много готини през ден почти ходим  на кръчми купони и дискотеки  :beer: :drunk: за изпитите има време до тогава яко парти и тва е  8-)

 :-P Или поне тази част от курса, която познаваш :hihi:

Активен
" ... За моята любов стига и това, че ти живееш ... не зная, дори защо те обичам, аз зная само две хубави очи, в чието сияние душата ми потъва и се топи като восък ... "

BoFFo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127
Re: 1-ви курс Политология 2007/08
« Отговор #134 -: 15.10.2007, 12:39:05 »

Цитат
моите са мн добри честно казано само съм доста притеснена относно лекциите..вие какво записвате как да разбера какво ще ми е нужно после за изпита като никой не казва в какво се състои той... help 

Всичко казано в лекциите малко или много ще ви трябва за изпита,но основната идея на лекциите не да  бъдете подготвени за изпита ,а да натрупате знания,а изпита е просто за  проверка на тези знания .... :wink: а относно изпита  водете си записки и четете.... никой не изисква букално това което е казал...а какво ще се състои изпита..би трябвало да си ви дали конспекти или скоро ще ви дадът ....така че не се притеснявайте ...

Цитат
Екстра е курса!Колегите и колежките са много готини през ден почти ходим  на кръчми купони и дискотеки    за изпитите има време до тогава яко парти и тва е

Е колегата е разбрал какво трябва да се прави ...само не оставяйте всичко за сесията ..не че ще фатално..поне първият семестър и аз постъпих така  ..просто ще ви е по -трудно след това ... :wink:
Активен
fortuna favet fortibus

politolog

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 71
Re: 1-ви курс Политология 2007/08
« Отговор #135 -: 31.10.2007, 21:53:53 »

Може ли да си структурираш правилно въпроса, за да мога да те разбера и след това съм сигурен, че ще мога да ти помогна?
Активен
"И така, който иска да живее, трябва да се бори, а който в този свят на вечна борба не иска да участва в схватката, той не заслужава правото на живот. Нека е жестоко, но е така!"

Elena

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
Re: 1-ви курс Политология 2007/08
« Отговор #136 -: 01.11.2007, 11:42:08 »

Тя не ви ли е дала конспект и списък с  литературата ? Дори и да не е, тя обикновено казва кои книги е супер задължително да ги прочетат всички.
Активен

politolog

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 71
Re: 1-ви курс Политология 2007/08
« Отговор #137 -: 01.11.2007, 12:23:55 »

Тя казва за всеки следващ път коя книга е хубаво да прочетете, но за да можете да почвате да ги търсите по-отрано, понеже някои не се намират лесно, е хубаво да имате целия списък.
Аз мога да ти моя, който беше преди 2 години, но другата седмица, ако искаш.
Активен
"И така, който иска да живее, трябва да се бори, а който в този свят на вечна борба не иска да участва в схватката, той не заслужава правото на живот. Нека е жестоко, но е така!"

Dulsi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 32
  • O, sancta simplicitas !!!
Re: 1-ви курс Политология 2007/08
« Отговор #138 -: 08.11.2007, 23:02:06 »

дам имаме списък просто ми е любопитно в каква форма е изпитът.. дават ти име и почваш..или сравняваш...или....това е което ме интересува
Активен

BoFFo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127
Re: 1-ви курс Политология 2007/08
« Отговор #139 -: 09.11.2007, 19:25:20 »

Изпита ,два въпроса.Първият семестър почти 100 % ще ви даде сравнение между 2 или 3 автора в даден аспект ,а другият въпрос  ще ви  даде фрагмент от произведение на някой автор. по който трябва да пишете..Слушайте внимателно какви сравнение прави понеже точно тях ще ви даде  :wink:. Име няма да ви даде,ще ви даде точен въпрос,относно някои/й.
Активен
fortuna favet fortibus