argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Oikos - предаването за Екология  (Прочетена 11116 пъти)

scientist guy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 465
  • "Science teaches us only HOW, not WHY..."

Реших да редактирам тази тема, вместо да създавам нова. Тук ще поствам, а вие можете и да коментирате общи новини и събития около "Ойкос"!  8-)


     Стартира ново предаване през септември
     Предаването ще се казва "Oikos" и ще бъде посветено на проблемите на Екологията и опазването на природата. Още няма точно определена дата и час на първото предаване, но то ще е факт в края на септември. Междувременно тук можете да публикувате Вашите идеи, предложения и коментари за предаването.  :y:

« Последна редакция: 12.11.2007, 09:07:56 от scientist guy »
Активен
Nobody likes a smart ass...

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net

scientist guy, поздравления за инициативата!!
С интерес ще очаквам предаването. До скоро в ефир :wink:
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos

Браво човек! Поздравления и от мен. Готино ще е предаването ти и аз ще съм ти редовен слушател ;)!
Активен

Sayos

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1366
  • The Dark side

Няма да е лошо да отделиш време и за наводненията и далаверите които са довели до тях, иначе поздравления и от мен!
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net

Аз бих си поговорил с теб в ефир за екологията проповядвана от зелените и къде е границата между важността на еко мерките и икономиката на общността...
Активен

scientist guy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 465
  • "Science teaches us only HOW, not WHY..."

Аз бих си поговорил с теб в ефир за екологията проповядвана от зелените и къде е границата между важността на еко мерките и икономиката на общността...

ksx - Да също много важен въпрос - разбира се! На драго сърце... Само доуточни, моля те, кого точно визираш под "зелените"?  :-) По принцип еколозите или по-конкретно някого?  8-)

Добре де, тъй като виждам, че има интерес към предаването (а то даже още не е започнало  :y: ) мисля, че няма проблем да обявя и официално темата на първото предаване.

Темата на първото предаване ще е: Глобалното затопляне.

Надявам се, че ще Ви бъде интересно. Веднага щом доуточним подробностите около предаването ще пусна повече информация тук за това какво точно ще съдържа, продължителност, и най-вече дата и час на излъчване.  8-)
Активен
Nobody likes a smart ass...

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net

"Глобалното затопляне" - любима тема, ще стане интересно.
Под "зелените" разбирам политиците, които ползват екологичните тенденции за девиденти - пари най-вече... имам доста интересни примери за глупостта на европейците.
Активен

scientist guy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 465
  • "Science teaches us only HOW, not WHY..."

Под "зелените" разбирам политиците, които ползват екологичните тенденции за девиденти - пари най-вече... имам доста интересни примери за глупостта на европейците.

Идеално - и аз имам доста неща които могат да се кажат по тази тематика за американците, така че можем да направим отделен брой само по този въпрос.  :-)
Активен
Nobody likes a smart ass...

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net

Ами ок, тъкмо ще е интересно, щото аз не съм фен на европейската гледна точка - по-скоро на американската и азиатската, които не са до там "екологични".... бе ще е интересно.
Активен

jadore

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 226

И аз те поздравявам за идеята и инициативата, която предприемаш! :-) Да знеш,че това предаване го чакам с нетърпение! А покрай мен и други хора ! :-D Имам нещо да предложа по този повод-понеже познавам няколко колеги от специалност екология, членове на БДЗП (Българско дружество за защита на птиците), може да направиш едно предаване с тях и да запознаеш слушателите си с техните инициативи и работа. :-)
Какво мислиш по въпроса?  :-)

Аз бих си поговорил с теб в ефир за екологията проповядвана от зелените и къде е границата между важността на еко мерките и икономиката на общността...
Аз мисля, че тази тема е свързана с политика и на мен не би ми било интересно. Иначе бих слушала ksx с интерес! :-)
« Последна редакция: 22.08.2007, 19:18:48 от jadore »
Активен

scientist guy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 465
  • "Science teaches us only HOW, not WHY..."
Re: Стартира ново предаване през септември
« Отговор #10 -: 22.08.2007, 20:20:56 »

И аз те поздравявам за идеята и инициативата, която предприемаш! :-) Да знеш,че това предаване го чакам с нетърпение! А покрай мен и други хора ! :-D Имам нещо да предложа по този повод-понеже познавам няколко колеги от специалност екология, членове на БДЗП (Българско дружество за защита на птиците), може да направиш едно предаване с тях и да запознаеш слушателите си с техните инициативи и работа. :-)
Какво мислиш по въпроса?  :-)

Аз бих си поговорил с теб в ефир за екологията проповядвана от зелените и къде е границата между важността на еко мерките и икономиката на общността...
Аз мисля, че тази тема е свързана с политика и на мен не би ми било интересно. Иначе бих слушала ksx с интерес! :-)


jadore - аз също имам доста познати от БДЗП както и от "Зелени Балкани" и други НПО. Аз също имах идея в някои от предаванията да поканя представители от различни природозащитни организации. Със сигурност ще има какво да кажат! Пиши ми на лична за да ми дадеш контактите на твоите познати от БДЗП за да направим контакт!

Колкото до втория аргумент, който си написала - естествено, че е свързано с политика! Точно това поражда самата дискусия и това имаше предвид ksx! Аз мисля, че едно предаване посветено на този въпрос няма да е излишно и може да бъде доста по-интересно отколкото предполагаш!  :wink:
Активен
Nobody likes a smart ass...

jadore

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 226
С
« Отговор #11 -: 22.08.2007, 21:03:33 »

Здрасти! Пак те поздравявам!
Не се и съмнявам, че имаш много познати от БДЗП, Зелени балкани и т.н.
Ако искаш покани някои от твоите хора ..  :-)
И все пак, ако желаеш ще ти дам моите контакти. Пиши ЛС.  :-)
По втория въпрос-да, съгласявам се с теб, май си прав като помисля логично.
Активен

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re: Стартира ново предаване през септември
« Отговор #12 -: 22.08.2007, 22:26:03 »

Мда, тук дори и аз може да се включа с някои по-нестандартни идеи. Специално за глобалното затопляне може да се включа с по-крайничко становище в смисъл на "няма такова нещо". Ако ви е интересно да чуете аргументирана и логично изложена контра на масовата истерия - тук съм, лесен съм за контакт, особено след 3-то Септмеври.
Активен
Физически Факултет

scientist guy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 465
  • "Science teaches us only HOW, not WHY..."
Re: Стартира ново предаване през септември
« Отговор #13 -: 23.08.2007, 11:07:56 »

Мда, тук дори и аз може да се включа с някои по-нестандартни идеи. Специално за глобалното затопляне може да се включа с по-крайничко становище в смисъл на "няма такова нещо". Ако ви е интересно да чуете аргументирана и логично изложена контра на масовата истерия - тук съм, лесен съм за контакт, особено след 3-то Септмеври.

lowstef - разбира се, добре дошъл си да се включеш в предаването, като стартираме. Дано да има повече слушатели като теб със собствено мнение - така ще се получи хубава дискусия.  :wink:
Активен
Nobody likes a smart ass...

Dj Tr1o

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 256
  • mY MinD Is DriFtiNG
    • Dj Tr1o Homepage
Re: Стартира ново предаване през септември
« Отговор #14 -: 25.08.2007, 02:26:01 »

nqmam kirlica na pc-to - syjelqvam!!!

Mnogo dobre :) ako nqkade v na4aloto na septemvri shte vi slushame ot USA ako e po kam sredata shte doida v studioto i az s 2-3 vaprosa  :P

Uspeh i aplodismenti za iniciativata !
Активен

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re: Стартира ново предаване през септември
« Отговор #15 -: 12.09.2007, 08:45:58 »

По разни причини участието ми до края на Септември е проблематично. Не че сте се засилили да почвате, като гледам. Все още можете да се свържете с мен за да уточним евентуално участие (ден, час, продължителност, тема), но ако е за Септемврийска дата - не гарантирам. След това ще е по-лесно като че ли.
Активен
Физически Факултет

scientist guy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 465
  • "Science teaches us only HOW, not WHY..."
Oikos №5
« Отговор #16 -: 12.11.2007, 09:11:05 »

Следващото предаване (Ойкос №5) беше планувано да бъде тази седмица (12-16 ноември), но паради заетост на моите гости, както и на мен самия ще бъде отложено за следващата седмица - 19-23 ноември. Допълнително информация ще бъде постната тук!  8-)
Активен
Nobody likes a smart ass...

scientist guy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 465
  • "Science teaches us only HOW, not WHY..."
Re: Oikos - предаването за Екология
« Отговор #17 -: 15.11.2007, 10:04:10 »

Вече уточнихме датата и часа на петото предаване на "Ойкос"!  8-) Вижте повече инфо тук: http://forum.uni-plovdiv.bg/index.php?topic=5904.0

Това ще бъде последното предаване "Ойкос" за тази година! Ще си дадем  кратка почивка (нещо като коледна ваканция - защо само студентите трябва да почиват?  :-P) и ще сме отново във ефир през февруари!  8-) През двумесечния период през който няма да има предавания ще има малака изненада, която съм ви подготвил и за която ще разберете в петък (23.11.) в ефир - Oikos № 5!  :y: До скоро слушане...  :#7:
Активен
Nobody likes a smart ass...

scientist guy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 465
  • "Science teaches us only HOW, not WHY..."
Re: Oikos - предаването за Екология
« Отговор #18 -: 23.05.2008, 13:39:22 »

Ето как да сваляте записите на предаването от архива на радиото.

Ето това е страницата на архива на радиото - http://net.uni-plovdiv.bg/?page_id=96

Избира се предаване и от дясно има ето тази иконка ... Цъка се с десния бутон на нея и се избира "Save Target As..." и файла ще се запази в mp3 на харда... Ако се цъкне с левия бутон - ще се включи Media Player или WinAmp (зависи каква програма използвате) и ще ти тръгне направо предаването за слушане...

За вашее улеснение ето списък директно към файловете от всичките предавания на Oikos до момента:

"Oikos №1 - "Глобалното затопляне"
"Oikos №2 - "Погрешни подходи в опазването на околната среда"
"Oikos №3 - "18 октомври - Световен ден за мониторинг на водата"
"Oikos №4 - "31 октомври - Международен ден на Черно море"
"Oikos №5 - "Опазване на земноводните и влечугите в България"
"Oikos №6 - "Разговор със студенти еколози"
Активен
Nobody likes a smart ass...