argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Стартира ново предаване за Екология по радио "Неко"  (Прочетена 8316 пъти)

scientist guy

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 465
  • "Science teaches us only HOW, not WHY..."
Активен
Nobody likes a smart ass...

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616

Имали ли други предавания по биология по радио `Неко`?
Активен

scientist guy

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 465
  • "Science teaches us only HOW, not WHY..."

Имали ли други предавания по биология по радио `Неко`?

Не - това ще е първото!  :wink: Но все пак радиото тепърва започва да се развива. Имай предвид, че стартира март месец тази година. Надявам се с новото предаване да се освежи малко програмата и да последват и други предавания на биологична тематика след това...  :y:

Ако имаш желание да направиш предаване да речем за... молекулярна биология - виж тук - http://forum.uni-plovdiv.bg/index.php?topic=3297.0

 :y:
Активен
Nobody likes a smart ass...

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616

Ще е хубаво да има такова предаване,но не ставам за водеща
Активен

scientist guy

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 465
  • "Science teaches us only HOW, not WHY..."

Ще е хубаво да има такова предаване,но не ставам за водеща

Ами кооперирай се с някой, който става и направете един екип и измислете нещо. Молукулярната биология, Генетиката са все много интересни и най-вече актуални науки! Според мен могат да се направят интересни предавания, така че - дерзайте!  :y:
Активен
Nobody likes a smart ass...

scientist guy

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 465
  • "Science teaches us only HOW, not WHY..."
Активен
Nobody likes a smart ass...

scientist guy

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 465
  • "Science teaches us only HOW, not WHY..."

Всички предавания "Oikos" излъчени до сега можете да слушате от архива на радио "Неко" - http://net.uni-plovdiv.bg/?page_id=96

 :#7:  8-)  :y:
Активен
Nobody likes a smart ass...

Bunny87

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 563
  • Биологически Факултет

Ей сега ще си го сваля да видим какви сте си ги говорели :-)
Активен

scientist guy

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 465
  • "Science teaches us only HOW, not WHY..."

Oikos № 5

Повече инфо - тук: http://forum.uni-plovdiv.bg/index.php?topic=5904.0

Вижте и тази тема - http://forum.uni-plovdiv.bg/index.php?topic=4572.0 за последните новини около предаването.  :y:  :#7:  8-)
Активен
Nobody likes a smart ass...

TIMONOV

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146

Дерзайте колеги за предавания по радиото свързани с билогична тематика.
Активен

krisco

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
  • MБ е N1

Ако се стане водещ,какви са му приемуществата?
Активен
К-расив
Р-омантичен
И-нтелегентен
С-екси

aleksander

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 107

Аз съм навит за радиоводещ. 
Активен
СТРАННИК В СТРАННА СТРАНА

MISSTY

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 379
  • Биологически факултет :-)
    • My home page

Айде Крис поведе тълпата към превземане на радио "Неко"!
Активен

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616

Като ви попитах в началото на семестъра нямаше желаещи,сега изведнъж толкова се появиха. :-D
Активен

scientist guy

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 465
  • "Science teaches us only HOW, not WHY..."

Абе щом имате желание - защо не се съберете - обсъдете идеите си за предаване на биологична тематика и се свържете с Наско Терзийски (ksx) - той ще ви даде по-нататъшна информация за радиото, как можете да водите предаване и т.н.

Колкото до "Ойкос" по някое време този месец се очаква да започнем с втория сезон на предаването, но кога ще е точно още не се знае!  :blush: За сега мога да ви кажа само, че през втория сезон ще има ДВАМА водещи!  8-) Повече инфо - скоро!  :wink:
Активен
Nobody likes a smart ass...

krisco

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
  • MБ е N1

Господин scientist guy, можели само да ми направите леката статистика,какъв е реитинга на това радио?Имали слушате ли?Харесвали се от хората?Шестото ми чуство подсказва че популиярността му не е чак до там известна.
Активен
К-расив
Р-омантичен
И-нтелегентен
С-екси

scientist guy

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 465
  • "Science teaches us only HOW, not WHY..."

Господин scientist guy, можели само да ми направите леката статистика,какъв е реитинга на това радио?Имали слушате ли?Харесвали се от хората?Шестото ми чуство подсказва че популиярността му не е чак до там известна.

Ами krisco - няма да те лъжа... Статистиката за слушаемост на моите предавания е между 7-8 до 14 човека... Но все пак това е научно предаване и не го слуша всеки... Музикалните предавания събират до 20-30 слушателя например. Най-готините български Интернет радиа сибрат около 100-ина човека слушатели. Така че според мен "Неко" като едно университетско радио се справя добре. Придобива все повече и повече слава мен ако питаш... Ако си навит да правиш предаване знай, че ако ще го правиш за някаква известност или нещо - забрави! Най-голямото ти удовлетворение от правенето на такова предаване ще е това, че ще научиш много нови неща, ще се запознаеш с нови готини хора и ще изпитваш неповторимото чувство на задоволство, че си създал нещо свое... Поне пир мен е така. Дори и да те слушат 5 човека - помни че правиш предаването най-вече заради себе си... Е виж го Skill как се кефи - повече от тези които го слушат!  :wink: Така че - дерзай!
Активен
Nobody likes a smart ass...

krisco

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
  • MБ е N1

Значи,наука без жертви неможе!Споредмен това е супер глупост да се мисли -"Пфф ако ме слуша един човек,супер."Трябва да се целим по нагоре,това че ще се разбират нови неща супер и е едно на ръка,но винаги има едно голямо "НО" което не сте си задали до сега.Защо да завладееш малка научна аудитория като можеш да привлечеш и да го слушат и други хора.Новостите винаги се харесват на хората.С чиста савест бих споделил че ще съм радостен,ако завладея с моето участие от "голямата сцена" един физик или математик , отколкото биолог.Все едно да продаваш краставици само на краставичар,неварви.Трябва ви малко нова енергия,малко интосиазум,малко нов стил и ще видиш че успех ще има.
Активен
К-расив
Р-омантичен
И-нтелегентен
С-екси

scientist guy

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 465
  • "Science teaches us only HOW, not WHY..."

krisco - като можеш - направи го, бе колега!  :hihi: Да говори всеки може... Аз ти споделих моя опит и мнение. Ти си преценяваш сам. Ако искаш да се впуснеш в едно такова приключение - успех - само полза ще извлечеш от него - гаранция....  8-)

Ако нямаш намерение да правиш нищо и само си говориш... Май няма много смисъл от това, нали?  :roll:
Активен
Nobody likes a smart ass...

krisco

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
  • MБ е N1

Ще имали заплащаме ?Или някаква привелегия ?
Активен
К-расив
Р-омантичен
И-нтелегентен
С-екси