argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Теми по история и литература!  (Прочетена 28939 пъти)

TaRaNTyLa

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9

Здравейте!

За първи път пиша тук, въпреки че от доста време чета форума. :wink:
Тази година ще съм 12-и клас и ще кандидатствам.Въпросът ми е знае ли някой от къде мога да намеря теми за ПУ по история и литература?
Благодаря Ви предварително!  :-)
Активен

Gogov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 659
Re: Теми по история и литература!
« Отговор #1 -: 24.08.2007, 16:54:34 »

Здравейте!

За първи път пиша тук, въпреки че от доста време чета форума. :wink:
Тази година ще съм 12-и клас и ще кандидатствам.Въпросът ми е знае ли някой от къде мога да намеря теми за ПУ по история и литература?
Благодаря Ви предварително!  :-)
Виж, тази тема е за въпрос, свързани с факултета!!! Има си специална тема за КСК!!! Можеш да задаваш въпросите си там!!!
P.S. Дони, надявам се че ще се погрижиш за тази тема.  :wink:
Активен
"Радвай се на този момент. Този момент е твоя живот."

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re: Теми по история и литература!
« Отговор #2 -: 24.08.2007, 23:05:51 »

Здравейте!

За първи път пиша тук, въпреки че от доста време чета форума. :wink:
Тази година ще съм 12-и клас и ще кандидатствам.Въпросът ми е знае ли някой от къде мога да намеря теми за ПУ по история и литература?
Благодаря Ви предварително!  :-)

Здрасти!

Навремето за такива теми ме изръси много близка личност( да, за пари говорим) и понеже останах малко разочарован, реших, че имам ли възможност ще помагам на желаещите да учат право! Та да си дойдем на думата - остави си e-mail-а - гаранция получаваш темите по история, а по български език си стягай з......а отсега, че никак не е лесно! Аз все още се хваля с моето 5,50 на езиковата култура! 8-)
А дано те приемат, че някой ден може и да почерпиш!
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

Liglio

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
  • Fortuna fortes metuit, ignavos premit.
Re: Теми по история и литература!
« Отговор #3 -: 27.08.2007, 10:58:30 »

A.Petrov браво за 5.50-то аз какво да кажа с мойто 3.5 ама 5.40 на историята  :-D
Активен
Fortuna favet fortibus.

sLaDuRkaAa

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re: Теми по история и литература!
« Отговор #4 -: 12.02.2008, 10:00:48 »

бихте ли ми пратили темите по история на e-mail : sladurka69@abv.bg  :-) ще ви бъда много благодарна
Активен

krai

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33
Re: Теми по история и литература!
« Отговор #5 -: 19.02.2008, 18:05:31 »

АЗ също имам теми, ако искаш ми пиши на himiq1@mail.bg
Активен

mal4o

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
HELP
« Отговор #6 -: 12.03.2008, 00:01:40 »

някой може ли да ми даде темите които са се падали на изпита по история през годините ? никъде в сайта не мога да ги намеря...  :s:
Активен

DivineDarkness

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re: Теми по история и литература!
« Отговор #7 -: 27.03.2008, 03:56:56 »

krai, drafter ако имате възможност пратете ми теми по история на divine_darkness@abv.bg мерси предварително:) и ако може да кажете като обем колко трябва да е дълга една тема, защото аз винаги изпадам в подробности,коет на моменти много ми пречи при темите :)
Активен

DivineDarkness

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re: HELP
« Отговор #8 -: 27.03.2008, 04:00:08 »

някой може ли да ми даде темите които са се падали на изпита по история през годините ? никъде в сайта не мога да ги намеря...  :s:
малчо миналата година се падна за левски и каревелов мисля на предварителния, а на редовния освобождението(1876-1878), а по-миналата - българия през 20ти век и георги раковски, но точни формулировки не мога ти дам в моменти погледни в архивите на кск за миналите години :)
Активен

V.M.

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re: Теми по история и литература!
« Отговор #9 -: 29.03.2008, 19:05:01 »

Колегата DivineDarkness е почти прав. Просто размени местата на това коя тема се падна миналата година на предварителния и коя на редовния. На предварителния изпит се падна "Освобождението на България 1876-1878". На редовния изпит - "Създаване и развитие на БРЦК и ВРО. За втората тема не си спомням как точно бяха зададени годините, но помня, че се включваха само Левски и Каравелов без Ботев. Надявам се, че съм била полезна :wink: Успешна КСК :y:
Активен

DivineDarkness

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re: Теми по история и литература!
« Отговор #10 -: 31.03.2008, 03:13:52 »

V.M. ако може да споделиш с какви оценки влезе право? :)
Активен

V.M.

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re: Теми по история и литература!
« Отговор #11 -: 31.03.2008, 16:33:04 »

Ами няма проблеми да споделя - 5.80 по история и 5.80 по езикова култура  :blush: но мисля, че за момиче е достатъчно просто и двете да са над 5.50 или общият сбор от двете да е 11, за да си вътре право редовно, а за момчетата баловете са по-ниски  :-)
Активен

Prashtakov

  • Гост
Re: Теми по история и литература!
« Отговор #12 -: 11.04.2008, 07:38:12 »

Добре де, в справочника гореспоменатите 2 теми са описани в една- Българското националоосвободително движение през 50-те - 70- те години на XIX век! Това означава ли, че тази формулировка на темите не е точно така :?
Активен

V.M.

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re: Теми по история и литература!
« Отговор #13 -: 12.04.2008, 16:58:59 »

Точно това означава. Формулировките на темите в справочника са твърде абстрактно зададени. Темите в справочника най-общо очертават хронологичната рамка, в която ще се теглят конкретните теми за изпита, но темите в справочника са твърде дълги, за да може кандидат-студентът да успее за зададеното време да напише всичко по тях.  На изпита се падат теми, които обхващат по-кратък период от време, но за този период трябва да бъдат обхванати с подробности всички събития, но това не изключва вероятността да ти се падне и тема, която е по-обширна и обхваща примерно две десетилетия. Общо взето може да ти се падне и така, както е зададено и ти трябва да внимаваш да не забравиш нещо като факт или събитие, но да изхвърлиш баластрата, но в голяма част от случаите се пада тема, която обхваща по-малък период и тук подробностите са от необходимост. Малко се попрекалих с писането, но се  надявам, че все пак съм помогнала  :-) Успех на изпита :y:
Активен

lady

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Теми по история и литература!
« Отговор #14 -: 27.08.2009, 11:19:20 »

Колеги, бих искала и аз да помоля за теми по история, ако някой се отзове нека ми пише на deyana@mail.bg  Благодаря предварително!
Активен

unique

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Теми по история и литература!
« Отговор #15 -: 28.08.2009, 12:37:30 »

дай един е-майл, да видим коко полезни може да бъдем ;>
Активен
Критик Гаден...

haha

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Теми по история и литература!
« Отговор #16 -: 01.09.2009, 18:54:19 »

Аз също имам нужда от такива теми.  :blush: Ще съобщя резултата догодина и ако е положителен, ще почерпя.  :y:
Активен

Mysterieuse

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Теми по история и литература!
« Отговор #17 -: 02.09.2009, 18:43:10 »

Може ли и аз да получа темите по история  :roll: ... ако имате и по литература някакви разработки, няма да откажа :D Благодаря Ви предварително, e-mail-a e: mysterieuse@abv.bg  :sun:
Активен

monstera86

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Теми по история и литература!
« Отговор #18 -: 03.09.2009, 09:59:12 »

Може ли и аз да получа темите по история  :roll: ... ако имате и по литература някакви разработки, няма да откажа :D Благодаря Ви предварително, e-mail-a e: mysterieuse@abv.bg  :sun:


и аз ако може e-mail-a e: monstera86@abv.bg
Активен

lady

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Теми по история и литература!
« Отговор #19 -: 03.09.2009, 21:50:20 »

Нямам нищо на мейла :( все още
Активен