argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Теми по история и литература!  (Прочетена 28951 пъти)

shysha

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Теми по история и литература!
« Отговор #60 -: 22.02.2010, 22:45:07 »

Може ли и аз  :-)  :sun: shysha@abv.bg
Активен

Nikolinka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Теми по история и литература!
« Отговор #61 -: 25.02.2010, 18:22:02 »

И аз да се наредя за темите по историиииииииииииия        :) :) :)
target_audience@abv.bg
Активен

debug

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Теми по история и литература!
« Отговор #62 -: 04.03.2010, 14:11:06 »

Чудя се дали все още някой изпраща темите? На 17.02.2010 помолих да ми бъдат изпратени, но от тогава няма отговор. Виждам, че още няколко човека също са ги поискали, но като че ли и те още не са ги получили...
Има ли смисъл да се надяваме, че някой ще ги прати?
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re:Теми по история и литература!
« Отговор #63 -: 04.03.2010, 17:06:30 »

Тези теми които съм използвал имат авторски права.не може без съгласието на автора да се ползват.защо не учите от учебниците-там са разработени перфектно темите!?курсовете също са добро средство за подготовка.
Активен
Всичко е любов

paragraf 11

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 264
Re:Теми по история и литература!
« Отговор #64 -: 04.03.2010, 18:52:07 »

защо не учите от учебниците-там са разработени перфектно темите!

И аз им се чудя.Ако си мислите че в юридическия факултет някой е приет със "специфични теми", различни от тези издавани по всевъзможните учебници и помагала просто не знам как да ви го кажа, че се лъжете.Губите си времето вместо да четете.
Активен
UBI LEX, IBI POENA
Където има закон,там има и наказание

danito89

  • Гост
Re:Теми по история и литература!
« Отговор #65 -: 04.03.2010, 19:05:07 »

Направо си губят времето има толко добри учебници с перфектно разработини теми само от там да учиш 5 си хванал...
Активен

debug

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Теми по история и литература!
« Отговор #66 -: 04.03.2010, 19:29:21 »

Поисках темите, защото явно колегата unique е услужлив и ги е изпратил на няколко човека преди време.

Една дано за вас интересна информация.В библиотеката Иван Вазов има 1 2 книги с развити много добре теми по история много съм доволна от тях.Моя приятелка само от там изкара 4 без никакви уроци.Малко са разбъркани и трябва да се търсят и четът но са написани много добре.Дано съм била полезна поне малко и успех :)

Направо си губят времето има толко добри учебници с перфектно разработини теми само от там да учиш 5 си хванал...

Можехте поне да посочите заглавията на тези книги и учебници, та да не си губим още повече времето в догадки...
Благодаря за безполезните отговори!
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re:Теми по история и литература!
« Отговор #67 -: 04.03.2010, 22:36:05 »

Вие ходите ли на училище ?В средното образование се учи История на България.Тука някакви странни извънземни въпроси ...??? Не си ли купувате учебници бе хора ?Не мога да разбера учениците ли са тъпи или учителите не им казват от какво да четат за подготовка за изпити .Едно време с един учебник  па История на БГсе учеше по няколко години(даже се прекупуваха на старо)сега има толкова голям избор, че даже не можеш да си избереш, а те питат от кой учебник да учим????? хи -хи- хи от който учебник да учите -ако научите ще влезете ,  но  ако имаш 5 позлатени учебника и 5 учебника по история  написани от професори ,ако не ги научите , пак няма да Ви приемат.! :-) :headbang: :sun:
Поисках темите, защото явно колегата unique е услужлив и ги е изпратил на няколко човека преди време.

Една дано за вас интересна информация.В библиотеката Иван Вазов има 1 2 книги с развити много добре теми по история много съм доволна от тях.Моя приятелка само от там изкара 4 без никакви уроци.Малко са разбъркани и трябва да се търсят и четът но са написани много добре.Дано съм била полезна поне малко и успех :)

Направо си губят времето има толко добри учебници с перфектно разработини теми само от там да учиш 5 си хванал...

Можехте поне да посочите заглавията на тези книги и учебници, та да не си губим още повече времето в догадки...
Благодаря за безполезните отговори!

« Последна редакция: 04.03.2010, 22:41:07 от marin2025 »
Активен
Всичко е любов

debug

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Теми по история и литература!
« Отговор #68 -: 05.03.2010, 09:20:57 »

Уважеми г-н marin2025,
аз ходих на училище, но преди 12 години. Нямам намерение да уча от който и да е учебник. Просто поех ангажимент да помогна на моя позната да си намери теми, по които да се ориентира какво да очква от този изпит, тъй като и тя е завършила средното си образование преди доста време. Реших, че в този форум ще получа необходимата ми информация и помощ, но за жалост се оказа, че мнозинството от хората тук явно са по-заинтересовани да празнословят за да трупат постове и рейтинг, отколкото да помогнат на тези които търсят помощ.
Ако бяхте прочели малко по-внимателно предишните ми отговори, щяхте да видите, че никъде не съм питал "...от кой учебник да учим?". Просто изразих възмущението си от безполезните отговори с претенции за полезност. Съгласете се, че от отговори като: "... В библиотеката Иван Вазов има 1 2 книги с развити много добре теми по история много съм доволна от тях..." няма никаква полза, ако не са споменати имената или поне авторите на тези книги.

Както и да е...
Явно тук няма да намеря това, което търся.
Още веднъж благодаря за БЕЗПОЛЕЗНИТЕ отговори!
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re:Теми по история и литература!
« Отговор #69 -: 05.03.2010, 09:58:03 »

Това че си завършил преди 12 години,няма никакво значение.може да учиш от учебник по история от 1996 на Пламен Митев ,Петър Делев  и колективсъщо от история на Йордан Андреев, Елена Стателова от 2002,или от учебника на Любомир Огнянов,Пламен Митев от 2005-2006първото или второто издание  или от Иван Лазаров и Иван Тютюнджиев-кратка история на БГ народ,2004 и още и още.Пак повтарям зависи дали ще научи твоята позната материала ,а няма никакво значение откъде ще чете.Историята не е предмет , който се променя за 10-20 години! Божидар Димитров също е от добрите историци ипреди да стане министър издаде доста добри книги.Успех !инж. Марин Янков 5 курс, Право ПУ
Активен
Всичко е любов

paragraf 11

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 264
Re:Теми по история и литература!
« Отговор #70 -: 05.03.2010, 10:00:09 »

Ето колко теми има издадени:








и много други.
Аз преди години прегледах темите които се продават от порядъка от 100-150 лв и се чудя може ли да има толкова глупави хора да дават толкова пари, за нещо което е пълно с грешки и нищо не ти гарантира.
Та не виждам каква помощ чакаш и от кого?Да ти прати някой по мейла темите ли?Аз на такива теми не бих се доверил.
Активен
UBI LEX, IBI POENA
Където има закон,там има и наказание

debug

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Теми по история и литература!
« Отговор #71 -: 05.03.2010, 10:06:18 »

Това, което ми трябваше е точно това, което написахте в двата по-горни отговора. Просто препоръка за конкретни книги и учебници, от които имате преки впечатления и бихте препоръчали на ваши приятели в тази ситуация.
Благодря!  :-)  :y:
Активен

danito89

  • Гост
Re:Теми по история и литература!
« Отговор #72 -: 05.03.2010, 15:26:10 »

Ми хората ако искат нещо намират начин аз съм писала ,че в библиотеката Иван Вазов има много добри учебници и теми отиваш питаш и ти дават просто е просто иска да потърсиш не само във форуми те но всеки си решава де:)
Активен

marin1466

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Теми по история и литература!
« Отговор #73 -: 07.03.2010, 12:11:53 »

Зравейте, независимо от това какво е писано по- нагоре бих се радвал някой да ми прати темите си за изпита по история в ПУ.Не ,че нямам но просто мойте теми вече ги чета от няколко месеца Искам да го избегна това наизустяване .  :wink: marin_petrov_marinov@abv.bg големи благодарности ако някой ми ги прати  :rock:
Активен

mrKiLLEr

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53
Re:Теми по история и литература!
« Отговор #74 -: 16.03.2010, 12:56:47 »

Може ли някой да прати своите теми и на мен, тъй като съм решил да кандидатствам ,a нямам много добре разработени такива.

Благодаря предварително!  :-)

email:  herbalpills@gmail.com
skype: SomethingBetter
Активен
Silentbet.com - Работещ линк за bet365 България

mrKiLLEr

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53
Re:Теми по история и литература!
« Отговор #75 -: 22.03.2010, 16:37:33 »

Някой поне ще може ли да ми прати списъка с темите по история за тази година от конспекта?
Активен
Silentbet.com - Работещ линк за bet365 България

the_master

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Теми по история и литература!
« Отговор #76 -: 28.03.2010, 14:08:31 »

Някои от постингите предизвикват лека усмивка, клоняща към сериозна развеселеност...поне у мен...
Когато не можеш да си разработиш теми по история на България от учебника за 11 клас, как мислите след това ще успеете да вземете наказателно, наказателен процес, осигурително, трудово, облигационно, граждански процес?
Ако мислите, че това е същото като в средното училище, трябва да знаете, че жестоко се лъжете!
Не е трудно, но иска четене, само с ядене не става...
За акъла няма да говоря, защото за мен всички хора са достатъчно умни, за да завършат висше образование, особено при сегашните занижени критерии.
Ама тия, неграмотните, които допущат елементарни правописни грешки, а препинателните знаци за тях са нещо непознато...просто да не си губят времето...ще берат ядове...
Активен

melani

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Теми по история и литература!
« Отговор #77 -: 07.04.2010, 17:04:35 »

Много Ви моля ако е удобно пратете темите по история и на мен  :blush:       karamfila_georgieva@abv.bg

Благодаря Ви предварително!
Активен

Лъчезар Вълчев

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
  • Life is music so god must be the DJ
Re:Теми по история и литература!
« Отговор #78 -: 01.05.2010, 21:16:44 »

f0rb1dd3n@abv.bg дали и аз мога да получа :-)
Активен
Това което не те убива те прави по-силен

ralka91

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Теми по история и литература!
« Отговор #79 -: 18.05.2010, 23:29:35 »

Моля, някой да ми каже какви теми са се падали на изпити по история предни години, ще бъда безкрайно благодарна. - ivf13@abv.bg
Активен