argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: За сайта на ФМИ  (Прочетена 3275 пъти)

a colleage

  • Гост
За сайта на ФМИ
« -: 25.06.2005, 17:43:08 »

Колеги, приятели...
Имах щастието да се срещна със студенти от други университети, който споделиха с мен мнението си за дизайна на сайта на ФМИ. За съжаление то беше отрицателно! Разгледайте сайтовете на другите университети и ми кажете има ли причина да се засягам!!
Активен

mircho

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 335
Re: За сайта на ФМИ
« Отговор #1 -: 25.06.2005, 20:07:31 »

Да, така е. Отнася се също така и за сайта на университета. За разлика от последния, то поне сайта на ФМИ мисля, че се поддържа с актуална, подробна и полезна информация.
Темата в този форум е многократно обсъждана - http://forum.argon.acad.bg/index.php?topic=276.0 , http://forum.argon.acad.bg/index.php?topic=314.0 .
Оказа се, че всеки критикува, но решение никой не дава.
Трябва да се знае, че системните администратори не са отговорни за вида на сайта. Техните функции са съвсем други. Друг е въпросът, че все пак този сайт е създаден преди 5-6 години от студент, който беше същевременно и админ.
Ръководството е готово да подкрепи проект за качествен дизайн на сайта. Мисля, че всеки ще се съгласи, че този сайт трябва да е дело на студенти от факултета, защото не е тайна , че в специализираните фирми основните разработчици са именно възпитаници на ФМИ. Може да се обяви и съответен конкурс, а спечелилият проект да бъде и финансово подкрепен. Очакваме вашите мнения, както и предложения относно задание за такъв проект.
Може да се обръщате и лично към декана или да му пишете на mircho@pu.acad.bg .
Активен

a colleage

  • Гост
Re: За сайта на ФМИ
« Отговор #2 -: 26.06.2005, 20:05:53 »

Идейки...
Защо да не се направи спец курс за решаване на този "проблем"... Така 20 и няколко човека ще могат да мислят по въпроса, да дават идеи и да взимат решения... Има преподавател от Педагогическия факултет, който водеше дисциплина "Дизайн на документа", ако се направи необходимото той може би ще се съгласи да води "Дизайн на Web документа". И така да се направи добър сайт!
 Или пък да се даде като курсова задача и накрая да се избере най-хубавият вариянт.
 Относно стимулирането на студентите това може да стане като  им отпадне едната избираема дисциплина или по друг начин, което вече зависи от ръководството!
Активен

JOKe`

  • Гост
Re: За сайта на ФМИ
« Отговор #3 -: 01.07.2005, 10:02:53 »

mali samo ne namesvai horata ot pedagogicheskiq fakultet koito na tozi kurs za dizain na dokumenta dokolkoto as razbrah pochti nishto ne sa kazali... :) osven shto e tui Serifen font :> i hodil s nqkvi stari knijki s fontove v tqh !?!?! moje i da ne e taka de tova e samo sluha koito sym chul .
ta za saita moeto predlojenie e tyi kato spored men 1 izbiraem predmet - 30 chasa e adski malko za neshto dobro otdelno i zashto horata trqbva da se systezavat a ne da si pomagat ?
ideqta mi da se saberat navitaci otbori grupi ot hora i etc koito da zapochnat da go pravqt sled N meseca pri N klonqshto kym 1 meseca seki da predstavi prototip pri N=2,3 da top 3 da predstavqt gotov sait ideqta zakoqto biha go napravili ? ami li4no as bih go napravil s idealna cel :P t.e. bez pari bez nishto moje da se predloji da e diplomna na otbora ( ako sa malko hora primerno 2ma ) ili primerno karta za 10 dena na moreto v bazata na universiteta :)))
Активен

AeronHeart

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58
Re: За сайта на ФМИ
« Отговор #4 -: 01.07.2005, 12:37:40 »

6lu6aite sq moita ideq - sabirame se edna ve4er , zemat se N butilki vodka, N butilki rozova fanta(bez neq prosto ne moje) i N paketa 4ips i toi saita sutrinta 6te e gotoF.
Активен

JOKe`

  • Гост
Re: За сайта на ФМИ
« Отговор #5 -: 01.07.2005, 13:54:17 »

навит съм :+П ама искам и N тори бира за баздугани с водка :П
Активен

AeronHeart

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58
Re: За сайта на ФМИ
« Отговор #6 -: 01.07.2005, 17:40:26 »

JOKE` verno 4e sam propusnal birata - bez neq sy6to ne moje...
 :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Активен

deviser

  • Гост
Re: За сайта на ФМИ
« Отговор #7 -: 06.07.2005, 15:31:29 »

abe kaime mahni se s taq rozova fanta (ot koga po4na da pie6 MARKOVI bezalkoholni) q ne se izlagai ei. Svar6ihali ti step4etata 4e na fanta 6te mi nalita6  :-D
Активен

AeronHeart

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58
Re: За сайта на ФМИ
« Отговор #8 -: 07.07.2005, 10:47:31 »

stefko rozovata fanta e maniq - mnoo qko, btw az ot v4era sam v pd ama sam do utre 4e imam izpiti - obadi se
Активен

COLD_FIRE

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29
Re: За сайта на ФМИ
« Отговор #9 -: 15.07.2005, 17:15:09 »

Само да се запиша с радост бих помогнал за направата на един централизиран сайт с пълна и изчерпателна информация за целия университет, не само за ФМИ. С уеб се занимавам доста отдавна - с това си "изкарвам" хляба. Време е да се сменят някои неща - 21 век е все пак. Колкото до сайта на ФМИ той наистина е изчерпателен особено ми хареса, че е побликуван учебния план за всяка специалност и подробна информация за всеки от курсовете, защото така човек може да види какво ще учи. Така, че ако може пишете ме и мен в списъка  :-D, пък и ми се пие бира с администратора.
Активен
- България над всичко и всички.
- Информацията трябва да е свободна, всеки който не мисли така е мой враг!
- По добре да ме уважават от колкото обичат!

- Свободния софтуер е като секса, най-добре е като е безплатен(Линус Торвалдс).

JOke`

  • Гост
Re: За сайта на ФМИ
« Отговор #10 -: 18.07.2005, 11:35:42 »

neznam za saita na PU dokolkoto razbrah e imalo konkurs skoro i skoro moje da ima nov sait na PU no za FMI mai nishto ne se spomenava i bi bilo iako da izpraskame nqkav unikalen sait :) se pak tova ni predstavq sred kandidat studentite tolkova i kolkoto zgradata i prepodavatelite/
Активен

artanis

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
    • http://free.hit.bg/artanis
Re: За сайта на ФМИ
« Отговор #11 -: 27.08.2005, 19:28:18 »

GORO от време на време ми предлага решения за външния вид на ФМИ. Последното беше доста добро. С две снимки (и на двете ме имаше ;))

Не би трябвало да бъде чак толкова голям проблемът с променянето на дизайна. Поне за най-актуалните и най-четените страници. За останалите може да се използва някакъв автоматичен метод (дори бих се наел да извлека само текста от страниците, за да може после да се сложи автоматично в страниците с нов дизайн. Но най-рано зимата на 2005)

Това може да го направи и някой студент между другото - в по-приемливи срокове. Аз ще помагам. Желаещи?

а.
Активен

AeronHeart

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58
Re: За сайта на ФМИ
« Отговор #12 -: 29.08.2005, 11:29:51 »

а бонус за труда?...
финансов, морален, потупване по рамото и реплика"Мбрао мойто момче, мбрао"...
Най - добре е да се възлойи с-у съответното заплащане на студент, който се занинава активно с това и естествено да бъде направен конкурс  Декана, в койт да се оценят вече работещи сайтове на кандидатите.
Естествено на студента ще се плати 2 пъти по-малко от някое web-студио, ама ще има да се хвали че е направил сайта на университета си.
To the moderator: Помислете за такъв вариант
Активен

deviser

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
    • портал за имоти
Re: За сайта на ФМИ
« Отговор #13 -: 29.08.2005, 11:42:46 »

Проблема на сайта не се састои толкова във външният вид, който постоянно обсаждате , а в наличието ( или по скоро липсата) на достатъчно полезна информация. Идеята с online убучението е добра и трябва  да  се развива. На за сажаление в няма нова информация повече от година, което наистина е жалко. Според мен би трябвало де се ваведе пректика, която саществува в пове4ето западни университети Лекциите и упражненията, които се четат в университета да бадат достапни в интернет за всички студенти( и не само). Дано  това стане всеобща практика ивсички  преподаватели да я последват....
Активен

AeronHeart

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58
Re: За сайта на ФМИ
« Отговор #14 -: 29.08.2005, 12:44:12 »

aaaaaa
е тва е приказка - кажи им го дивайз, и аз искам да ги има теия раоти по сайта, щот да си призная - рядко ходя, ама щот работя. А ако ги има поне ще мога да си уча като хората, а не примерно 1,2,56,9 лекции, взети от някои които пише с краката си и да се мъча да изкарам някаква оценка различна от 2.
Активен