argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: търся малко инфо за последно записалите се!  (Прочетена 1508 пъти)

Desislava Yotova

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
  • There are no great victories at bargain prices!

Здравейте, нови колеги!
Аз съм от тези, дето са чакали последния момент да се запишат, макар че са се подготвяли сума време... Както и да е, днес разбрах, че лекциите за 1 курс задочно били започнали преди още приетата АЗ да се запиша... Така се шашнах от "новината", че даже не знаех какво да питам.
Та имам следните въпроси и ще съм изключително благодарна, ако осведомените споделят своята информация с мен  :-)

1. Задължително ли е присъствието на лекциите?
2. Ще се събират ли подписи за присъствие?
3. Задължително ли е да се учи от лекциите?
4. Преподавателят вече каза ли по какъв учебник да се подготвяме?
5. Някой записва ли всичко, което се казва, или сте повече "слушатели"?

И още един, не съвсем академичен въпрос - имаме ли право да използваме общежитията или не? Един приятел каза, че хлебарките не позволявали и щели до сутринта да са ме изнесли от леглото, което си било тяхно... :s:

Не си мислете, че не ми се идва на лекции, но съм от тия, дето на по-стари години учат за пореден път, и ходя на работа... Та не знам иначе готиният ми шеф дали ще се съгласи още утре да ме пусне да дойда да се учим заедно?

Още едно последно питане?
През официално определените за почивни дни ние ще имаме ли лекции?

И наистина последно - ако някой от вас е готов да помогне на другарче в нужда, моля ви да ми отговорите и да ми дадете колкото може по-подробна информация дори за това, за което не съм питала - например кога са изпитите, под каква форма ще са, какви са отзивите от вече миналите по нашия път...

Е, благодаря предварително на всеки, който може да ми даде поне малко, но задължително ДОСТОВЕРНА информация  :-)
Активен

Liglio

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
  • Fortuna fortes metuit, ignavos premit.

Значи първо никой не е казал че лекциите са задължителни,второ присъствия и отсъствия не се пишат поне днес не се писаха де, трето Учебника по обща теория на правото е един син такъв на проф. Росен Ташев - има го на бутката отпред, четвърто почивен ден няма или поне засега не ни е известно да има и последно все още нищо не са казали за изпитите, но има време и за това. Все пак днес ни беше първата лекция. Това е с което мога да ти помогна поне засега. Успех!
Активен
Fortuna favet fortibus.

Desislava Yotova

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
  • There are no great victories at bargain prices!

Благодаря за скоростния отговор... Поолекна ми!
Е, значи ще се видим след няколко дни! Ще ми е приятно да се запозная с колегите?
А между другото всички ли бяхте (без заблудената мен, разбира се!)
Активен

Liglio

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
  • Fortuna fortes metuit, ignavos premit.

не от 40 човека имаше около 30  :-D спокойно не се притеснявай
Активен
Fortuna favet fortibus.

Desislava Yotova

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
  • There are no great victories at bargain prices!

Чак да съм се притеснила, не съм, ама всеки ВУЗ си има своите изисквания и чалъми... Понеже и из други вуз-ове съм се подвизавала (как звучи само  :-D), съм свикнала на други порядки. Затова питам - с питане чак до Цариград се било стигало... Аз днес с питане стигнах до Пловдив, може с питане, живот и здраве, до дипломиране да стигнем... Макар че за там по-скоро ще ни трябва да отговаряме на питанията... :s:

Запазвам си правото да питам пак :-D
Активен

Liglio

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
  • Fortuna fortes metuit, ignavos premit.

А бе и ти си права, донякъде е по-добре да се пита :d
« Последна редакция: 29.08.2007, 08:50:48 от Kelli_Mutu™ »
Активен
Fortuna favet fortibus.