argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: magistratyri.Info pls.  (Прочетена 9774 пъти)

pucky

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re: magistratyri.Info pls.
« Отговор #20 -: 17.10.2007, 12:56:41 »

Вили, колко смяташ, че трябва да е таксата?! Може би 100 лв. или 200 лв.?! Хайде моля ви, като смятате, че тези такси са високи идете на частно, там хилядите може по-малко да ви изтглеждат.
И Вили, конкретно към теб и към хора като теб... ПУ няма зор за вас. Така, че вие имате зор да запишете магистратура. Ако не го направите в ПУ никой няма да пририта. Има достатъчно хора, за които тази такса е нормална.
Не си мисли, че съм от хората, за които 500 лв. са малко. Напротив, и аз като повечето студенти я кретам едвам, едвам. Но от друга страна осъзнавам, че унито трябва все някак да функционира финансово...
Желая ти успех!

Тук не става въпрос дали 550лв. са много или малко, а това колко е актуална информацията в сайта на факултета и колко са коректни по отношение към студентите. Защо в сайта са посочили 480лв., а пред Университета в последния момент ни  сервират 550. А това кой има зор, Kelli-Mutti, (университета или студентите) е спорен въпрос.

напълно подкрепям това мнение. не става въпрос за парите - дали са малко или много, а какво е отношението на пу-то към тези неща. не може такава важна информация (това опира преди всичко до нагласата, а не до "възможностите"; който е решил да следва в пу-то, сам може да прецени дали си струва "инвестицията") да се изнася в последния момент, ако въпросното учреждение има претенции за акуратност по отношение на своите бъдещи "клиенти"  :-D
Активен

An

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re: magistratyri.Info pls.
« Отговор #21 -: 17.10.2007, 16:14:46 »

Здравейте, отностно мнението на Kelli-Muti,  за студентите и ВУЗА може доста да се поспори, поне другите ВУЗ-ве имат сайтове с достоверна информация, не само за такси и класирания, а и подробна информация за бройка на семестрите, изучавани предмети и т.н. важна информация за тези, който са решили да кандидатсват в  съответния ВУЗ.
Активен

Gerrie Blue

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re: magistratyri.Info pls.
« Отговор #22 -: 17.10.2007, 20:37:39 »

Здравей,Вили!

Чак сега се прибирам...приета си Счетоводство и анализ (два семестъра:))
Това, което трябва да направиш до края на месеца е да:

  1) Да закупиш от университетската книжарница комплект документи и да ги попълниш
  2) Да носиш 4 бр. снимки
  3) Оригинална диплома и ксерокопие на дипломата

След като предадеш всичко това при инспекторките, получаваш факултетен номер, после трябва да отидеш до банката и да заплатиш семестриалната такса от 550 лв и да се върнеш с квитанцията при инспекторките...май е това.

Няма как, ще трябва да дойдеш до тук, за да се запишеш, но пътуването ти няма да е напразно:)))

Успех!
Активен
Wild is the Wind

vili

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 79
Re: magistratyri.Info pls.
« Отговор #23 -: 18.10.2007, 08:31:54 »

Gerrie Blue БЛАГОДАРЯ!!!!!
Активен

sonche82

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re: magistratyri.Info pls.
« Отговор #24 -: 18.10.2007, 10:33:01 »

Здравейте ! Мен също са ме приели Счетоводство и анализ - два семестъра, но и аз трябва да ходя от София до Пловдив, за да се запиша.
Активен

Gerrie Blue

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re: magistratyri.Info pls.
« Отговор #25 -: 18.10.2007, 14:15:20 »

Здравейте отново!

Аз успях да се запиша днес сутринта :-) и реших да споделя с вас...

--> Преди да отидете при инспекторките си попълнете на спокойствие някъде документите, които можете да закупите от книжарницата за 5 лв. Комплектът се състои от 2 бр въпросницци, уверение, Студентска лична карта и Студентска книжка.

--> Четирите снимки са за съдентската книжка, студентската карта и двата върпосника,носете си лепило, освен, ако не решите да си подготвите всичко това на спокойствие у вас.

--> За оригиналната диплома знаете, че трябва да я носите, а също и ксерокопие (за всеки случай, на мен ми го върнаха, защото имаха от документите, който бяхме подавали за кандидатстване).

Това е по техническата работа, после- при инспекторките. Аз минах доста бързо, защото отидох сутринта към 9.40ч , но малко по-късно вече имаше доста чакащи. След като всичко бе готово при имспекторките, слязох за 5 мин до банката (таксата както вече се разбра е 550 лв, има и някаква банкова такса от 1-2 лв). Едното копие от квитанцията за платена такса се дава на инспекторките. Другото си е за вас.

Нещо, което ме учуди...магистратурите се водят редовно обучение и имаме право да си изкараме карти за градския транспорт или БДЖ (за тези, който пътуват повече:))

Лекциите трябва да започнат около 15 ноември, поне така ми казаха.

Хубав ден:)))



Активен
Wild is the Wind

diverpro

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re: magistratyri.Info pls.
« Отговор #26 -: 18.10.2007, 17:04:18 »

 Аз пък съм приет Бизнес администрация-1г. Знае ли някой какви дисциплини ще се изучават през този период?Все пак по-добре е да се знае предварително повече.Инфото наистина е гола вода. :wink:
Активен
Diving It`s Like Nothing On Earth !!!

iliana

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re: magistratyri.Info pls.
« Отговор #27 -: 20.10.2007, 14:59:52 »

аз ще бъда 2-ра година международна търговия но имам колежка която си е платила вече таксата от 480 лв сега разбирам че таксата станала 550 лв ама това само за новозаписалите студенти ли е?Ако някой има инфо да пише
Активен

Peyton

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re: magistratyri.Info pls.
« Отговор #28 -: 21.10.2007, 20:00:04 »

Здравейте сладури:)
Имам молба към записаните вече бъдещи колеги да споделите опит по отношение на това колко време ви отне самото записване и по кое време на деня отидохте. Питам, защото се чудя кога да отида точно и тъй като сигурно повечето от вас ще излизам от работа и не ми се иска да си изгубя целия ден. Другото, за което се сетих да ви попитам е дали дипломата остава в университета, както при бакалавърската степен (поне в моя университет беше така, тук съм новобранец :-D)
Активен

sonche82

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re: magistratyri.Info pls.
« Отговор #29 -: 22.10.2007, 09:45:09 »

Здравейте ! Въпреки че пише редовно, магистратурата задочно ли е ? Поне на мен ми казаха, че лекциите са само събота и неделя. Така ли е наистина ?
Активен

pepito_

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re: magistratyri.Info pls.
« Отговор #30 -: 22.10.2007, 11:24:19 »

Здравейте сладури:)
Имам молба към записаните вече бъдещи колеги да споделите опит по отношение на това колко време ви отне самото записване и по кое време на деня отидохте. Питам, защото се чудя кога да отида точно и тъй като сигурно повечето от вас ще излизам от работа и не ми се иска да си изгубя целия ден. Другото, за което се сетих да ви попитам е дали дипломата остава в университета, както при бакалавърската степен (поне в моя университет беше така, тук съм новобранец :-D)
Съветвам те да отидеш по рано поне 10-15 мин преди работното време на съответния инспектор при който трябва да се запишеш. Зависи колко хора има опашка, на мен специално ми отне около 1 час, а пък реално погледнато нямаше много хора.Просто става по-бавно, освен оригиналната диплома си носи и едно копие.
Активен

pepito_

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re: magistratyri.Info pls.
« Отговор #31 -: 22.10.2007, 11:25:18 »

Здравейте ! Въпреки че пише редовно, магистратурата задочно ли е ? Поне на мен ми казаха, че лекциите са само събота и неделя. Така ли е наистина ?
Води се редовно,не задочно.Лекциите са само събота и неделя наистина  :-)
Активен

An

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re: magistratyri.Info pls.
« Отговор #32 -: 23.10.2007, 10:25:50 »

Здравейте,  от форума научавам, че при подаване на документи първо се посещават съответни инспектори, къде се намират те -  за сградата на Ректората става въпрос- нали?
Тези инспектори обработват документите по специалности ли- че не ми стана много ясно?
Ще ходя да се записвам тези дни и ще ви бъда благодарна, за каквото и да е инфо- за да не се лутам в сградата.
Предварително благодаря  :wink:
Активен

pepito_

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re: magistratyri.Info pls.
« Отговор #33 -: 23.10.2007, 14:00:09 »

Здравейте,  от форума научавам, че при подаване на документи първо се посещават съответни инспектори, къде се намират те -  за сградата на Ректората става въпрос- нали?
Тези инспектори обработват документите по специалности ли- че не ми стана много ясно?
Ще ходя да се записвам тези дни и ще ви бъда благодарна, за каквото и да е инфо- за да не се лутам в сградата.
Предварително благодаря  :wink:
Зависи каква специалност си приета,отвън на таблото където е обявено класирането са написани и съответните инспектори за всяка специалност.Купуваш си документи от книжарницата на Ректората и след като ги попълниш отиваш при твоята инспекторка.След това вече е банката,след като са ти дали факултетен номер.
ПС:4 снимки си носи
Активен

An

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re: magistratyri.Info pls.
« Отговор #34 -: 23.10.2007, 15:36:36 »

Благодаря много Pepito......мн.мн. :-)
Активен

Нелчето

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re: magistratyri.Info pls.
« Отговор #35 -: 23.10.2007, 18:21:28 »

Стана ли вече ясно кога започват лекциите?
Активен

lobos

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re: magistratyri.Info pls.
« Отговор #36 -: 13.11.2007, 18:07:17 »

Здравейте, знае ли някой докога трябва да се плати семестъра на 2-рокурсниците?
Активен

Sneji

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re: magistratyri.Info pls.
« Отговор #37 -: 13.11.2007, 20:16:30 »

Здравейте аз съм счетоводство и анализ 4 семестъра, не че имам особено голямо желание да ходя на лекции но все пак работя и ме притеснява това начало на лекциите. моля колеги от специалността пишете поне да се запознаем.... :wink:
Активен

vili

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 79
Re: magistratyri
« Отговор #38 -: 14.11.2007, 21:42:31 »

имам следното питане, малко глупаво  :blush: - когато се записвах инсп. ми каза, че ще си взема студентската книжка при започване на лекциите, знаели някой в събота може ли да стане това или трябва да си я търся в петък   :roll: :-)   
Активен

234

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re: magistratyri.Info pls.
« Отговор #39 -: 14.11.2007, 22:14:54 »

Аз само не разбрах има 1-ви семестър за икономисти/програма/,и 3-ти семестър за неикономисти.А има ли програма за 1-ви семестър неикономисти?
Активен