argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: въпрос относно избираемите и задължителните дисциплини  (Прочетена 2318 пъти)

josnake

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 69

имам следния въпрос относно избираемите и задължителните дисциплини :)

I. - Задължителни учебни дисциплини по решение на Факултетния съвет на ЮФ -това означава, че ще се държат всичките посочени примерно за първи курс право-задочно +  Задължителните учебни дисциплини по Наредбата...

3.II. Римско частно право - 60 (60 + 0) - 8 кредита
4.II. Икономика - 60 (60 + 0) - 5 кредита
5.II. Латински език - 60 (60 + 0) - 5 кредита
6.II. Западен език - 60 (0 + 60) - 5 кредита
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos

Здравей josnake.

I. - Задължителни учебни дисциплини по решение на Факултетния съвет на ЮФ -това означава, че ще се държат всичките посочени примерно за първи курс право-задочно +  Задължителните учебни дисциплини по Наредбата...

Това означава, че задължително се държат изпитите, които са задължителни по въпростаната Наредба, както и тези, които са задължителни по решение на ФС на ЮФ.

Заедно със задължителните се полагат изпити по избираеми дисциплини, които сте си избрали. Т.е. в началото на семестъра/края на предния семестър всеки студент си подава молба в Учебен отдел, с която молба си избираш някои (2, 3 или ако искаш повече) от предложените избираеми. По принцип има решение на Факултетен съвет на ЮФ да се събират по минимум 9 кредита на семестър (вече как ще си калкулираш кредитите си решаваш ти).
Доколкото знам първокурсниците, 1 семестър не подават такива молби.
Активен

kleosnefer

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 375
  • To turn back ... and not to forgive

Извинявам се предварително, ако тук не е мястото за това питане, но темата ми се стори подходяща, въпреки че е насочена конкретно за правото. Наясно съм, е има задължителни, задължително-избираеми и факултативни- тоест напълно доброволно избираеми- дисциплини. Интересува ме как стоят нещата с последните. От къде може да разберем кои са тези факултативни дисциплини, дали са само от нашия факултет или от други и по колко на брой максимум можем да запишем, дали се подава предварително заявление. Това, което знам е само, че ако желаем можем да си изберем такива дисциплини и че ако държим изпит по тях и го вземем, те допълнително ще бъдат вписани в дипломата ни. Ще съм ви много благодарна, ако имате някаква инфо по въпроса! :-)
Активен
Да рушиш, защото обичаш!

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos

За това какви избираеми дисциплини имате трябва да си проучиш в съответния факултет. Може да са публикувани в сайта, може да питаш в учебен отдел или по друг начин.
По принцип всеки семестър ти се предлагат определен брой избираеми (те са винаги и само от факултета, в който се обучаваш), от които ти може да избереш колкото искаш (в нашия факулетет има минимум 9 кредита на семестър, т.е. 2 или 3 дисциплини минимум) или ако си много ученолюбив и имаш желание да избереш всичките, въпрос на лично решение.
Изпитите, които си положила по тях се вписват в дипломата.
За да запишеш избираеми е необходимо да подадеш молба в съответния учебен отдел в началото на семестъра/края на предходния.
Активен

kleosnefer

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 375
  • To turn back ... and not to forgive

Много благодаря Kelli_Mutu! Вече поне знам откъде точно мога да получа конкретната информация - явно само от учебния отдел в университета или от инспекторката може би - дали мога да питам нея!. Порових се доста, но няма информация в сайтовете, то сайта на физическия изобщо е много далеч от съвремеността!Тези дни определено ще отида в информационния център, защото ме интересуват определени дисциплини! Но може би не си ме разбрала точно - не ме интересуват задължително- избираемите дисциплини, а факултативните. И доколкото прочетох малката налична информация, те може да не са от същия факултет, а от друг! И последен въпрос - нали все пак дори и да си първи курс първи семестър може да запишеш факултативни дисциплини или трябва да са от втория! Благодаря! :-)
« Последна редакция: 11.09.2007, 12:48:23 от kleosnefer »
Активен
Да рушиш, защото обичаш!

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos

За избираемите дисциплини ще питаш в Учебен отдел, а не в информационния център (той е за КСК и други работи). От тук нататък говорите само с Учебен отдел. А относно това дали може да записвате още първи семестър на 1 курс питаш пак там. Това си е политика на факултета. Успех!
Активен

kleosnefer

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 375
  • To turn back ... and not to forgive

Да, благодаря много! :-)
Активен
Да рушиш, защото обичаш!