argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Защо raitchev не е модератор вече тук?  (Прочетена 1029 пъти)

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net

Заедно с Дони, която също е администратор (аз съм вече по-скоро само по техническите въпроси) на университетсия форум взехме решение raitchev да поеме известна част от модерацията на форума. Той показва активност и ангажираност за добрия тон в целия форума и често докладва за проблеми, аз считам че привличането на активни студенти с позитивни качества трябва да се цени, толерира и уважава от нас - университетските преподаватели!

Според мнение полу-неангажирано с ФИСН той дори не бил студент още и не можело така да модерира форума на факултета - ОК, затова го махам от модераторите на ФИСН форума и се извинявам на колегите за "едноличната" ми постъпка, както ме упрекват.

raitchev, ако имаш желание да поемеш модерацията на други форуми ми пиши. Аз ще обмисля с Дони и Стефан опциите при желание да помагаш на Стефан в глобалната модерация на форума на ПУ.
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Защо raitchev не е модератор вече тук?
« Отговор #1 -: 12.09.2007, 15:37:46 »

Не съм съгласна с така развилата се ситуация. Не мисля, че това да се махне като модератор момчето е правилно, защото:

1. Той е проявил инициатива да поддържа определена част от форума и не бива да се подиграваме с ентусиазма му;

2. Модераторите (в случая на ФИСН е един) не могат да са 24 часа онлайн, затова наличието на повече от един модератор е по-добрата опция, защото по този начин се гарантира донякъде, че наблюдението на форума ще е по-стриктно и през по-голяма част от денонощието;

3. Не смятам, че за да се направи някой модератор, трябва администраторите да се допитват до всеки един от останалите модератори. Всеки е свободен да изяви желание да поеме работа по форума и да помогне. Тук става въпрос за помощ, а не за нещо специално и тнт, т.е. говорим за доброволен труд;

4. Не мисля, че за да си модератор трябва да отговаряш на определени изисквания, като това да си еди кой си курс, да си преподавател и тнт.

5. Айде без 5, 6 и прочее, защото мисля стана ясно каква е позицията ми по въпроса....
Активен

raitchev

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 468
  • Русе
Re: Защо raitchev не е модератор вече тук?
« Отговор #2 -: 12.09.2007, 17:59:04 »

Фокуса казва това за мен:
Обвързаност с ПУ   Студент
Иначе съм пас... щом така трябва, значи така ще бъде.
Активен