argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: От какво сте ДОВОЛНИ в университета?  (Прочетена 9097 пъти)

Госд

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14

От какво сте ДОВОЛНИ в университета?
Активен

vuslat

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 57
  • pufff
Re: От какво сте ДОВОЛНИ в университета?
« Отговор #1 -: 14.09.2007, 13:33:21 »

 :-D :-D :-D :-D
Активен
In the eye of storm you'll see a lonely dove the experience of survival is the key to the gravity of love...

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: От какво сте ДОВОЛНИ в университета?
« Отговор #2 -: 14.09.2007, 13:41:43 »

Смятам, че анкетата е зададена некоректно, защото не може да се избира повече от една опция, а в случая е възможно да има повече от един отговор.
Активен

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re: От какво сте ДОВОЛНИ в университета?
« Отговор #3 -: 14.09.2007, 14:14:47 »

Дони, не е като да не можеш да редактираш анкетата за да допуска повече отговори  :wink: . Както вече е 8-)
Активен
Физически Факултет

politolog

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 71
Re: От какво сте ДОВОЛНИ в университета?
« Отговор #4 -: 27.09.2007, 21:34:12 »

Наистина ли на никой нищо не му харесва в този университет ???  :-o
Хайде да започнем все от някъде! Аз например съм доволен, че има преподаватели, които:
  • водят лекциите си по изключително увлекателен начин, така че да ти доставя истинско удоволствие да ги слушаш (на някои може да не им се вярва но аз всяка седмица съм чакал с нетърпение да дойде понеделник, когато имахме лекции по Теория на глобалистиката и регионалистиката при д-р Вл. Вацев и не съм пропускал нито една!)
  • гледат отговорно на своята работа и правят всичко възможно за да предадат на студентите си нужните им знания и напътвия и то не само с лекциите си, но и с личния си пример като доц. Петко Симеонов и гл. ас. д-р Олга Симова.
  • имат чувство за хумор - доц. Иван Иванов и гл. ас. Д. Стамболиева
Това са хора, които заслужават поне едно "Браво!", защото правят университета ни много по-приятно, интересно и полезно място.
Относно организацията има какво да се желае, но като цяло съм доволен от моята инспекторка Елена Шишкова.
Някой друг доволен ?
Активен
"И така, който иска да живее, трябва да се бори, а който в този свят на вечна борба не иска да участва в схватката, той не заслужава правото на живот. Нека е жестоко, но е така!"

Jeny

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re: От какво сте ДОВОЛНИ в университета?
« Отговор #5 -: 27.09.2007, 22:59:09 »

Уникално недоволен от чичкото с брадата в информационния център  :angry: :evil:
Активен

(>',')>LIA<(','<)

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1316
  • :))
    • a lil' something something
Re: От какво сте ДОВОЛНИ в университета?
« Отговор #6 -: 13.02.2008, 23:14:40 »

Хммм....защо много хора само се умихват или казват от какво са недоволни, щом темата се отнася за "доволни"...нали сте в този университет - значи няма да мрънкате за всичко, все пак никой не ви е обещавал изпити, които се вземат ей така, база като на Харвард и никакви такси. Аз, пък, съм доволна от каквото има.

~LIA~
Активен
ЛИЯ - Професионален заек и кралица.
Going to a food addiction rehab in the nearest possible future.

Gogov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 659
Re: От какво сте ДОВОЛНИ в университета?
« Отговор #7 -: 14.02.2008, 17:12:06 »

Хммм....защо много хора само се умихват или казват от какво са недоволни, щом темата се отнася за "доволни"...нали сте в този университет - значи няма да мрънкате за всичко, все пак никой не ви е обещавал изпити, които се вземат ей така, база като на Харвард и никакви такси. Аз, пък, съм доволна от каквото има.

~LIA~

Много си права за мрънкането! Общо взето, повечето студенти от нищо не са доволни! А повечето от останалите- от почти нищо! Да си кажем направо всеки (или почти) е недоволен от нещо! И това е нормално! Но нека не търсим само лошото!

Между другото, студентите имат едно любопитно задължение съгласно Правилника за устройството и дейността на ПУ "Паисий Хилендарски". Колко от вас са го чели, а? ;) Та, чл.151, ал.1 предвижда, че студентите, докторантите и специализантите са длъжни да съдействат за издигане престижа на Университета. Нали се сещате, че като оплювате всичко в него, не се постига това, а даже напротив?
Активен
"Радвай се на този момент. Този момент е твоя живот."

3axap

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 38
Re: От какво сте ДОВОЛНИ в университета?
« Отговор #8 -: 16.02.2008, 22:28:16 »

и аз като Дони, смятам, че има нередности в зададената анкета. На въпроса "от какво сте доволни, не е редно да има възможен отговор "не съм доволен от еди какво си".

Не съм съгласна и с Гогов. Не смятам, че всички (или повечето) студенти не харесват нищо в ПУ. Че какво правят още тук тогава? Не съм видяла вериги на входа, с които да се връзват студентите да не напускат.

Конкретно - изкарах си бакалавърската степен тук, сега уча и магистратура. Естествено е, че има неща, с които не съм съгласна, но е истина и че не съм направила нищо, за да ги предотвратя.
Случвало ми се е да ми преподават човечета, които идват само за отбиване на номера. Или пък изобщо не си правят труда да дойдат. Карали сме упражнения в кафенето. Имали сме и пиян преподавател, който в 10,30 идва в стаята, тупва си бирата на масата, пали си цигара и започва да преподава.

За сметка на това обаче имам и прекрасни преподаватели, които си разбират от работата и за тях преподаването е призвание, а не рутинно и машинално минаване на часовете.
Инспекторката, много ясно, че не винаги е усмихната, но това и не й е работа. Когато ми трябва служебно, винаги е насреща, дори да не й е пряк ангажимент. След малко караници, сега сме в много добри отношения :)

А за СБК лоша дума няма да кажа, защото макар и не официално, още съм част от нея  8-)
Активен
На лов за захар! :)

Gogov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 659
Re: От какво сте ДОВОЛНИ в университета?
« Отговор #9 -: 16.02.2008, 23:15:10 »

Не съм съгласна и с Гогов. Не смятам, че всички (или повечето) студенти не харесват нищо в ПУ. Че какво правят още тук тогава? Не съм видяла вериги на входа, с които да се връзват студентите да не напускат.
:-D
Или си наивна, или просто не го виждаш... Не е само в ПУ! Много студенти учат, просто за да са студенти- да живеят в друг град, да си прекарват времето без задължения или Бог знае защо... По лично мое мнение, студентите трябва да са пъти по-малко! Тогава, наистина, малко хора ще имат право да учат- богатите и интелигентните. Но в крайна сметка, не е ли това целта- хората с висше образование да са цвета на нацията? Тогава, студентите ще са истински благодарни за това, което получават, тъй като знаят, че НАИСТИНА са положили усилия за него! В момента сякаш е нормално да се мрънка за всичко, тъй като даденото даром не се оценя. Както се казва- "Видяла баба хапано, иска щипано!" (Или беше обратното... Без значение е!). Та, затова не напускат! Идеята е да са студенти- не всички, вероятно не и повечето, но има много такива. Аз съм говорил и с познати, които твърдят, че техни колеги заявяват, че не искат да упражняват професията си! Защо тогава учат?!?
Активен
"Радвай се на този момент. Този момент е твоя живот."

3axap

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 38
Re: От какво сте ДОВОЛНИ в университета?
« Отговор #10 -: 17.02.2008, 01:45:44 »

Че съм наивна, наивна съм, не споря  :-D Но това не ме прави сляпа.
Аз също имам колеги, чието влизане в университет все още е загадка за мен. Бива незнание, бива неграмотност, ама то... името да си пишеш с грешка?!  :-X
И ДА, сега съм съгласна с теб - не може Сульо и Пульо да влиза в университет. Като иска да е далеч от мама и тати, да иде другаде просто. Но такива "колеги"... нтц!  :#2:

/п.с. и аз се съмнявам, че някога ще ми се наложи да употребя практически магистърските си знания, но с това бях наясно още като записвах специалността - от това се интересувам, това уча сега./
Активен
На лов за захар! :)

storm

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
  • sic transit gloria mundi
Re: От какво сте ДОВОЛНИ в университета?
« Отговор #11 -: 13.08.2008, 23:41:43 »

Наистина ли на никой нищо не му харесва в този университет ???  :-o
Хайде да започнем все от някъде! Аз например съм доволен, че има преподаватели, които:
  • водят лекциите си по изключително увлекателен начин, така че да ти доставя истинско удоволствие да ги слушаш (на някои може да не им се вярва но аз всяка седмица съм чакал с нетърпение да дойде понеделник, когато имахме лекции по Теория на глобалистиката и регионалистиката при д-р Вл. Вацев и не съм пропускал нито една!)
  • гледат отговорно на своята работа и правят всичко възможно за да предадат на студентите си нужните им знания и напътвия и то не само с лекциите си, но и с личния си пример като доц. Петко Симеонов и гл. ас. д-р Олга Симова.
  • имат чувство за хумор - доц. Иван Иванов и гл. ас. Д. Стамболиева
Това са хора, които заслужават поне едно "Браво!", защото правят университета ни много по-приятно, интересно и полезно място.
Относно организацията има какво да се желае, но като цяло съм доволен от моята инспекторка Елена Шишкова.
Някой друг доволен ?

О, моля те... сигурно се шегуваш. Всеизвестен факт е, че Вацев е освидетелстван с протокол, като добавим истериите на Стамболиева и неадекватността на Олжето Симова, все неща, които ти с нетърпение чакаш, съвсем спокойно мога да те нарека сеирджия. Единствено за Иван Иванов мога да се съглася, към него нямам забележки.
Активен
trouble is my middle name but in the end i'm not too bad

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: От какво сте ДОВОЛНИ в университета?
« Отговор #12 -: 14.08.2008, 00:07:35 »

От  много  работи  сме  доволни  :  1  от  преподавателите най-вече  2  от  асистентите  ,  доста  от  тях  са  добри ,  някои  при  добро  стечение  на  обстоятелствата  след  20-25  години  ще  са  професори 3 от администрацията    4  то  от  студентските  столове  ,  храната  е качествена  , разнообразна  и  сравнително  не много  скъпа 5 то от  материалната  база  --кабинети , зали , библиотеки  ,  спортен  комплекс,  тоалетните  ,  барчетата   , от  пазачите  и  кучето  Сара  ,  асансьора  това правилно  ли  го  написах!??моите  пожелания  за  в  бъдеще  са  : нови  общежития,  музика  в  тоалетните  ,  изграждане  на  плувен  басейн  в  раьона  на спортния  комплекс,(открит  или  закрит  няма  значение) повече  пейки  около  Ректората  ,  биологическия  в  стария  град ,  поевтиняване  ако  е възможно  на  храната  в  столовете! :-) :beer: :y:

Edit: Прочетох  анкетата  ,  но  съм  недоволен  от  автора  на  същата!  абсолютна  глупост  да  ме  извини  за  израза,  но  сигурно  избива  някакви  комплекси  или  е  с  нисък  кпд!не  може  след  като  заглавието  е  едно  ,  отговорите  да  започват  с  противоположното  твърдение! не  съм  филолог,  нито  социолог ,  но  ми  се  стува , че  с  добри  познания  по  български  език  може  да  се  съчини  и  напише  една  анкета--не  е  чак  толкова  трудно!успех  на  този  неизвестен  автор в  усвояването  на  академичната  наука  и  добра  реализация  в  живота--ако  нищо  не  стане  от  него  ,  ще  го  изберам  да  ни  управлява  директно ще  го  пратим  в  парламента!
« Последна редакция: 14.08.2008, 08:22:01 от Kelli_Mutu™ »
Активен
Всичко е любов

dess

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 165
Re: От какво сте ДОВОЛНИ в университета?
« Отговор #13 -: 16.08.2008, 01:15:15 »

Не бих искала да обсъждам доколко точна е анкетата. "Всички сме хора - всички грешим". И моята първа анкета, /която не беше за форума, а за друго важно място, от което зависеха много неща/, също не беше от най- изрядните.  :wink:

Та по същество  : доволна съм от преподавателите като цяло/почти не мога да се сетя за изключения, тъй като от  всеки, /разбира се от тези, които са ми преподавали/, съм успяла да се науча на нещо ; от  Радослава Христова

П.С.Ако трябва да кажа и от какво не съм доволна.................то е от администрацията като цяло.
Активен
Победата обича упоритите

realist 19

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
Re: От какво сте ДОВОЛНИ в университета?
« Отговор #14 -: 02.09.2008, 20:21:40 »

Не може да сме доволни от всичко,това е разбираемо и похвално за всеки университет.От преподавателите-да,от администрацията-не,от ръководството-да,от СС-НЕ,от материалната база-вече ДА,и т.н.Разбира се има и отделни изключения в положителна или отрицателна страна.И още веднъж ще кажа, че по-лошо от  недоволния от всичко човек, е този който е доволен  от всичко.        :-D :-D :-D :-D :-D
Активен
Истината е само една,но и

m_i_l_e_n_a_

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re: От какво сте ДОВОЛНИ в университета?
« Отговор #15 -: 03.10.2008, 16:10:28 »

от нищо не съм доволна вече,написали така специалността че не можеш да разбереш за какво става въпрос.видяло се е че ще се махам...
Активен

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re: От какво сте ДОВОЛНИ в университета?
« Отговор #16 -: 03.10.2008, 17:03:54 »

от нищо не съм доволна вече,написали така специалността че не можеш да разбереш за какво става въпрос.видяло се е че ще се махам...

И другаде ще е по-добре? :?
Активен
Физически Факултет

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re: От какво сте ДОВОЛНИ в университета?
« Отговор #17 -: 11.10.2008, 21:21:47 »

Аз съм доволна,че материалната база в Биологическия факултет непрекъснато се подобрява.
Активен