argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Нов форум за обяви  (Прочетена 4009 пъти)

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Нов форум за обяви
« -: 16.09.2007, 10:40:32 »

Напоследък зачестиха, а и по принцип форума доста често се ползва за кратки въпроси от студенти, които не са дискусионни. Примерно "къде да намеря еди кво си", "кога започваме лекции", "спешно ми трябва", "някой знае ли?" и т.н...
До момента тези теми се постваха из форума някъде по преценка на постващите, това обаче често дразни потребителите на конкретния форум и разбира се е извън всякви правила на форума. Последното такова спречкване беше относно тази тема:
https://forum.uni-plovdiv.bg/index.php?topic=4981.0
която Dezka е публикувала.

Мисля, че е необходимо да направим отделен недискусионен форум тук, в който да се постват всички такива кратки въпросчета като тия от по-горе. В него ще отговарят тези, които могат и имат желание. Така от една страна ще изчистим форума от подобни дразнещи теми и от друга форума ще е по-полезен на студентите и потребителите, нали?

Моля предложете име на такъв форум, примерно нещо такова:
:: Обяви
:: Кратки въпроси
:: Информационно табло (как се казват тия пред уни дето лепят разни обяви)
:: ...??
Активен

scientist guy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 465
  • "Science teaches us only HOW, not WHY..."
Re: Нов форум за обяви
« Отговор #1 -: 16.09.2007, 11:47:18 »

Мисля, че идеята е много добра!  :D Предлагам да не е във free ping обаче, а да си е отделна секция от форума. Според мен също не е удачно да се казва "Обяви", защото е възможно хората да се подведат и да започнат да постват обяви от рода на "купувам/продавам" и други такива, които не са за този форум! По-добре да се казва "Имам въпрос...?" и отдолу да се поясни "Задайте вълнуващите ви въпроси тук" или нещо подбно... Информационно табло също не е подходящо според мен...
Активен
Nobody likes a smart ass...

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re: Нов форум за обяви
« Отговор #2 -: 16.09.2007, 16:16:53 »

"Табло с обяви" е нелоша идея. Ако има и опция темите да се самоизтриват една седмиц след последния пост ще е още по-добре. Такива опции със сигурност съм виждаял на други форуми във секцията "кошче" (тук май беше "Recycled"). Като го споменах, може и в тукашната да го пуснем, че сега май още стоят изтрити постове от преди година, което е... безсмислено най-малкото и товари базата данни.
Активен
Физически Факултет

milenka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re: Нов форум за обяви
« Отговор #3 -: 18.09.2007, 21:14:16 »

Мисля, че идеята е много добра!  :D Предлагам да не е във free ping обаче, а да си е отделна секция от форума. Според мен също не е удачно да се казва "Обяви", защото е възможно хората да се подведат и да започнат да постват обяви от рода на "купувам/продавам" и други такива, които не са за този форум! По-добре да се казва "Имам въпрос...?" и отдолу да се поясни "Задайте вълнуващите ви въпроси тук" или нещо подбно... Информационно табло също не е подходящо според мен...
Е,какво пречи да има и обяви "купувам/продавам",стига да са става въпрос за разни учебници и други неща,необходими на студентите....аз например искам да си продам моите учебници,тъй като завърших,но не знам как да им намеря купувачи  :-D
Активен
Да живеят блондинките!

eNsue

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
  • I'm so high -.^
Re: Нов форум за обяви
« Отговор #4 -: 09.10.2007, 16:04:52 »

Къде е купува/продава ? Айде, че има кола да продавам ...  8-) Иначе във free ping ако лепнете едни ОБЯВИ ще е идеално .. било то за учебничи, лекции и т.н. и КОЛИ разбира се  :y: Ако някой си търси кола да ми пише за повече info  :#1:
Активен
Shot of Jack with an Ensure chaser and Go Play :.

Иван Енев

  • Гост
Re: Нов форум за обяви
« Отговор #5 -: 10.10.2007, 13:12:56 »

Купувам/Продавам не е добра идея, но табло за обяви е.
Активен

raitchev

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 468
  • Русе
Re: Нов форум за обяви
« Отговор #6 -: 10.10.2007, 19:17:55 »

И аз съм за табло.
Активен

Калински

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 520
  • Екология на БТП
Re: Нов форум за обяви
« Отговор #7 -: 12.10.2007, 22:08:53 »

Аз съм за двете идеи ;)
Активен