argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: кое е по-удачното...за магистърска степен?  (Прочетена 2528 пъти)

pu_bx

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1

В началото мислех да е нещо свързано с еколигията, докато не разгледах химическите дисциплини  и тук не можах да устоя на изкушението...  :roll:
Какво да избера? Харесват ми: медицинска химия, органична химия, а също не е за подминаване и  химия и екология...
Ето аз имам още 2 години ..но пък и времето си тече и ми се иска да знам със сигурност какво да уча,а не в последния момент нещо да се избира...


 :roll: Коя от специалностите има по-добри шансове за реализация тук в България!
 :rock:
Активен

TIMONOV

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146

Медецинската химия е магестратура,а органичната химия се изучава като предмет в химическите специалности. Иначе специалностите с химия са 1. Химия 2. Химия и Физика 3. Копютърна химия 4. Биология и Химия. За избирането си и избири ти ,не само да го учиш за диплома само  а е важно каво те влече. А за реализацията има ама късмет и шанс да си намериш работа.
Активен

Lithium

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 136

Има и магистратура "органична химия", но далеч не е толкова популярна колкото медицинската. Последната ми се струва и с по-добри възможности за реализация. Колкото до избора - трябва да го направиш сам ;)
Активен