argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Психология - списък от книги за изпита по Философия  (Прочетена 5368 пъти)

ivanoff

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
  • Всеки шут отзад води до крачка напред.

Списък от книги за изпита по Философия*


1. Аристотел - "Никомахова етика"
2. Сенека - "Философски диалози"
3. Еразъм Ротердамский - "Възхвала на глупостта"
4. Френсис Бейкън - "Опити"
5. Блес Паскал - "Мисли"
6. Томас Хобс - "Левиатан" - раздел "За човека"
7. Спиноза - "Етика"
8. Емануел Кант - "Метафизични начала на учението за добродетелите", том IV, II част или "За изначалното зло в човешката природа", том IV, II част
9. Сьорен Киркегор - "Понятието страх" или "Страх и трепет"
10. Артур Шопенхауер - "Афоризми на житейската мъдрост"
11. Фридрих Ницше - "Антихрист"
12. Зигмунд Фройд - "Въведение в психоанализата" (25-та, 31-ва, 32-ра лекции или по избор) или "Тълкуване на сънищата", или "Психология на сексуалността"
13. Пиер Дако - "Триумфът на психоанализата"
14. Чарлс Бренър - "Психоанализа"
15. Стефан Цвайг (личен приятел на З.Фройд) - "Зигмунд Фройд"
16. Ерих Фром - "Бягство от свободата" или "Изкуството да обичаш", или "Да имаш или да бъдеш", или "Човекът за себе си"
17. Алфред Адлер - "Човекознание"
18. Кирил Василев - "Любовта" (глава или две по избор - до 200 стр.)
19. Леон Леви - "Лъжата"
20. Любен Сивилов - "Истината"
21. Асен Карталов - "Завистта" или "Самотата", или "Страхът", или "Мълчанието", или "Академичната свобода"

*Изпитът ще бъде под формата на разговор върху една книга по избор от списъка горе.
« Последна редакция: 20.09.2007, 19:50:47 от ivanoff »
Активен
Като ви опре яйцето до дупето, проверете дали не са две!

ivanoff

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
  • Всеки шут отзад води до крачка напред.

Какво ще кажете за Философията?
Активен
Като ви опре яйцето до дупето, проверете дали не са две!

Vartkes

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 57

Философията лично на мен ми харесва най-много за сега. Карталов предава много интересно и времето минава много бързо. Мисля, че и колегите ще се съгласят с моето мнение   :wink:
Активен

mrKiLLEr

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53

Не ги плаши зайците бе пич :Р ... Те още не са почнали ти вече за изпитите ги стягаш  :-D
Активен
Silentbet.com - Работещ линк за bet365 България

ivanoff

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
  • Всеки шут отзад води до крачка напред.

Ну заец, ну погоди!  :haha:
Активен
Като ви опре яйцето до дупето, проверете дали не са две!

Norwegian Wood

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6

Ницше рулз.
По избор на изпитващия или на изпитвания?  :-D
Активен
It's a sin that somehow
Light is changing to shadow...

BaLerinka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
  • Big Girls Don`t Cry ;)

 8-) На изпитвания , разбира се ...
Активен
Anyone who says sunshine brings happiness has never danced in the rain...

mirrra

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 324
  • sick of you

аз започнах Ерих Фром - "Изкуството да обичаш" и съм много доволна засега...Мълчанието на Карталов също е интересно четиво...няма да изгубите нищо ако я прочетете, напротив- ще спечелите ;)
Активен
Невъзможно е само силна дума , използвана от слаби хора, намиращи за по-лесно да живеят в света, който им е отреден, отколкото да открият силата в себе си да го променят!

ZaiKa`BaiKa

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 264

супер а вие тези книги от библиотеката ли си ги взехте и от коя библиотека  :-)
Активен

mirrra

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 324
  • sick of you

Аз лично си ги купих, а иначе казаха ми в Иван Вазов да ги търсим ...
Активен
Невъзможно е само силна дума , използвана от слаби хора, намиращи за по-лесно да живеят в света, който им е отреден, отколкото да открият силата в себе си да го променят!

ZaiKa`BaiKa

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 264

мерси много :)))
Активен

Vartkes

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 57

Аз почнах с "Въведение в психоанализата" на Фройд. Въпреки, че книгата е 550 страници смятам да я прочета цялата. Дано нещо влезне в тая куха глава  :-D
Иначе е доста добре написана. Приятно съм изненадан  :-)
Активен

mirrra

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 324
  • sick of you

колега малко си позъкаснял с отзивите за Фройд  :-D но нищо , че е 500 страници, Карталов каза , че можеш да си избереш отрязък от порядъка на 200 стр за изпита ...
Активен
Невъзможно е само силна дума , използвана от слаби хора, намиращи за по-лесно да живеят в света, който им е отреден, отколкото да открият силата в себе си да го променят!

Vartkes

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 57

колега малко си позъкаснял с отзивите за Фройд  :-D но нищо , че е 500 страници, Карталов каза , че можеш да си избереш отрязък от порядъка на 200 стр за изпита ...
Колежке, знам  :wink:
Нали като прочета повече има по-голяма вероятност да запомня нещо  :-D
Пък и на мен наистина ми е интересна книгата и нямам нищо против да прочета повечко  :-)
Днеска бях да разгледам из разни книжарници и намерих доста интересни книги. Някой беше препоръчал да вземем някаква енциклопедия за психологията. Намерих я и струва 35 лева. Доста дебеличка ми се стори и след време ще си я взема задължително.
Толкова от мен  :beer:
Активен

Mr.SteeL

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
  • Глиган в КосмосА

Днеска цял ден обикалях из бургаските библиотеки и намерих само една книга от списъка-Психология на сексуалността(Зигмунд Фройд).
Активен
Тип небрежен,град крайбрежен

Vartkes

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 57

Днеска цял ден обикалях из бургаските библиотеки и намерих само една книга от списъка-Психология на сексуалността(Зигмунд Фройд).
Е тва ако не ти се стори интересно, не знам кое  :-D :rock:
Активен

ujen85briz

  • Гост

Ае,какав изпит бе,супер айляке таз философия.картала е супер,най-готиния пич.Ако е друг сащо ще е тапо,бе,все пак тва е Философия,супер тапизми,ахахах
Активен

mirrra

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 324
  • sick of you

Ае,какав изпит бе,супер айляке таз философия.картала е супер,най-готиния пич.Ако е друг сащо ще е тапо,бе,все пак тва е Философия,супер тапизми,ахахах
Ами ние за разлика от вас не знаехме как стоят нещата и какво представлява изпитът...и не смятам , че "супер пича" Карталов мисли , че фолосовията се състои от "супер тАпизми''....
Активен
Невъзможно е само силна дума , използвана от слаби хора, намиращи за по-лесно да живеят в света, който им е отреден, отколкото да открият силата в себе си да го променят!

Elvandar

  • Гост

И аз съм задочно и тези дни е първият ми изпит по този предмет. Надявам се да мине успешно, като гледам другите изпити, които ми предстоят, стигам до извода, че този трябва на всяка цена да го взема от първия път, защото останалите са ...  :-X
Активен