argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Студентски Кредити  (Прочетена 1151 пъти)

artanis

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
    • http://free.hit.bg/artanis
Студентски Кредити
« -: 01.09.2005, 20:56:13 »

Отварям тази тема, защото си спомням когато аз съм си търсил кредит и какви психарии бяха тогава. Докато един ден разбрах, че проблемът не е в мен, а в българската банкова система.

Бих посъветвал колегите да си търсят кредитиране от чужди институции. Това, което предлагат българските банки е изключително неизгодно и не е никакъв студентски кредит, а съвсем нормален кредит, който е наречен в брошурите студентски (СГ Експресбанк).

Българските банки печелят в (почти) всички случаи, а идеята на студенсткия кредит е банката да инвестира в теб, а като започнеш да печелиш, да си върнеш кредита, не да се удържа от сметката на родител. Следващото е студентски кредит без поръчител в който да си заложиш имуществото  :?

Винаги съм се 'възхищавал' на българската банкова система. Аз ползвам NatWest (UK) и Banca di Trento e Bolzano (Italy). В България ползвам Биохим и според мен е най-доброто на българския пазар, само че май не предлагат студентски кредити.

поздрави:
а.
Активен

SodomGomor

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re: Студентски Кредити
« Отговор #1 -: 02.09.2005, 11:27:08 »

Хаха  :-D
artanis, колко студента в България мислиш, че биха взили кредит, а пък и за какво са им - нали мама и тати ги издържат. Малко са хората, които са независими от родителите си след 18г. Аз поне съм и въпреки трудностите съм доволен. Но засега мога ди си позволя само лизингови кредити до 1000лв. И то защото живея с приятелката си и се справяме заедно.
Иначе ако стане както на запад - супер. Познавам обаче някой хора(американци предимно), които и до мемента дължат пари за колежа си, а пък са на по 30-35 г. Ама докато стане така и в БГ аз отдавна няма да съм студент :oops: :|. Няма нищо. Ще изкараме и така.
Активен
Значи кучета и котки може, а прасета не може!!?