argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Въпросче за общежитията  (Прочетена 3825 пъти)

Gogata

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Въпросче за общежитията
« -: 27.09.2007, 23:06:44 »

Искам да попитам ако реша да се откажа от общежитие към кого трябва да се обърна и каква е процедурата?Някаква опция за възстановяване на парите(тъй като още не съм се нанесъл) има ли?Благодаря предварително!
Активен
Live in drive,drive in live and feel the beat of your Cuore Sportivo!

Никси

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 88
  • Искам само любовта ти ...
Re: Въпросче за общежитията
« Отговор #1 -: 29.09.2007, 17:56:12 »

Никой няма да ти върне парите, в това бъди сигурен :-P
Активен
" ... За моята любов стига и това, че ти живееш ... не зная, дори защо те обичам, аз зная само две хубави очи, в чието сияние душата ми потъва и се топи като восък ... "

dobrika

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 134
  • Аз съм кльощавият на младини :-)))
    • Student council
Re: Въпросче за общежитията
« Отговор #2 -: 30.09.2007, 11:16:42 »

За да си сигурен, най-добре се обърни към хората от социално битовата комисия, в която си подавал документи, както мойе да попиташ и домакина на съответното общежитие.
Активен
"It's goog to touch the green green grass of home!!!"-Tom Jones

XaKePaT

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 98
    • продавам сайт
Re: Въпросче за общежитията
« Отговор #3 -: 01.10.2007, 12:53:12 »

домакина се пита естествено , само че никой няма да ти върне парите :)

Gogata

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re: Въпросче за общежитията
« Отговор #4 -: 02.10.2007, 21:04:52 »

Разговарях с г-жа Цветкова от комисията по социално-битови въпроси,която ми обясни каква е процедурата:след като си изтегля настаниталната заповед трябва да ми възвърнат парите като приспаднат от платената такса за дните,в които съм използвал общежитието.Да обаче нещата не изглеждат съвсем така.Минавам всичко както си му е реда,естествено с огромно търпение и чакане на г-жа Управителката,която явно имаше по-важна работа(да се наслаждава на чужди трапези).Върна ми въпросната заповед като подчертавам и дума не каза за парите,които трябваше да ми върне!Аз я попитах след като тя явно сама не можеше да се досети за тази подробност и ми обясни,че процедурата била много сложна.Добре,направих каквото трябваше-попълних си молбата,представих си квитанцията за платена такса с ксерокопие(което така и не разбрах за какво им е  :? ) и питам пак - "Това ли е?" ,при което г-жа Управителката ми каза,че трябва да отида до главната счетоводителка,която се намира в УХТ.Отивам в УХТ да търся главната счетоводителката,която по незнайни причини не се явила на работа и никой от ръководството няма информация дали тя ще благоволи да се яви на работното си място!След като съм вече до предела на търпението си отивам при г-жа Управителката на общежитието,от която се надявам да получа някакъв отговор как трябва да процедирам в този случай,при което тя ми отговори- "Управяй се!" ...След като изгубих почти цял ден в лутане и бюрукращина получих "любезната учтивост" на иначе доброжелателната управителка на 2-ри блок от общежитията на "Марица" ... без коментар!

Не съм нито за 30-те или 40-те лева,или колкото са там,но при условие че е редно да си ги получа защо трябва да ме въртят и правят на маймуна?Явно законите и правилата не важат за всички или аз съм прекалено глупав да го разбера!Това е реалната действителност в милата ни родна България!Евала! :vomit: 
Активен
Live in drive,drive in live and feel the beat of your Cuore Sportivo!

milenka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re: Въпросче за общежитията
« Отговор #5 -: 02.10.2007, 22:50:38 »

Свиквай,дарлинг,свиквай!!!!!  :rock: Колко още такива неща те очакват  :?
Активен
Да живеят блондинките!

Gogov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 659
Re: Въпросче за общежитията
« Отговор #6 -: 07.10.2007, 21:13:14 »

Да... Наистина, ситуацията е неприятна. Аз лично мисля, че тя е по-скоро резултат от поредица от лошо стечение на обстоятелства. Предполагам, че ако отидеш пак при главната счетоводителка, тя би трябвало да е на работа и няма да има проблем да си вземеш парите.
P.S.Колкото до управителката, тя няма задължение да ти съдейства за това. Друг въпрос е, че държанието и вероятно не е било еталон за възпитание и изисканост.
Активен
"Радвай се на този момент. Този момент е твоя живот."