argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: magistraturi-informatika i softuerni tehnologii  (Прочетена 1849 пъти)

Anita

  • Гост
magistraturi-informatika i softuerni tehnologii
« -: 14.09.2005, 20:26:04 »

nqkoi moje li da mi kaje kakva e razlikata mejdu  tezi 2 magistraturi, zashtoto v oficialnata stranica nqkoi e napravil o4eviden copy-paste na informaciqta za tqh:)
Активен

Smurfette

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re: magistraturi-informatika i softuerni tehnologii
« Отговор #1 -: 15.09.2005, 16:02:26 »

м`да .. това е хубав въпрос. И аз бих искала да знам каква точно е разликата.
Активен
Iveta Georgieva (Smurfette(r))
software engineer,  Musala Soft Ltd.
36, Dragan Tsankov blvd.
Tel. +359 (2) 969 5821
Fax. +359 (2) 969 5822
GSM +359 (88)108 088
www.musala.com

artanis

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
    • http://free.hit.bg/artanis
Re: magistraturi-informatika i softuerni tehnologii
« Отговор #2 -: 29.09.2005, 18:23:51 »

Здравейте,

Аз не мога да ви кажа за магистратурите, но докато чакам програмата да ми върне резултатите мога да обясня разликата между информатика и софтуерни технологии (поне както я разбирам аз).

Информатика е наука за информацията. Оттук, как да представяте информацията и как да я обработвате (алгоритми).

Доколкото ми е известно Софтурни Технологии е българският превод на Софтуерно Инженерство. Което значи най-грубо проектиране на софтуер (UML и т.н.) Тук също има алгоритми, но акцентът е върху тяхното използване наготово (а не разработване например).

Магистратура по Софтуерни Технологии би трябвало да е по-практически насочена отколкото магистратура по информатика. Аз, обаче бих избрал информатика (по принцип, а не от конкретните програми).

поздрави:
Атанас Чанев
докторант по Когнитивни Науки
Университет в Тренто, Италия и
ITC-irst, Пово(Тренто), Италия
Активен

Kas

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 46
Re: magistraturi-informatika i softuerni tehnologii
« Отговор #3 -: 30.09.2005, 13:23:01 »

На страницата на ФМИ наистина има представени магистърски програми по Информатика и Софтуерни технологии, но на практика те са едно и също. В действителност има само магистърска програма Софтуерни Технологии.
Активен

mircho

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 335
Re: magistraturi-informatika i softuerni tehnologii
« Отговор #4 -: 09.10.2005, 18:43:31 »

На страницата на ФМИ наистина има представени магистърски програми по Информатика и Софтуерни технологии, но на практика те са едно и също. В действителност има само магистърска програма Софтуерни Технологии.

Да, така е. ФС реши да промени името на магистратурата, което отговаря по-точно на нейното съдържание.
Активен