argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Защита на .NET приложение от декомпилация и крадене на интелектуалния труд.  (Прочетена 1478 пъти)

Димитър Димитров

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 213

По какъв начин процедирате? Ако някой е пробвал този продукт нека сподели мнението си.
http://www.9rays.net/Products/Spices.Net/

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die

Наистина ли толкова те е страх че някой ще се възползва от интелектуалния ти труд или ще тръгне да де компилира кода ти за нещо лошо ?

аз като Java програмист съм декомпилирал 2 пъти :
1вия ) беше на проекта axis на apache да видя подяволите кое точно къде гръмва за по набързо съответно видях че има един catch дето не логват никакви грешки .. съответно дръпнах сорсовете щото беше опън сорс проект и сложихме лог build-нахме го качихме него и като гръмна грешката разбрахме каква е ( беше като мъчихме  )
2рия ) декомпилирах Forum портлет-а на JBOSS  че беше по бързо и лесно отколкото да дърпам сорса от CVS и писах къде е проблема в форума на Jboss отговори ми се веднага разбира се

та мисълта ми е мислиш ли че е толкова важно ?
ако не искаш не си давай кода пусни го под някакъв лиценз и това е , мислиш ли че някой наистина ще има какво да КРАДЕ? Че някой би се занимавал да КРАДЕ ?


п.п. мислиш ли че някой ползва .нет приложения камоли да ги декриптира и краде ;)

иначе бих ти препоръчал да пишеш един ПМ на GORO той беше разказвал още преди доста години за подобни тоолс и беше казал даже няколко вече мисля че не пише в форума но предполагам има издирване :) стига да ти трябва наистина мога да го питам
Активен

Kas

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 46

Joke, що наля така на човека  ? :-)  Подобни инструменти за защита ги има най-разнообразни, но наистина никой не ги ползва и затова не са много популярни. От всички професионални проекти, в който съм участвал само един клиент поиска офускация на компилирания код. Аз лично също не съм привърженик на идеята за защита на компилирания код. В крайна сметка истинския човек споделя пред света това, което е измислил и оставя човечеството да еволюира...
Активен

Димитър Димитров

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 213

Не, Joke, нищо конкретно. Просто исках да направя една дискусийка на тази тема. Но май няма много желаещи :). Благодаря все пак за включванията ви!

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die

ами значи за .нет незнам
за java мога да ти кажа ;)
иначе за Java най сигурно е да си купих Excelsior JET което не ти омесва кода ми направо го компилира :)
после няма декомпилиране ( JRE все пак е нужно заради Class Loader-a ) може да има нещо подобно и за .нет :)
иначе какво правят само ренамеват всякакви променливи и методи така че всичко е от рода а1212112 и няма разбиране за какво иде реч то това правят общо зето подобни програми
Активен

Димитър Димитров

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 213

Цитат
иначе какво правят само ренамеват всякакви променливи и методи така че всичко е от рода а1212112 и няма разбиране за какво иде реч то това правят общо зето подобни програми


 Да така е но това не ми пречи да си го направя и докато пиша кода  :-D :-D :-D. Шегата на страна. При компилация при която няма да има декомпилация, няма ли да се компилира за настройките на самата машина. Тоест ако искаме мултиплатформеноста (е баси и думата) да се запази няма ли да трябва да го компилираме продукта за различните среди където ще се ползва?
 

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die

Не
то реално имаш 1:1 съответствие на
C# код <> MSIL
реално те декомпилират MSIL-а до C# или там Visual Basic
вече оптимизацията КОЯТО според мен не съществува която зависи от платформа и етц е когато .net Runtime Enviernment-a хване да JIT-ва MSIL кода .. съответно което става при стартиране на програмата ти реално това което излиза от JIT компилатора не го виждаш :) и не те интересува
Активен